1. 1.
  1 milyon olan gülün 10 milyona satıldığı,çiftlerin elinde gülle dolaştığı gün.
  9 -1 ... kısmetsiz
 2. 2.
  üzerinde kalpler güller vs. olan kırmızı eşyaları satın alın günü.
  4 -1 ... televizyonçocuğu
 3. 3.
  zira bu günde azınlıklar coğunluktur ya da çoğunluk oldugunu dusunenler azınlığa geçebilir ancak nedense azınlıklar çogunluk saflarına geçemez *

  yani şöyle ki
  sevgilisi olmayanları düşünelim; bunlar bence çoğunluk zira evliler sevgili olmadıkları için bu gün sırf bayan eşi memnun etmek için deger kazanır. eşler sevgili değildir karı kocadır.geriye kalan kesimden sevgilisi olmayanları çıkarırsak sevgililer azınlıkta kalır. bir de sevgililer gununu unutan ciftler de vardır ki artık onlar sa sevgili değildir. ee geriye ne kaldı azınlık sevgilisi olanlar...yani bu günün gerekliliğinden çok anlam ve önemini kavramaya yönelik nedenselliği üzerine tartışmalara girmek de anlamsızdır. düşünsenize ykm nin önünde ellerinde çiçeklerle sevgilisinin gelmesi sırasını bekleyen zavallıları. Allahtan benim sevgililerim sevgililer gününde sadece beni görmek istiyor*.
  2 ... liberty
 4. 4.
  kapitalist yaşam tarzının dayatmalarından bir tanesidir, tüketimi artırma amaçlıdır.zira akıl sağlığı yerinde olan hiç bir insanın sevgisini göstermek için böyle bir güne ihtiyacı yoktur.

  sevgililer günününde aktivite peşinde olan sevdicek ani bir hareket ile terk edilir.
  12 ... alen markaryan
 5. 5.
  yapmacık sevgililerin birbirlerini kandırdıkları ticari sevgililerin ticari günü
  5 ... nuhkkor
 6. 6.
  (bkz: sevgililer gununde sevgiliyi terk etmek)
  1 ... manson
 7. 7.
  abi benim hic sevgilim olmadi size sevgilim diyebilir miyim
  1 -1 ... innocence
 8. 8.
  *** sevgililer gunude "capitalsm" in bize dayatmalarındandır.
  2 ... rapter
 9. 9.
  açık seçik ticari amaç güdülen bir gün olduğu kesin. ama senede sadece bir gün sevgiliye ayrıca hediye almak bu kadar fazla rahatsızlık vermemeli insanlara. amaç protestoysa almazsınız hiç birşey. para kazanmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmezsiniz. ama kendiniz birşeyler yaparsınız ya da bahçenin birinden çiçek koparır götürürsünüz. kapitalizm ayağına sevgililer gününü yakmaya gerek yok bence.
  1 ... witch
 10. 10.
  sevgilinin aylardır üzerinden çıkarmadığı gri hırka sorununu,14 şubat bahanesiyle ona yeni bir hırka hediye etmek suretiyle çözebilecek fonksiyonel gün
  2 ... plug in baby