bugün

parmaklarımızın en önemli işlevlerini tek tek göz önüne alırsak;

baş parmak: onaylar, telefon kullanımında büyük rol oynar gibi şeyler.

işaret parmağı: adres tarif etmekte büyük işe yarar.

orta parmak: serçe parma bir orta parmak kaldırmaya yarar, piç. isyandır. duruştur.

yüzük parmağı: yüzük.

serçe parmak: ?

tek olumlu olayı sempatik olması gerçekten. iddiaya girmeye, ladese falan yarıyor en baba. sefa pezevengi bildiğin. geçen çok uyuz oldum canımı yakmak istedim, tabi benim de canım yanacaktı, gittim buzlu suya soktum bi süre sonra hissetmedim götü dondu tabi serserinin.

emekli albay var içimde bir yerde, dizginleyemiyorum. böyle küçük küçük sorunları var işte.

Edit: halayın anlam ve önemini anladım arkadaşlar tamam daha fazla vurmayın.
Gerçek olduğunu düşündüğüm ama bir de sehpa kenarlarına sorulması gereken durum.

Serçe parmaklarımız sayesinde sehpaları fark ediyoruz bence. Acıyla da olsa.
Halay çekerken gayet işe yarayan uzuv.
-iddiaya girer
-kulak kaşır
-halay çektirir
-flamenko gitarda rasgueado tekniğini yaptırır
-bardak tutarken havada olup olmamasına göre kıroluk analizi yaptırabilir
-eksikliğinde 5'e kadar sayılamaz
-küçük burun delikleri için idealdir
-sayesinde ''hani bana hani bana demiş'' tekerlemesi üretilmiştir

daha ne olsun lan.
yaramaz olur mu o olmasaydı bazıları " bur- sa- lı - yız " diyemezlerdi.
mesnetsiz iddiadır.

serçe parmağınızı doğru kullanarak iktidara destek veren sloganlar atan bir ülkücü olabilir, yolun karşısındaki arkadaşınıza "beni ara" işareti yapabilir, lades tutuşabilir, halaya durabilir, metal konserlerinde coşabilir ve elbette muhtelif hanımefendileri dillerken baş parmağınız önden, serçe parmağınız arkadan olacak şekilde haz verebilirsiniz.
Serçe parmağı şanslı küçük kardeştir.
serçe parmak tutuş kuvvetinin büyük bir kısmını ve tutuş dengesini sağlayan parmaktır. eskiden samuraylar suçlu bulunduğunda serçe parmakları kesilirmiş. serçe parmağı kesilen biri bir daha kılıç kullanamaz. bunu anlamak için bir sopayı önce normal tutun. sonra birde serçe parmağınızı kullanmadan tutun. farkı çok bariz anlayacaksınız.
Elin kuvvetinin yarısı serçe parmaktan gelir.
Bnm yarıyo valla. Telwfonu tek ellı tutarken serce parmagımı kullanıyorum.
bazı müzik enstrümanları için mutlak, bazıları için çok çok gerekli.
serçe parmağı olmadan kapıyı açmaya ya da çaydanlığı tutmaya kalk bakalım yapabilecek misin?
Çok güzel kulak karıştırılır o parmakla.
Halaya durmadığı her halinden belli yazar beyanatıdır.
Akıllı telefonlar giderek büyüdüğü için zamanla telefon tutucu vazifesi görmeye başlamıştır. Yaratıcı bu ihtiyacı çok önceden görmüş.
bu hayatta her canlı'nın her şeyin bir amacı vardır ama bazen o amaçlar keşfedilemez.
işe yaramıyorsa kopart at bakalım sonra nesneleri tutabiliyor musun doğru düzgün.
Tövbe de abuzer efendi, Rabbimin işine karışma sakın