bugün

entry'ler (7)

sevgilinin 10 yıllık dostunu deli gibi kıskanmak

başıma gelmişti böyle bir olay..kıskanmamış o arkadaştan tiksinmiştim resmen

olay şöyle gelişti sevgili sözlük;

eski sevgilimle beni ortak bir arkadaşımız tanıştırdı.tanıştıran şahısla ben aynı şehirdeyiz bu kişiye x diyelim aynı zamanda hem cinsim olur kendisi.eski sevgilim de başka bir şehirde ona da y diyelim.bu arada x ile ben 6 7 yıldır tanışıyoruz.x ile y de tahminim 6 7 yıl gibi bir tanışma süreleri var.

eski sevgilim 14 şubat nedeni ile bulunduğum şehre gelecektir.öncesinde aralarında mesajlaşırlar ve y x'e "oraya geldiğimde sen,ben ve yetersizhafiza görüşürüz" şeklinde bir mesaj yazar.x ise "ben seninle sevgilin yanındayken görüşmem,kıskanırım"şeklinde bir cevap yazar.

tabi ki bunu gören yetersizhafiza x'si hayatlarında istemez,y ise bu durumu kıskançlık olarak algılar.halbuki x'ten tiksinmiş,mesaja bir türlü anlam verememiştim.

kısacası bence eğer sevgiliniz hemcinsi bir arkadaşınızı kıskanıyorsa veya hayatınızda istemiyorsa bir bildiği vardır derim.bazen bizim göremediğimiz şeyleri başkaları daha iyi gözlemleyebilir derim.

aşık olunacak erkek

yok öyle bir şey. bitmiş gitmiş yok yok.

ayna karşısında telefon ile resim çekme modası

azaldığını gözlemleyip bitmesini büyük bir özlemle beklediğim sosyal ağ modasıdır.

islam hakkında bilgisi olmadan ahkam kesen insan

bu konuda sorun yaşadığım kişidir. kendisi sofuyum Hz. Muhammedi rüyamda gördüm diye geçinen ama aynı zamanda iç giyim katalogları için çıplak pozlar verebilen(yanlış mı biliyorum islam da bu sakıncalı bir durum değil mi?),dua ile zayıfladığını söyleyen bir kişidir. bu yaşam şeklini sorgulamak istemezdim kendi tercihi ama benim ilahi bir gücün varlığını sorguladığım için embesil muamelesi yaptığından sorgulamak zorunda hissettim.

bu ve bunun gibi kişilerle hep karşılaştığımda aklıma şu söz gelir susarım. sizlere de tavsiyemdir.

Alimle sohbet et , alırsın mertebe; cahille sohbet etme, dönersin merkebe.

sevgilisi olsa da yalnız olan insan

ilişkiyi bitirmesi gereken insandır. aksi takdirde mutsuzluktan depresif ruh haliyle boğuşmak zorunda kalacaktır.

yazarların 2014 yılından beklentileri

ufak tefekte olsa pozitif olayların olması.

yazarların lise numaraları

5838 di sanırım. şimdilerde pek anlam ifade etmese de o zamanlar pek bi karizmatik bulurdum.