bugün

Bir çok takımda forma giymiş olup şu an gs nin futbolcusu olan oldukça iri yapılı bir futbolcu. kimi zaman çok kazma yeteneksiz biri olarak gösterilen fb deyken şeva tarafından milan maçında perişan edilen insan dışı bir şey gibi (tam olarak tanımlayamıyorum) koşuş stili olan şu an ise başarılı imiş gibi görünen ama benim gözümde amatör bir ruhtan başka bir yere gidemeyen burnunu sürekli sümküren futbolcu.
sadece işine bakan idmanda dahi sanki kupa finalindeymiş gibi hırslı ve disiplinli çalışan gitmemesine bir kez daha şükrettiğimiz galatasaray defansının bel kemiği.
(bkz: yere sümkürmek)
(bkz: yere düşen futbolcunun eline sümük gelmesi)
12 ağustos 2009 ukrayna-türkiye maçı nda şeva'dan intikamı almış adamdır. attığı kafa golü de drogba standardındadır.
12 Ağustos 2009 Ukrayna-Türkiye maçında andriy shevchenko ya eski servet olmadığını göstermiştir.ayrıcada 1 gol atmıştır.
bugünkü kayserispor maçından sonra gelen ''hocanın kadroda sürekli revizyon yapmasına bakış açın nedir, rahatsızlık duyuyor musun ?'' içerikli soruya;

- hocamızın revizzasyon yapması iyi bir şey, herkes hazır oluyor...

demiş bizleri güldürmüştür.
sağlam türkü dinleyicisi, aldığı paranın hakkını vermek için sürekli ciddiyetle çalışan ve nihayetinde sheva'dan intikamını almış olan galatasaray ve milli takımın vazgeçilmez stoperi. ayrıca çalışınca oluyormuş akımının en büyük örneğidir kendisi.
top saklamak için forvet oyuncularına arkasını dönüp poposunu dışarı çıkarak geri geri vurmasını gördükçe çok özverili olduğuna dair fikirlerimi daha da sağlamlaştıran savunma oyuncusu. sheva dan intikamını alamamıştır.
fredy nin kabusu filminde yüzüne herhangi bir mask uygulamadan rahatlıkla fredy karakterini oynayabilecek şahıs.
doğal gübrelemeye inanan oyuncu. her maç oynadığı bölgelere defa kez sümkürerek çimlerin canlı kalmasını sağlamayı amaçlar. işe yaramadığını birisinin anlatması gerek.
ayı boğan. .
türkü baba. galatasaray taraftarı bu sene çokça şükredecek marsilya'ya gitmediği için.
burnunu saha içinde bu kadar göstere göstere silen sümküren ender şahsiyetlerden..
terminatördür kendisi.
galatasaray taraftarı arasındaki sevilme süreci şöyledir:
geldiği gün: yönetime ve kendisine ağır hakaretler edilir ve bu adam bu takımdaysa ben yokum gibisinden laflar edilir.*
ilk maçları: aslında iyi oynuyormuş ama kazmalığını gösterir.
ilk devrenin sonları: ayı ya süper. bir de sümkürmesi yokmu öldürüyor beni.
ilk sene sonu: servete aşırı derecede hayranlıklar başlar.
euro 2008 sonu: aslanım servet sen yeterki iyileş canım feda sana.
sonraki sezon: sakatlıkları çok olsada sabırla beklenir, taraftar onun için çıldırır, o artık galatasarayın her şeyidir.
bu sezon: marsilyaya gitmediği için kucaklar dolusu teşekkür edilir. artık dünyanın en iyi stoperleri maldini, puyol, cannavaro, terry gibi bağıra basılır ve onlarla kıyaslanır.
defanstaki son adam, tarihteki ilk insan.
annesinin reklam filminde 'servetimi konuşannız yok oglum bir bağşına takım' dediği eli burnundan beri gelmeyen milli futbolcu.
büyütülen başka futbolcu. iyi hoş yüreğiyle oynuyor ama asla hızlı değildir. yanından andriy shevchenko yürüyerek geçiyor. 1kez değil 2 kez değil. milan ve ukrayna milli maçlarını sayın kaç kez geçildiğini anlarsınız.
andriy shevchenko ile 100 metre yarışına girseler ukraynalıya 2 bolt fark atacağı kesindir. ha ukrayna ve milan maçlarında o zaman neden toz yuttu derseniz onu da söyliyim;

defansı orta sahada kurarsan defansın arkasına atılan toplarda her zaman sorun yaşarsın. bu servet için de aynı, lugano için de, rio ferdinand için de aynı. bu toplarda ancak kademe yaparsan başarılı savunma yapabilirsin. zira senin 2 stoperinde mecburen yüzleri topa dönük durumda oynarlar. arkalarına atılan topa hamle yapmaları yüzü kaleye dönük forvet oyuncularından elbetteki daha zordur. ama sağ ve sol bekler bu toplarda kademeye girerlerse bu dezavantajı ortadan kaldırırlar.
9 eylül 2009 bosna hersek türkiye maçı nda şu ana kadar en iyi oyunu ortaya koyan futbolcudur. eğer dünya kupasına bu maçı kazanarak gideceksek sanırım bunun en önemli nedenlerinden biri olacaktır servet. gidemezsek de hakem sağolsun.
bosna hersek-türkiye maçının şu ana dek en iyisi. hele önder turacı'nın kaçırdığı topu çizgiden çıkararak %100'lük golü önlemiştir.
soy adıyla çelişen futbolcu.
bosna maçında volkan demirel ile birlikte sahanın en iyi iki isminden biriydi. bu kadar istikrarlı adam görmedim ben. takım dökülürken bile iyi oynuyor.
gripmiş dinlendilirilmiş bugün. aman kocaadam iyileş bir an evvel, cisse gibi hızlı bir adam da cezalıyken çok daha güzel olacak bu maç oynaman.
yakalandığı ağır gribal enfeksiyon sebebiyle Panathinaikos maçı kadrosuna alınmamıştır.
güncel Önemli Başlıklar