bugün

sevişmek isteyen ancak 'mahalle baskısı' nedeniyle sevişemeyen kızın, 'eğer sevişmezsem benden ayrılır' düşüncesiyle erkek arkadaşıyla sex yapmak istemediğini nazik şekilde belirtme söylemi.
genelde hızlı alkol alan insanlara yöneltilen sorudur.
-ya.. birader!... sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz?

+yok abi... normal normal gidiyoruz işte.

- tabi.. biz şimdi kaza yapıp ölelim sonra da bizim avratları da başkaları s.ksin di mi?!?.. yavaşlasana ulan it!
(bkz: ölmeden önceki son sözler)
-canım sence de biraz hızlı gitmiyormuyuz?
+hadi hadi hızlı bu kadar yolu bu sıcakta çekemem birde senin çenenle
-canım yaaaa
+sevgilim bu daha ne ki ya hemen yoruldun eve gidince gör sen bide beni.
ilk buluşmada sevişme aşamasına gelen çiftlerden, kız tarafının erkeğe yönlendirebilecek kaçınılmaz sorusudur. abimiz doğal olarak, yok aşkım bence çok iyiyiz gibi bir cevap verir ama evet kesinlikle hızlı gidiyorsunuz, ağır olun * ! hızlı başlayan hızlı biter * .
Genelin klasik algıladığı cümleleri sistemi özetleyerek yüze vuran cesur yazıdır.
ilişkinin gidiş yönünü beğenmeyen erkek tarafından söylenen klasik bi cümledir.

erkek:aşkım seni çok seviyorum sensiz yaşayamam ben meleğim
kız:bende aşkım bende seninle ömrümü sonuna kadar geçirebilirim
erkek:bende senin gibi düşünüyorum hayatım
kız:e ozaman evlenelim ahmett
erkek:sence biraz hızlı gitmiyormuyuz ece?
genelde bayanların söylediği söylem.
"Merak etme ben hızlı girer çabuk kesilirim." şeklinde cevaplanılasıdır.
hızlı tren kullanan makiniste söylendiğinde pek bir şey değiştirmeyecek cümle. tren hızlı sonuçta adam n'apsın...
asla ama asla bir erkeğin bayana 'söylemeyeceği' sözdür ..
görsel
yavaşlama isteği belirten soru cümlesi. "bence hızlı gidiyoruz yavaşlayalım sen ne diyosun bu duruma ?" anlamı yatar.
"sana 1 yıl daha vermeyeceğim" anlamı taşır.
Ne gerek var yani şimdi buna ? Nereye kadar gidecek böyle ? Soruylarıyla cebelleşen kadın iç sesinin dillendirilmiş hali.
Söyleyen kişinin içinde bulunulan aracın ya da yaşanılan olayların hızlı olduğunu düşündüğünü gösterir. Ya da yaşanılacak şeyleri çabucak bitirip ilişkiyi tüketmek istemeyen kişi söylemidir. Aslında bunun söylenmesi gerekiyosa o ilişki çoktan bitmiştir. iki taraf da otokontrolünü yaparak baştan düzgün ilerlemelidir.
180 ile giden arabada, şoför koltuğunun yanında oturan kişinin ağzından çıkan söz.
(bkz: Bırak kolumu canımı acıtıyorsun)
Hayat yavaş gitmek için fazla kısa değil mi?
işi oldu bittiye getireceği gün gibi belli olan erkeğe anında yapıştırılacak heves kaçırıcı cümle.
- sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz serhat!?
+ o zaman ver yüzüğü o kadar para saydık. zamanı gelince takarsın.
- ayyy neler yapıyorsun böyle serhat?

tabii siz başka bir şey yazacağımı sandınız.
arabada yanınızda oturan piliçlerin söylediği söz. haklı kızlar ama yapacak bir şey yok. bizde ortam böyle işine gelirse.
(bkz: ölmeden önce söylenen son sözler)
"Yoo saat 2deki sevişmeme yetişmem lazım." diye cevaplayacağım sorudur.