bugün

bu hak tüm koşullarıyla tüm kurallarıyla serap eser'de saklıdır. binlerce serap eser açılsın sözlükte, binlerce serap eser girilsin. bunlar yapılsın. unutulmasın hiçbir zaman. aramaya inananlar serap yazsın, sol frame de binlerce başlık çıksın onunla ilgili. yapılsın ki bir daha bu aczi yaşamak zorunda bırakılmayalım şerefsizlere inat.

öldün mü be kuzucuğum?

yitip gittin mi sen de bir hiç uğruna?

kader be abi! her insan ölümle yüzleşecek. her nefis ölümü tadacaktır yazar ya hani zincirlikuyu mezarlığındaki giriş kapısının üstünde. işte ondan geldik ona gidiyoruz be abi. allah rahmet eylesin.

kulaklarım çınlıyor. kaderrr.. kaderrrr... kaderrr.... diye.

inanılmaz bir uğultu var. rüzgarın uğultusu değil bu. bundan eminim. bu uğultu ölülerin, serap gibi zamansız gidenlerin, suçsuz insanların, dağda gezinen 19 yaşında 20 yaşında bedenlerini kalleş kurşuna teslim etmiş, hain mayınlarda parçalanmış suçsuz insanların yavrucukların uğultuları bunlar.

o otobüste cehennemi yaşadın serap eser. diri diri yandın. o an nasıl bir surat ifadenin olduğunu, nasıl bir duyguyla vücudunun kaplandığını hayal ediyorum ve dayanamıyorum serap... ağlıyorum.

ruh halin mahşere hazırlık içerisinde ve sonra her şeyin biteceğini bilir gibi. bedenin nefsin ise hiç bu kadar ölmek istmemiştir eminim. sevmediğin yemekleri sevecektin, üzdüğün arkadaşına özür dileyecektin daha. ama sen haykırdın değil mi?

'kurtulmalıyım buradan.. allahım ne olur canımı alma'

yaşayacaktım ben. daha üniversiteye gidecektim. doktor olacaktım ya allahım. bunun için dua ediyordum ya sana. hani kızım olacaktı, meral olacaktı sonra adı. beraber lunaparka gidecektik, küçükken babamın beni götürdüğü lunaparka..

emeklemesini izleyecektim. yürümesini görecektim. emzirecektim ben daha bebeğimi.

yaradan hiçbir insanın kaderine acılar içinde kalsın, diri diri yansın, eziyet içinde işkence içinde ölsün diye bir son yazmamıştır. bunu yapan yaradan değil. bu kader değil. bu insan. bu şerefsizlik.

her nefis ölümü tadacaktır

senin nefsin zamansız tattı ölümü.

ve tattığın en son şey de buydu dünyada.

şimdi sen günasız bir yavrucaksın yaradana yakın...

senin yaşama hakkını alanlar ise sonsuz bir acıya hazırlanıyorlar.
bu kardeş çatışmalarında ölen herkesin yaşama hakkı gibi kutsaldır.

olaya tek yönlü bakmamak şart.
pkk tarafından alınmıştır.
türk milleti de bunu yapanlara bu hakkı tanımamalıdır.
bir terör örgütü tarafından alınmıştır, ha medeni yıldırım'ın yaşam hakkı da diğer bir terör örgütü tarafından alınmıştır.
sözde özgürlükçü barışçı orospu çocukları tarafından alınmıştır.