Aa çok severim. Şirince'nin fahri sahibi gibidir. Oteli çok pahalı. Sözlük nevi uygulamalarından sıklıkla faide ederim.

O halde buyrun.

https://youtu.be/c-VRrjuQTwE
Fazla entelektüel. Sözlüğünü, yer adlarını vs. kullanırım. Yutuptan eski söyleşilerini de ara ara izlerim. Oteli çok güzel yerde emma bahalı.

Kaya mezarı fikrine de %100 katılırım.
kurmuş olduğu index anatolicus adlı siteye son zamanlarda erişemediğim entelektüel.
asidiktir.
Totoroşun tekidir.

Kalıbı beş para etmez bir tip.
Türkler istiklal harbinde yedi düvele meydan okumamıştır.
Sadece 3 orduya karşı savaştılar. fransizlarla muharebe bile yapmadılar. Diğer ikiside (ermenistan ve yunanistan) dünyanin seçkin ve güçlü orduları içinde sayılamayacak ufak tefek eski osmanlı vilayetleridir. (Sevan nişanyan)
Edit: aşagidaki cedicader fransizmi ermenimi yoksa yunanmı?
#türkler istiklal harbinde yedi düvele meydan okumamıştır.
sadece 3 orduya karşı savaştılar. fransizlarla muharebe bile yapmadılar. diğer ikiside (ermenistan ve yunanistan) dünyanin seçkin ve güçlü orduları içinde sayılamayacak ufak tefek eski osmanlı vilayetleridir.#

He gardaşım, he. Şimdi hele get bi' bah bahalım; ben o 3 ordunun neferinin içinde miyim, değil miyim? Orada bulamazsan telefon aç, başka yer tarif ederim.
Son 38 sadrazam arasında medrese eğitimi (bugünkü karşılığı imam hatip) görmüş olanların sayısı sadece 8 veya 9’dur.

ilginç olan ve kimsenin dikkatini çekmeyen garip bir husus; imparatorlukta devrimci, reformist yada batılı sayılan şahsiyetlerin tümünün bu az sayıda medrese eğitimi (dini eğitim) almış kişilerden çıkmasıdır.

Osmanlı reformunun en önemli önderi Mustafa
Reşit Paşa, Avrupai üslup ve zihniyetinden ötürü “Fransız” olmakla suçlanan Keçecizade Fuad Paşa, 1876
anayasasının mimarı olan Mithat Paşa, modern Türk eğitim
sisteminin kurucusu Safvet Paşa,
istanbul Hukuk Fakültesinin kuruluşuna önayak olan Kadri
Paşa. Yani türkiyenin modern olarak adlandırılan bütün özellikleri dini eğitimden gelenlerin yaptıkları reformlardan kaynaklıdır.

Öte yandan Son 38 sadrazamın 11’i, kısmen veya tamamen Batı
Avrupa’da eğitim görmüşlerdir. Batıda eğitim görmüş kişilerin yaptığı, bahsetmeye değer hiçbir şey bulunmamaktadır.

Birinci Büyük Millet Meclisinde Latince bildiği kaydedilen tek mebusun ulema –
sarıklı – sınıfından olması da ilginçtir.

Aynı gariplik cumhuriyette de süregelmektedir. Jön türklerin devamı sayılabilecek bugünkü türkiyenin liberal yada sosyalist kesimleri, Uçak, füze, araba, köprü, araba, nükleer santral türü yapı veya araçların yapımına çeşitli gerekçelerle sürekli direnç göstermekte, hukuksal yada kurumsal reformlar yapılmasını hiç istememektedirler.
Bu grupların tek isteği tarıma önem verilmesi ve eski kanun ve kurallara yapışılması, "kuruluş ilkeleri"nden taviz verilmemesidir.

Sevan nişanyan (yanlış cumhuriyet)
ona bakarsan rusya da kağıt üzerinde sadece ukrayna ile savaşıyor. ama gel gör ki 7 değil 17 düvele karşı savaşıyor.
Çoğu ermeni gibi bu da boş yapmasıyla bilinir.
O değil bu adam yıllarca Türk solunu davar güder gibi güttü, o benim zoruma gidiyor!
ekşide pek sevilir.