bugün

Üzdüğünü bile bile daha çok üzmek için uğraşan uğraştıkça bunu başaran kişinin amacına ulaşıp bir yandanda kendi içini rahatlatmak için sarfettiği saçma söz.
aldatan kişi alkol alır ve onun arkasına sığınarak daha çok söyler bunu. seni çok üzdüm değil mi? ve ayılınca da üzmeye devam eder işin kötü yanı. siz izin verdiğiniz sürece.
(bkz: istemeden oldu)
sıçtın!! bari sıvama denir bu durumda.
sıçıp sıvayan, tüy dikmesi de muhtemel kişinin cümle kurabilme kapasitesinin göstergesi.yazıktır ona, acınır.
di'li geçmiş zaman eki kullanarak bir nevi vedalaşan kişi söylemidir.
tamamen yalandan ibaret olan cümle. üzmek istemeyen insan üzmez.
seni üzmek istemezdim! ünlem belirten bir cümledir ; cümlenin geneleninden anlaşılan bu cümleyi kuranın bu cümlenin muhatabına karşı takındığı bir tavrın o şahıs için üzücü bir olay olduğu, pek tabi vicdan denen muhasebenin de bunda katkısı vardır ya da bencil olan insanoğlunun şöyle bir düşüncesi de olabilir ''çıktığın bir kapıyı asla sert şekilde kapama , geri dönmek isteyebilirsin''

ne denir insan bu cümleye bazen inanmak bile istiyor , başka nedenler arasada aslında o şahıs pek tabi üzmüştür bunu isteyip istememesi pek bir değişiklik yapmaz. ne diyeceğiz yani - seni üzmek istemem- ooohhhh iy o zaman bende çok korktum üzmek istediğnden mi diyeceğiz..?
çok ikiyüzlü ve yavşakça bir cümle. inandırıcılığı sıfır benim gözümde.
en net cevabınızın ya bi sektir git olacağı durum kurtarma cümlesi. peh. ben malım dese daha anlamlı olacak.
istemek yetmez çaba da gösterseydin diye yanıtlanası cümledir.
kara haber kötü haber adına ne dersen de iyi olmayan bir şeyin ön sözüdür.
+ seni üzmek istemezdim.
- ama üzdün. sonuç: hala üzgünüm.
ayrılık konusuna en güzel giriş yapılabilecek bir cümledir kendisi.
(bkz: ayrılık saati yaklaştı artık)
(bkz: elveda sevgilim ben gidiyorum)
(bkz: hakkını helal et) diye devam eder.
ben bu lafı söylemiştim sankiii pek işe yaramamıştı.
üzmeseydin o zaman totoş diye cevap verilesidir.
seni üzmek istemezdim ama ben hamileyim.
seni üzmek istemezdim...
seni hiç üzmek istemedim asla istemedim.
insan hiç üzermi senin gibi birini, kıyaiblir mi sana hiç?
gitmek zorundaydım anla işte!
gittim ben..
ama inan seni üzmek istemezdim,
saçına dokunabilmeyiz yine isterdim.
gözlerine bakıp bakıp gülümsemeyi...
üzmek istemedim, isteidğim bu değildi ...
"bunu yapmak zorundayım,beni anlamanı istiyorum,ben aslında seni düşünüyorum."un girişidir.
güncel Önemli Başlıklar