bugün

1 milyon olan gülün 10 milyona satıldığı,çiftlerin elinde gülle dolaştığı gün.
üzerinde kalpler güller vs. olan kırmızı eşyaları satın alın günü.
zira bu günde azınlıklar coğunluktur ya da çoğunluk oldugunu dusunenler azınlığa geçebilir ancak nedense azınlıklar çogunluk saflarına geçemez *

yani şöyle ki
sevgilisi olmayanları düşünelim; bunlar bence çoğunluk zira evliler sevgili olmadıkları için bu gün sırf bayan eşi memnun etmek için deger kazanır. eşler sevgili değildir karı kocadır.geriye kalan kesimden sevgilisi olmayanları çıkarırsak sevgililer azınlıkta kalır. bir de sevgililer gununu unutan ciftler de vardır ki artık onlar sa sevgili değildir. ee geriye ne kaldı azınlık sevgilisi olanlar...yani bu günün gerekliliğinden çok anlam ve önemini kavramaya yönelik nedenselliği üzerine tartışmalara girmek de anlamsızdır. düşünsenize ykm nin önünde ellerinde çiçeklerle sevgilisinin gelmesi sırasını bekleyen zavallıları. Allahtan benim sevgililerim sevgililer gününde sadece beni görmek istiyor*.
kapitalist yaşam tarzının dayatmalarından bir tanesidir, tüketimi artırma amaçlıdır.zira akıl sağlığı yerinde olan hiç bir insanın sevgisini göstermek için böyle bir güne ihtiyacı yoktur.

sevgililer günününde aktivite peşinde olan sevdicek ani bir hareket ile terk edilir.
yapmacık sevgililerin birbirlerini kandırdıkları ticari sevgililerin ticari günü
(bkz: sevgililer gununde sevgiliyi terk etmek)
abi benim hic sevgilim olmadi size sevgilim diyebilir miyim
*** sevgililer gunude "capitalsm" in bize dayatmalarındandır.
açık seçik ticari amaç güdülen bir gün olduğu kesin. ama senede sadece bir gün sevgiliye ayrıca hediye almak bu kadar fazla rahatsızlık vermemeli insanlara. amaç protestoysa almazsınız hiç birşey. para kazanmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmezsiniz. ama kendiniz birşeyler yaparsınız ya da bahçenin birinden çiçek koparır götürürsünüz. kapitalizm ayağına sevgililer gününü yakmaya gerek yok bence.
sevgilinin aylardır üzerinden çıkarmadığı gri hırka sorununu,14 şubat bahanesiyle ona yeni bir hırka hediye etmek suretiyle çözebilecek fonksiyonel gün
hiç önemsemediğim,bu yıl evde abur cubur yiyerek ve de uyuyarak geçireceğim gündür kendisi
sevgililer günü gelmiş neyime, sanki çok bi şeyime *, diyerek göklere haykırabileceğimiz ara sıra güneşli geçen gün.
askin, ticari olabileceginin kaniti bir gundur. ancak ilginctir ki garip bir buyusu vardir ve insanlari sarmaktadir.*
butun o uydurma gunler gibi son derece gereksiz, yapay, tuketime yonelik, insanlara dayattirilmis bir gun. Anneler gununde evlatlarını kaybetmis anneler, annesi olmayan evlatlar ne hissediyorlar bir dusunebilsek benzer gunlerin gereksizligini ve yapaylıgını daha iyi anlarız. Anneler, babalar, sevgililer, cocuklarınızdan sevgililerinizden bu gunleri kutlamamalarını isteyin. Filanca Amerikalı kızın annesinin olum yildonumu sizin gununuz diye size yutturulup ticarete ve tuketim cılgınlıgına donusmesin.
sokaklarda kocaman, kırmızı, kalp seklinde dev balonlar kovalıyor bu gün bizi,korkuyoruz..
Sevgilisi olana da olmayana da dert bir gün.
~valentine day ~Dünya saplar gününün geldiğini duyuran bütün alışveriş merkezlerinde kalpler altında karşılanan gün...
1929 yılında amerikada hareketsiz gecen parekende sektörüne canlılık katmak için,sosyal gruplar ve tüccarlar tarafından ortaya atılmıs bir gün...
(bkz: sevgililer gununde sevgiliye odun almak)
(bkz: gereksiz günler)
Her yıl 14 Şubat günü Sevgililer Günü olarak anılır. Kökeni Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Valentine Günü" olarak bilinir. Romantik aşk ile bağlantısı Orta Çağ'ın sonlarına doğru, o zamanki akımlardan kaynaklı oluşmuş ve zamanla dinsel özelliğini yitirmiştir. 1969 yılında dini takvimden de çıkarılarak dini anlamda kutlanması sona ermiştir.
(bkz: saint valentine)
(bkz: valentine s day)
14 şubatta sarhoş dolaşmamın sebebi, kapitalizmin mucizelerinden biri, ayrıca alışverişten nefret etmemi sağlayan korkunç gün.
kapitalizmin romantik yayılımının altında esirleşmiş abzürd bir özel gün karışımı..