bugün

2 gündur telefonumdan haber alamıyorum evde ama kim bilir nerde ya?
"pili bitip kapanan telefonu kaybetmek"ten iyidir. evet, bir keresinde telefonumun pili bitip kapanmıştı ve bulamamıştım. kardeşime "telefonumu evde bulamadım; en son arabada telefon kullandığımı hatırlıyorum; bir ara gidersen arabaya bakar mısın?" demiştim ve 4 gün sonra kardeşim arabaya gittiğinde telefonumu getirdi. gerçekten de arabada bırakmışım. güneşten nasıl sımsıcak olmuş, nasıl ısınmıştı; anlatamam... aslında benimki pek kaybetmek sayılmaz, nerede olduğunu biliyordum çünkü. çok lazım da olmamıştı zaten. pek öyle konuştuğum fazla kimse olmadığından, sıkıntı olmadı.
gmail'in sitesinden halledebilirsiniz. bağlı cihazlar bölümünden. ama galiba önceden izin vermek gerekiyordu.
çaldırma, kaybolma gibi durumlarda burdan girerek telefonunuzun konumunu öğrenebilirsiniz. çaldırabilirsiniz. sessizde veya titresimde olsa bile son ses zil sesi çalar. uzaktan kilitleyebilirsiniz. son olarakda sıfırlayabilirsiniz. ama internete bağlı olması gerek.
Telefon kapalı değil ve android ise göail hesabınızdan arayıp çaldırabilir ve ya konumunu öğrenebiliyormuşsunuz. Herhangi bir pcden telefonunuzda kullandığınuz gmail hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Sonrasını biraz kurcalamayla çözersiniz. Panda nickli arkadaş konudan bahsetmiş.
görsel
Babayı yediğinizi gösteren şeydir. Evet.
Telefona yükleyeceğin App ile kaybettiğin telefonun kendini otomatik maksimum sesle buldurabileceğini bilmeyen kişi ızdırabı.
Böyle app ler olduğunu bilmeyen biri niye akıllı telefon alır? Bazı şeyler satılırken iq test raporuda istenmeli bence.
Islak banyo terliğine çorapla basmak ile yarışabilecek vahim olay.