bugün

kula kulluk edenlerin yeni sloganı. sizi cennetine koyacak, devam edin.
ne duruma geldi ülke..
bunu yapanlar ücreti mukabilinde hizmet verenlerdir. yoksa normal vatandaş yapmaz.
cehennemden bunlardan bize yer kalmicak devam etsinler . kula kulluk yapan pis zihniyetler sizi .
haklı çıkmanın gururunu yaşatan pankarttır. aylardır yazıyorum burada tam hatırlamamak ile beraber 3 ay kadar önce böyle bir başlık altında yazmıştım "kula kulluk etmeyin önünde secde durmayın" diye de yemediğim hakaret küfür kalmamıştı. ne oldu şimdi ?

zaman her şeyi açığa çıkartır içinizdeki pislik içinde lağım içinde boğulursunuz inşallah * söyledik bunlara adam canlı yayında söyledi "rahmetimiz gazabımızı aştı" diye dedik sanki götümüzden uydurmuşuz o söylemi gibi köpürmüşlerdi..
‘’Allah'ı bırakıp tapındığınız her şey gerçekte sizin ve atalarınızın kendi muhayyilenizden çıkardığınız (anlamsız) isimlerden öteye geçmemektedir; çünkü bunlar hakkında hiçbir kanıt indirmemiştir Allah. (Neyin doğru, neyin eğri olduğu konusunda) hüküm yalnızca Allah'a aittir. Ve O da kendisinden başkasına kulluk etmemenizi buyuruyor. işte dosdoğru olan (tek) din budur; ama insanların çoğu bunu bilmez.’’
(Yusuf 40)
Tarikat Cemaat ve benzeri yapılanmalarda var olan. Toplumsal şirklerden bihaber insanlar bunlara atfettikleri kutsallık bakışı sayesinde bile-bile hatalarına devam edebilmektedirler.
Günümüzde Müslüman’ım diyenlerin hepsi Allah’a inandıklarını söylüyorlar. Ama nefislerinde var olan putlaşmalara karşı koyamıyorlar.

Örnek olarak:

Para nerden gelirse gelsin anlayışı için dinin temellerinden ödün vermek.

Ölmüş veya diri birilerine Bize Kıyamet günü Şefaat et.

Darda ve Ferahlıkta Allah’tan istemek yerine beşerden istemek yetiş ya gavs, şeyh, efendi gibi sözler.

Dünya yaşamında başkalarından bekleyenlere Ahiret hayatında kim yardım edecek?

Şeyh efendiler halimizden haberdardırlar. Gaybten haberler cennet hallerini görmeler, şefaat vaat etmeler, mülkü tekellerine almalar, Mülk yalnızca Allah’ındır derken ölmeyecekmişçesine mülkler edinme, infak yardımlaşmadan uzak durmak.

Hiç farkında olmadan düşülen şirk sözleri:

Bir hususta karşımızdakine inşallah olur/yaparız derken karşı taraftakinin geç inşallahı demesi.

Allah’ın izni ile dediğimizde Allah’ı karıştırma demek.
Falanca şahıs olmasa idi şimdi ölmüş olacaktım.

Kabirlerdekilerin üstüne yeminler. Cansız maddelere yeminler.

Allah’ı şekillendirmek, Vahdetül Vücut anlayışı.

De ki: "O, Tek Allah'tır: Allah Samed'dir. O doğurmamıştır, doğurulmamıştır ve hiçbir şey O'na denk tutulamaz."
(ihlâs Suresi)
islam’da Kula kulluk yoktur. insanları kendilerine kul köle yapan kim olursa olsun Allah’a ortak koşandır. Bugün kendi efendilerini kutsayan dokunulmaz kılan, her dediklerini doğru kabul eden görüş ve düşünce sahiplerine yine en güzel cevap Allah’tandır.

Allah’a karşı sorumluluğumuzun bilincinde olmak adına.
Şüphesiz temel kaynak Kur’an ve Canlı Örnekliği Sünneti çok iyi anlamalı ve Allah inancımızı Kur’an ile sorgulamamız gereklidir.
Yanlış Allah inancı beraberinde her tür inancında yanlış olmasına sebeptir…
Gizli bir çalışma mı var da kimsenin haberi yok, yani insanların beynini nasıl bu derecede iyi yıkayabiliyorlar.
Paralı askerlerin trolleme kin kusma ayrıştırma için ürettiği hizmetlerden birisi.

Gerçi çomarlar daha kötü.onlar parasız ve gönülden bir kitlenmişlikle yapıyorlar bunu.
rukü değildir o olsa yerinde duramazsın domalmadır o domalma...
kula kulluk edene yazıklar olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=7PcbiyzSWMg
eğilmek sorun olmazda arkana geçerse sıkıntı büyük.
vuuu çılgın türbanlı afişi.
Anlatilmak istenen, "rte'nin dik durusu sayesinde, ulkecek allah'tan baska kimsenin onunde egilmeyelim" olsa bile yine yanlis bir pankarttir.

Bu pankartta yazan kesinlikle rte'yi imaen de olsa ilahlastirmaktadir. Muslumanlar ancak ve ancak allah'a guvenerek kimsenin onunde egilmezler. Neden rte'ye guvenerek egilmesinler!

Ne acidan bakarsaniz bakin burada kesinlikle cizginin asildigini goruyoruz.
Valla tarihçi başlığı açtığından beri düşünüyorum ben tam olarak neyi kastettiklerini veya neyin kafasında olduklarını anlayamadım.

Domalalım deseler yine seksli falan bir şeyler çağrışacak ama.. ıı ıı yok.
Biri bana böyle bi sey dese mahkemeye veririm etrafimdakileri tamamen silerim. Yoksa ucu çok kötü bir yere gider.
dün atılan sloganlardan biri. kıs kıs kıs.