bugün

sırf dindar değil diye bir insanı sevmemenin doğal sonucu olarak konulan yaftadır. sen böyle din faşizmi yaparsan insanlarda senin dikbaşlılığına isim takar.
sevmemekle eleştirmeyi birbirinden ayıramayan kişi söylemi.
(bkz: doğruya doğru)
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
(bkz: (#9847951))
insanların homojen fikirlerde gezdiğini zanneden insan söylemi.
herşeye ikili bakmaktan ileri gelir. iyi-kötü, güzel-çirkin. ne ideolojilerde ne de hayatın kendisinde böyle kesin çizgiler yoktur.
doğrudur. atatürk ü sevmeyen saymayan insan olamazdır .
(bkz: bir yobazın haykırışları)
(bkz: sen atatürk kü sevmiyorsun)
etiketçi zihniyetin alışılagelmiş çemkirmeleridir.bilmez ki bir insana zorla birini sevdirmek en büyük yobazlıktır.
Kendini "kemalist, cool, laik, zeki, mükemmel, uygar, ileri görüşlü, medeni, çağdaş, modern" zanneden aşağılanmış bir Türk'ün söylemidir.

Aslında bu Türkler hep aynıdır, hep böyledir. Atatürk ya da chp hakkında olumsuz bir şey söylesen "yobaz" olursun, bir yerde konu geçer, kürtler hakkında olumlu şeyler anlatırsın "kürt" olursun, türbanlıyı savunursun "türbanlı" ya da "yobaz" olursun, dinden bahsedersin "dinci" olursun. Olacak bir şey hep vardır yani. Bir bunlarda mı var bu gruplandırma hastalığı Tanrım? Yaratıyorsun, yaratıyorsun sahip çık bari...

Ama ingiliz zamanında iyi ezmiş haa. Ondandır, ondan; biliyorum ben.
- heey dostum atatürkü sevmiyorsun yobaz olmalısın
- heey evet dostum nerden bildin
- seni pislik zenci bilmiyordum,denemiştim sadece, yat yere.

bu tipler ya yobazdır,yada bakın ben düşünebiliyorum,cesurum ve atatürkün yanlışları olduğunu çözmüş bir adamım havasında dolaşan tiplerdir.sikko herif atayı sevmemek ne demek lan.özgürlük özgürlük de, mallıkla da özgürlük olmaz.her şeyin sebebi vardır.senin büyük büyük babanı asmıştır atamız hadi tamam sevmezsin.ama sırf artistlik olsun diye,ender bulunan bir fikre sahip olmaya çalışırmış gibi farklı görünmek istermişcesine düşünmek ve hareket etmek doğru değildir.gericiliktir.
--spoiler--
Ne ararsın TANRI ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Bası açıga niye türban sorarsın?

Rakı, sarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım, içerim.
Ikimiz de gelsek kıldan köprüye,
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatıp kalkıp ATATÜRK'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soguyacak bu millet.

Isgaldeki hali sakın unutma.
ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çikardın amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.
--spoiler--
zorla değil içten sevgi lazımdır. tabi adamda ve ya kadında dürüstlük kalp ve vicdan olacak.

zaten adamda kalp yoksa niye alınır anlaşılmaz.
- sen atatürk'ü sevmiyorsun yobaz olmalısın.
+ hayır canım ne alakası var.
- o zaman sen atatürk'ü sevmiyorsun yunan olmalısın. acı koydu di mi 9 eylül?
+ hayır türküm.
- sen atatürk'ü sevmiyorsun gerizekalı olmalısın.
+ tamam şimdi buldun.