bugün

Üzgünler günü. Çok üzülüyom sözlük.
Arkadaşımın şu an sevgilisine hediye hazırlayıp benim de ona yardım etmeme sebep olan gündür.
18 Yıldır yalnız geçirdiğim gündür. bunun için üzülmüyorum tabiki çünkü boşu boşuna masraftan kurtuldum. ben diğer günlerde yine paşa paşa severim Nasıl olsa.
Hayatımda ilk defa sevgilili geçireceğim gündür. Kız tarafı olarak hediye almadım. Kötü mü yaptım? içim içimi yiyor şu an. Neyse şiir yazarım, bir kitabın arasına koyup veririm napim.
bir çok sevgilinin her sene olduğu gibi yine birbirini yemesi ile sona erecek olan gündür.
bu sene de 14 şubat'a denk gelmiştir. bence bu kadarı tesadüf olamaz artık.
anneler günü, babalar günü falan filan kadar gereksiz bir gün.
arefesinde iki sevgilinin kavgasını izlediğimdir.

hem de en sevdiğimden. kız tokadı yapıştırdı ya la.
ruhunla başbaşa kalmak. damarlarında dolaşan kanı hissetmek.
geldi yine tipini ziktigim dedirten gündür vesselam.
yarın her yerde mıç mıç mıç sevgililer olucak şimdi para tuzağı bunlar, seviyosan her gün sevgilinle senin günündür zaten..
kimileri için yalnızlıkla geçen sıradan bir gündür.
abi adam gibi kutlayın bak valla, mıç mıç olmayan çiftlere allah nicesini yaşatsın.
hakiki müslümanların kutlamayacağı ateistlerin çılgınlar yaparak kutlayacağı gün. allah herkes iman nasip etsin.
akşamINDA gizli gizli EViN iÇiNE sokmaya çalışILAN Poşetleri, ANNENiN NE POŞETi OLDUĞUNU anlayacağı ama bilmemezlikten geleceği GÜNDÜR.
Sevgili bugünün en büyük hediyesidir!
sevgililer gününde yalnız kalmamak, 14 kubat' ı değil, 14 şubat' ı kutlamak güzeldir.
Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen ve 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan bir bayram.
görsel
ticari bi patlamadır o gün... ülkelerdeki gül ve müzik kutusu stokları hızla azaltılırken, gül fiyatlarının 5 kat artması da hiç şaşırtıcı değildir. nedense sevgililer sevgilerini o güne endekslerler sanki, gidip gül yada fender gitar alıp, "bunu sana aldım" diye gelenlere diğer günlerde pek rastlanmaz... demek ki insanı "sevgi günü" için bile şartlandırmak ve iteklemek gereklidir.

çoğu kişi sevgisini, sevdiğine itiraf etmek için bu günü bekler ve fakat, o gün geldiğinde de sevdiği, bi başkasına sevdiğini itiraf etmiş olar. abaz erkekler arasında "abii sevgililer günün kutlu olsun.. ühü..ühü" muabbeti çevirilirken, abaz kızlar arasında da yine benzer şekilde "sevgililer günün kutlu olsun helbüke, 3000 yıl önce verdiin bi çocuk wardı, onu aradın mı" gibi geyikler döner.

bazı kişilerinse, sevgililer gününde binnerce kişiye verip, binnerce kişiye sevgilim dedikleri için, binnerce hediye vermeleri gerekmektedir. onnar bu kaos içinden çıkamazken, hediyeleri ellerinde batlar, kimse onnarı aramaz, normaldir.
karşı olduğumdur. tüketim ve gösteriş dışında bir halt değildir. *
Hediyelik eşya piyasasını canlandırmak amacıyla uygulanan çiftler günüdür.
anladık kapitalizm'in cebimizden sonra duygularımızı da sömürüyor olmasından ileri gelen saçma sapan uyduruk bir gün. eyvallah...

ancak 14 şubat'ı sanki kendisine özel bir günmüş gibi kutlayanlara/ihya edenlere gerçekten acıyorum. hani bu kapitalizm masalından ötürü değil, ne bileyim işte. popüler kültür aptallık çağının en büyük kazanımı olduğu için belki de. bir değişiklik yapın 5 aralık sizin gününüz olsun mesela. bence herkes mersine giderken tersine gitmek daha romantık.

kutlamayın kutlattırmayın. *
para kazanmak için uydurulmuş bir gün. bence bir ilişkinin önemli olan günü yıl dönümüdür. her çiftin kendine özel olur.
"Eskiden 14 Şubat Sevgililer Günü için ne çok itiraz kaleme almıştım. Serde gençlik mi varmış, ne!

Artık biliyorum ki, "sevgililik kişiye özeldir, nasıl böyle genelleştirilebilir?" diye sormanın bir âlemi yok!

Çünkü modern insanın neredeyse tek bir merkezden kodlanıp kurgulanmış çok "genel" ihtiyaçları var.
14 Şubat da bu türden bir ihtiyacı gideriyor.

Gençler, şu hoyrat flörtler çağında hiç değilse bir günlüğüne birbirlerine özenle "sevgili" gibi muamele ediyor.

Günlerce birbirinin yüzüne bakmayan karı kocalar bir akşam şık şıkıdım halde lokantaları doldurup "sana hâlâ âşığım!" gösterisi çekiyor."

Haşmet Babaoğlu
Sevginin günümüz algısında ne anlama geldiğinin göstergesidir. Kimse öyle yok parayla ilgisi yok yok efendim ben sevdim mi tam severim demesin herşey para ve meta üzerine annem gibi kadınların nesli çoktan tükenmiş biliyorum eski nesilde bile böyle bi olgu yok bitmiş yani malesef ve sebebide sonucuda kadınlar. yüzde 99 veya daha fazlası parayla veya parasız orospuluk yapan kadın kitlesine bişey diyemem zaten desemde dinletemem ama sözüm erkeklere siz siz olun bu aşağılık düzene sebep veren kadınların hayvan yerine konulduğu profosyonel orospuluk sektörüne uğraşın oradan kadınlarla gününüzü gün edin sadece onları hak ettikleri gibi kullanın aşk diye bişey kadınların işı değil belkide hiç olmadı eğer halen bi sevgiliniz yoksa şanslısınız inanın gidin ve bi eskort tutun işte hem kadınların kendine atfettiği değerle onlara davranmış olursunuz hemde gerçekten bi ilişkide mutlu olabildiğiniz tüm anların toplamı kadar mutluluk yaşamış olursunuz.