bugün

inatçılık.
uyuşmamak.
telefon beklemek. çiftin her ikisi de yapıyorsa büyük sorundur.
zeka yaşı farklılığı ve hiç konuşulmadan biten konture bulunamayan bahanedir.
şehirlerarası yolculukta cam kenarında kimin oturacağı konusu.

şimdi ben hem cam kenarında oturup hem de servis elemanının geçerken sevgilime sürttürmemesini istiyorum. biliyorum zor bir istek ama,

(bkz: meded ya hu)
aynılaşmak. her geçen günün birbirinin aynı olması. bir müddet aramayın, özleyin yahu birbirinizi.
birbirlerini ihmal etmesidir. ihmalkarlık, insanları farklı arayışlara iter.
karsilikli saygiyi ve onemi azaltan, ve belki de yok eden problemlerdir.
(bkz: saygi)
(bkz: onemsemek)
(bkz: deger vermek)
ped reklamında denildiği üzere, olaya bir de şu açıdan bakmaya ne dersiniz;

çiftlerin en büyük sorunu, single yaşadıkları döneme ait hatıraları çok hızlı paylaşmalarıdır. aşk denilen gizemli tılsım ve seni seviyorum sihirli sözcüklerini düzensiz kullanmalarından mütevellit çok kısa sürede birlikteliği emekli edebiliyorlar. oysa aşk denilen o gizemli iksir, bir kenarda durmalı, ne zaman ki araya bir kara kedi girdiğinde bir parça alıp kullanılmalıdır. böyledir bu. yaşanılan hatıralar adana asfaltı gibi serilmemelidir. güncel olaylar takip edilmeli. romantizm çiftlerin yalnız kaldığı her an yaşanılmalıdır. bunlar önemli şeyler aybalam.
telefonu önce kimin kapatacağıdır.

(bkz: sevgiliyle yaşanan telefonu sen kapat sorunsalı)
(bkz: mezhep farkı)**
neden geç mesaj attın. en büyük sorun olmasada sorun olabilecek bir hadisedir.
berkler, erkeler, ismailler. evet en büyüğk sorun bunlardır. lafım size berkler, ismailler, tolgalar, atılhanlar ve diğer arkadaş kontenjanından kötü niyet uygulamasına geçmek isteyen yavşaklar. ilişkilerin en büyük düşmanları sizsiniz. aynı şekilde simeller, nilaylar, ceylanlar kızlar için.
neden aramadın soruları.
iletisimsizlikten ziyade empati yoksunlugundan kaynaklaniyor en buyuk sorunlar genelde. yani hic ummadiginiz bi lafa cok darilmis olabilir, lafi yanlis anlamis olabilir. o sirada keza siz de biseye sinirliyseniz o tartisma bitmez. en iyisi ortada baska sebeplerden kaynaklanan sorunlar yoksa* kavga cikarmamak. bi de biseye kizinca soylemek gerekiyor biriktirmemek lazim. kapristir, kiskancliktir abartmamak lazim.
(bkz: kıskançlık)
(bkz: güven)

bir kere sarsılırsa bir daha düzelmiyor, düzelemiyor.
farklı coğrafyaların, farklı kültürlerimn insanı olmaları, ortak bir paydada buluştukları için sevgilidirler, bu onlar için sorun yaratmaz ama uzun vadede aileler arasında problem yaşanabilir.
(bkz: uzak mesafe)
Bu mesafe bedenen olabildiği gibi ruhen de olabilmektedir.
kim daha çok seviyor sorunu.
güvensizlik,aradaki uzak mesafe,kıskançlık vs vs vs uzar gider ama temel neden doyumsuzluk.
mesafe.
(bkz: #10914733)
sevgili arkadaşları.
araşmamak, değer vermemek, köpek çekmek.