bugün

mesajın gecikmesi halinde kafada artan paronayak düşüncelerin karşı tarafa yansıtılması halinde tartışmaya giden yoldur.
çalışan eleman için verimsizlik sebebi.
sabır gerektirir, merak ettirir, karşı tarafa mesaj atmamak için bünye frenlenir...
sabır gerektirmez, merak edilirse aranır, karşı tarafa mesaj atmamak kontür yokluğunda olur.
gözün telefon ekranından ayrılmaması.
tuvalete bile telefonla gittiğimiz, elimizden düşürmediğimiz zamanlardır.
eğer ilişkide sorun yaşanıyorsa psikolojik bir işkence ve stres kaynağından başka birşey değildir.
başka birsürü telefondan kendine mesaj gönderip mesaj geliyo mu diye kontrol eip durmak suretiyle çevredekileri kendine küfrettirme sürecidir. *
sevgilinin sizi iplememesine dalalettir. bekle allah bekle o sırada siz hayaller kurarken belki de o sizinle olan hayallerinizi aşmış başka erkekli hayallere dalmıştır.
Gelmesi gereken zamanda gelmemesi sonucunda agizdan köpükler cikmasina kadar sinir katsayisini yükseltebilecek sevimsiz durum.
sevigiliyle ilişkinin hükmetme ekseninde yürüdüğüne dair yükselen cosmopolitan havalardan olsa gerek karşı taraf üzerinde otorite kurup kuramadığınızı test etme vasıtasıdır.
kafandan milyontane fikir geçer.. heleki sen mesaj yollamışsan ve cevap bekliyorsan .. Keşke atmasaydım gibi pişmanlıklan yaşar telefona bakmamaya çalışırsın.. ve gelen mesaj sesiyle bütün endişe korku kaybolur.
(bkz: daha çook beklemek)
hastalık gibi bişidir. masada duran telefonu gözlerinle yemekten ibarettir. biriyle konuşurken bile gözün hep telefona kayar "acaba zarf resmi çıkacak mı". bazen insanın kendisine dur diyesi olur şayet demezse şaşı olması olasıdır.
telefon ekranında çıkan bir mesaj alındı yazısını ve akabinde sol üst köşedeki zarf resmini özleme ve sevme sebebidir.
(bkz: ey aşk sen nelere kadirsin)
sevgiliye gönderilen mesajın ulaşmaması kadar kötü olmayan hadise.
baş parmağın dinlendiği cevabın geciktiği her dakika sonrası paranoyak düşüncelerin beynimizde yeşermesini sağlayan anlardır.
sevgiliye mesaj atılalı 7 dk olmuştur ve telefonunun yanında olduğunu bilmenize rağmen, hala cevap gelmemektedir. git gide gerilmeye başlayan ortam yanınızdaki arkadaş, kardeş,eş dost gibi terslenmeye müsait muhterem şahsiyetlere yöneltilen, ağar huysuzluk kokan bir zılgıtla bozulur 9. dkkada. 12. dkkada mesaj gelirse 3 saniyede bir ışığı açılan telefona bu sefer göz ucuyla bakılarak kendi kendineaaa mesaj mı gelmiş denir ve
beklemiyodum ama bak sen şu işe
edesıyla okunur.yok değilse bir iki saat (bulabilirsen) acısı sancılı bir şekilde çıkarılan nahoş bi durumdur. kimi enteresan zümreler tarafından bu durum zevk arz etmektedir(#bizzat gördüm)ancak ben tavsiye etmiyorum kas seğirmelerine sebep oluyor.
saniyeler geçmek bilmez bu gibi durumlarda bir bakarsınız uyuya kalmışsınız!.. * * *
telefona sürekli bağımlı hale getiren durumdur. en kötüsü de telefonu her seferinde umutla ele alışınızda ekranın bomboş olmasıdır.bir süre sonra beklemezsiniz mesaj geldiğinde de fark etmezsiniz.
(bkz: sevgiliden mesaj bekleyen kişinin tozunu almak)
(bkz: sevgiliden mesaj bekleyen kişiyi budamaya bahçıvan yollamak)
(bkz: izafiyet teorisini sevgiliden mesaj bekleyen kişiye sorma)
(bkz: çözümsüz durumlar)
boşver...
insanın ömründen ömür gitmesidir. iki dakkada bir telefona bakar insan.
beklemesi insanı ayrı mutlu eder,
beklenen o mesajın gelmesi ise çok daha mutlu eder.
dakikaları saat olarak geçirmenize sebep olacak eylemdir. beş dakika bile saatlerdir geçmiyor.
bekledim de gelmedin
gözyaşımı silmedin... denesidir.