bugün

(bkz: korkuttun bizi)
(bkz: allah belanı versin sertaç) *
sozlugu sevgilisi sayesinde tanımıs, gormus, ayrıldıktan sonra da hayatında ona* dair hicbir sey kalmamasını istediginden sozlukteki yazarlık donemine de noktayı koyan ibiş davranısı. ibiş diyorum cunku cok sacma bir davranıs olarak buluyorum bunu...

yok ilham kalmadı artık...
yok icimden yazmak gelmiyor artık...

ibiş...
(bkz: hiç etkilenmedim)
(bkz: tanımadığımdan olsa gerek)
(bkz: ama gitmesin tabi ne gerek var)
(bkz: yapma hayrettin daha kadroları saymadım)
(bkz: sözlüğün sevgili olma ihtimali)
sevgiliyi hayatın anlamı olarak görmek, diğer şeylerin * onunla anlam kazanması, ondan ayrılmak, o olmadıktan sonra hiçbir şeyin anlamının olmaması, akabinde sözlüğü terketmek.
yüzünü bile görmediği insanlarla msn üzerinden anlaşıp "çıkmaya" başlayan, sözlükte yazmayı doğru giden bir sürecin olmazsa olmazı olarak niteleyen, kendisini sözlüğe bağlayan kişi ya da kurumdan ayrılınca muhtemelen internette nefes almak için kullandığı sözlükle de ilişkisini bitiren, genellikle kız milletinin yaptığı(dejenere olmuş, aşk arıyorum ayaklarına yatıp kendilerini sanallığa bağlamış olanları) gülüp geçilesi bir eylem.

ne insanlar vardır ki hergün "canııım naapıyosuuun" diye cıvıldarken, yüzüne öküzün trene baktığı gibi bakar. içleri tükenmiş, sucuğun zarı gibi atılmıştır "o"nlar.
tersi etkiyle karşılaştığım durumdur . sevgilinden ayrılıp sözlükte yazmaya başlama durum.
insanı yazmaya iten şey sevgiliyse eğer, en iyi yazarların en güzel sevgiliye sahip olanlar olması gerektiği durum.ama değil.
daha egzotiği de vardır;

(bkz: sözlükte yazmayı bırakıp sevgiliden ayrılmak) *
ters bi durumdur eski sevgili başlıklarını kim açacaktır.
ayrılma ihtimalimde hiçbir zaman başvurmayacağım yöntem. kendisi de bu sözlükteyse hele ki hiç bırakmam.
o gitsin çok istiyorsa mantığında zaten ikimizin de gitmeyeceğinden eminim. öyleyse;
(bkz: sözlüğün savaş alanına dönmesi)
tanım: sözlüğe, sevgilinin bir simgesi olarak bakan insanlar için gayet doğal bir durum olmakla beraber tasvib edilmemektedir.

yorum: böyle bir başlığın ve başlığı *tanımlayan entrynin var olması ise uludağ sözlük'te entry sayısının nicelikte nasıl bu kadar çok ama nitelikte nasıl bu kadar zayıf olduğunu kanıtlayan hadiseye güzel bir örnek.

komik mi şimdi bu?
açıkcası ilk satıları okuduğum zaman daha bir hoşuma gitmişti.

sonra uludağ sözlük, ekşi sözlük'e bin basar. tabi ya,
okura değil yazara yönelik bu entryler olduğu sürece pek bir hoştur halimiz,
hadi çoştur sözlük ne de olsa bu dünya da faniyiz!!!
ilham perisini kaybetmektir.
sözlüğe düşüp sevgiliyi unutan bünyenin sevgili tarafından terkedildiğinde yaşadığı hüsranın sonucudur.
+senden ayriliyorum
-iyi
+sozluge de yazmicam artik
-yani?
sevgilisi için sözlüğe üye olan yazarın davranışıdır. yanlıştır terstir.
(bkz: inşallah sevgilinden ayrılırsın)
güncel Önemli Başlıklar