bugün

veya 5-6 olsun. nereden bakarsan bak güvensizliktir. yani 10 yıldır bir şey olmamış şimdi mi olacak dostum? o zaman sende kendi arkadaşlarına kötü gözle mi bakıyorsun şimdi yani? sorulacak çok soru var tabii. insanın şu hayatta yaşayabileceği yıllar belli. neyi ne zaman yaşadığı da. bu kasmak niye? olumsuzluklardan beslenmek niyedir güzel kardeşim?

resmen isyan ettim.
sacma bir dusunce tarzidir.sonucta bakacak olsa o 10 sene icinde bakardi kiskanilacak bir durum yok.tabii insan kendine soz geciremez,o ayri mesele.
bu kadar isyan edeceğine ayrılmayı teklif etmeli bu yazar. sonuçta karakter meselesi böyle şeyler karakterin uyuşmuyorsa da ilişki sakız olur bence.
kıskançlık kezbanlık değildir!

beyler iyisiniz hoşsunuz belki zekisiniz ama bir kız sizden duygularını saklamak istiyorsa ne yapar eder sak-lar.

bizzat başıma gelmiş olan bir olayı özet geçeceğim şurada artık bıkkınlık geldi.

eski sevgilim necati*nin de böyle bir aman o benim çocukluk arkadaşım aman bilmem ne dostum dediği bir kız var idi. ben bir şekilde kızın buna karşı olan duygularını öğrendim. necatiyle konuştum üsluplu bir biçimde ve ne tepki aldım sanırsınız? tabii ki astı kesti kükredi sana öyle gelmiş sen ne manyak karısın'dan girdi kafanda kuruyorsun'dan çıktı. gel gelelim biz farklı bir sebepten dolayı ayrıldık ve bu da kızın buna deli gibi aşık olduğunu bir zaman sonra nasıl olduysa öğrendi ve geldi benimle konuştu. her neyse hikaye burda çok saçma bir hale geldi.

diyeceğm o ki; olmaz demeyin oluyor.

biz demiyoruz ki size kesinlikle kız arkadaşların olmayacak. bir insanın dostum kardeşim diyebileceği (karşı cinsten) 2 bilemediniz 3 kişi olur. diğerleriyle bir mesafe koyamıyorsanız o sizin genişliğiniz beyler. ama adamın etrafı koyun sürüsü gibi kız doluysa azıcık geri duracaksın. bu neslin kızlar çok cazgır efendim. gözlerinizi açın gözünüzü seveyim.
benden beklenebilecek bir davranıştır.
oturduğu apartmanın önüne gidip avaz avaz bağırmış onun adını dışarı çıkması için.
en saf hallerini görmüş, ben başkalarıyla oynarken o onunla oyunlar oynamış.
evcilik oynamışlar belki de.
ve onlar oynarken bir büyükleri gelip başını okşamış her ikisinin de.
kavga etmişler, küsmüşler, barışmışlar.
kısaca, benim olmadığım koca on sene, hayatının en güzel yıllarını onunla yaşamış.
böyle güzel bir şeye sahip olan birini nasıl kıskanmayayım?
başıma gelmişti böyle bir olay..kıskanmamış o arkadaştan tiksinmiştim resmen

olay şöyle gelişti sevgili sözlük;

eski sevgilimle beni ortak bir arkadaşımız tanıştırdı.tanıştıran şahısla ben aynı şehirdeyiz bu kişiye x diyelim aynı zamanda hem cinsim olur kendisi.eski sevgilim de başka bir şehirde ona da y diyelim.bu arada x ile ben 6 7 yıldır tanışıyoruz.x ile y de tahminim 6 7 yıl gibi bir tanışma süreleri var.

eski sevgilim 14 şubat nedeni ile bulunduğum şehre gelecektir.öncesinde aralarında mesajlaşırlar ve y x'e "oraya geldiğimde sen,ben ve yetersizhafiza görüşürüz" şeklinde bir mesaj yazar.x ise "ben seninle sevgilin yanındayken görüşmem,kıskanırım"şeklinde bir cevap yazar.

tabi ki bunu gören yetersizhafiza x'si hayatlarında istemez,y ise bu durumu kıskançlık olarak algılar.halbuki x'ten tiksinmiş,mesaja bir türlü anlam verememiştim.

kısacası bence eğer sevgiliniz hemcinsi bir arkadaşınızı kıskanıyorsa veya hayatınızda istemiyorsa bir bildiği vardır derim.bazen bizim göremediğimiz şeyleri başkaları daha iyi gözlemleyebilir derim.
öyle bir durumum yok.
benim gibi olun.
arkadaşsız bulun.
gerizekalı olduğunuzu gösteren detaydır. verecek olsa 10 senede zaten ona verirdi. yıl olmuş 2021 sevgiliyi kıskanmak nedir zaten amk.