bugün

efendim bu ibneler, internet explorer 7 ve firefox' un yaygınlaşması sonucu çoğalmışlardır. türler 3 ana başlık altında incelenebilir ; *

tek entry' ye odaklanan ibne

bu ibne türü, beğenmediği entry' ye 10 sn beklemek suretiyle eksi oylar. klasik ibnedir.

En Beğenilen Entryleri bölümüne odaklanan ibne

bu ibne profil sayfasi şeyinizi açar ve "En Beğenilen Entryleri" bölümündeki mesajları tablarda açar. sonra sırayla oylar.

komple ibne

bu ibne profil sayfanızdaki tüm mesajları tek tek tablarda açar ve eksiler. en azimli ibnedir.
eksi oy veren ibnenin arti oy vermeye baslamasi

yeni bir ibnedir. belkide pişman olmuştur, telafi etmeye çalışıyordur.
en acayibi sözlük hacklenirken eksi verendir. deli misin? süpriz misin sen?
(bkz: puşt gibin ibne gibin bir şey)
arkadaşıyla çalışan ibne

efendim bu ibne türü arkadaşına seri eksi oylanacak entry' yi rapor eder ve beraber eksi oylarlar. yoksa ben sayfası saniyede bir refreshlenirken 3 saniyede tüm sayfa nasıl dolar dimi ama ?
ileri görüşlü ibne *

bu ibne, beğenmediği entry eğer format dışında ise hiç uğraşmaz. en begenilen entryleri bolumune odaklanan ibne' nin mazeretli versiyonudur. formata uygun olmayan entry "nasıl olsa silinecek" diye düşünerek en begenilen entryleri bolumune odaklanan ibne' nin yöntemini uygular. örnek olarak ;

13 ocak 2008 fenerbahce ibbspor maci başlığına girmiş olduğunuz, forumumsu ;

-fenerin götü zor kurtardığı maç * * gibi bir entry' i oylamaz da, diğer yöntemleri uygular. kinci ibnedir.
karmacı ibne

ibne bünye, kişinin karmasını istediği seviyeye indirene kadar eksi oylar. düzenli aralıklarla bünyeyi takip eder. * amacına ulaştığında mutludur.

not : gördüğünüz gibi ibneler o kadar basit türler değil.
ibnegiller familyasının olduğunu öğrendiğim başlık. *
başka bir hesap açıp, kendi entrylerine eksi oy veren, sonra da yok seovi böyle yok seovi şöyle diye başlıklar açıp, şizofren olan ibnedir.
(bkz: bilgi icerikli entry ye eksi oy veren ibne) * *
(bkz: evrimi yarıda kalmış maymunsu eksi oy ibnesi)
(bkz: kumulatif eksi oy veren ibne) *
(bkz: ilk girilen entrylere kadar inip eksi veren ibne)
ibnelik kültürünü yaymaya çalışan misyoner ipneler.
bi tanesi yılmaz özdilcidir.su katılmamış ibnedir.
bazıları kendisini ilgilendirmeyen entry'lere bile eksi oy verir. mesela yeni gelmiş, huyunu suyunu bilmediğimiz bir yazarın nick'inin altına 'hoşgelmiş yeni yazar.' derseniz bile eksilenirsiniz. bunu da eksileyecek o i*neye buradan seslenmek istiyorum; ulan gerizekalı, daha yepyeni bir yazarın nick altına girilen entry'yi neden eksilersin, orada sana ters olan şey nedir? kıskanıyorsan söyle adam gibi, senin de nick altına yazayım, vallaha bak.

edit: iki tanesi ne olduğunu kanıtladı bile.