bugün

Siciyormus izlenimi veren oturus sekli, elde tesbih olmazsa olmazidir bu oturusun. Bagcilar, zeytinburnu, yenibosna taraflarina isiniz duserse bolca karsilasabilirsiniz bu goruntuyle.
tuzla'nın yayla'lılarının oturuş tarzıdır. şahıs, alaturka tuvalet pozisyonuna geçer ve ellerinin dizlerinin üzerinden öne ve 25 derecelik eğimle aşağı salar. bir elde tesbihi, diğerinde ise prestige ya da victory markalı sigarasını tutar. kafalarında 5 liralık pazar adidası şapkaları olur, dar pazar adidası eşofman üstü ve açık renk bol kesimli, dar paçalı kot pantolonu giyerler bu oturuşa sahip insanlar. o pozisyonda 5 dakika durmak, bir insan için yetenek sayılır ama bir yaylalı için huydur bu. kollarındaki özel faça panelleri sayesinde gün ışığından enerji depolar, acı hissetmezler. beste dedikleri şeyleri söylerler. her ne kadar beste sıfatını haketmese de...
bu oturuş için gerekenler f50 fosforlu eşofman , çakma nike ayakkabı , tesbih , sigara , ve en önemlisi kardeşinin şapkasıymış gibi küçük gelen kafanın tepesine yalandan kondurulan ucu sivri şapkadır. oturuş için kolların yere paralel olması , ve ayak ucunca sıcar pozisyonda oturmak gerekir.
istanbul, gaziosmanpaşa'dan türediğini düşündüğüm oturuştur. çeşitleri de mevcuttur. ayrıca semt oturuşunun belli başlı mekanları vardır;
-lise çıkışı,
-sokak kaldırımı,
-kız beklenilen herhangi bir mekan,
mekandan farklı olarakta belli başlı kıyafetlerle sergilenir. bunlar ise;
-dar paça f50 adidas eşofman altı
-tanrıya bakan adidas veya nike şapka
-dızo ayakkabısı olarak nitelendirdiğimiz adidas veya nike spor ayakkabı
-dikkat çeken bir tesbih.
ankara'da sincan, izmir'de tepecik, istanbul'da ümraniye'de çeşitli örnekleri mevcuttur. kuvveti belden aldığımız bu oturuşta alaturka tuvalette vuku bulan oturuşun açısı biraz daha kısılır, duruş dikleşir. elde sigara mevcut ise sigara baş ve işaret parmağının arasında, izmaritin ucundan tutularak içilir ve akabinde gözler kısılır.
Kahveden yayilmis olabilir.
görsel
görsel

Bağcılar, esenler ve benzer semtlerdeki gençlerin oturma şeklidir.
görsel
Ayrıca buna afedersin kürt oturuşu diyen de mevcuttur bilginize.
Heijan ve mustafa ak ın yeni parçası. Aranjörü beta olmuş.

Yalnız şarkıyı ve klibini aşırı beğendim. Başta arabesk rap sandım ama iyi goygoy var. Mustafa ak döktürmüş.
Sincanlı oturuşu değil mi o.
https://www.youtube.com/watch?v=adH359xt8l4

klibinde heijan ve içindeki kürde şahit olduğumuz şarkı.
istanbul'un bağcılar semtinde sık rastladığımız oturuştur. Ben keko oturuşu da diyorum.
bir diğer adıyla zalım oturuşu.
"Kalbimin Üzerine Semt Oturuşu Yapıp
içimdeki Ayanı Çıkaran Sen
Benimle Halay Çekmek Dururken
Başkasıyla Tango Neden?"

amk bu şarkı bile anlamlı geliyor ya, ne diyeyim?

http://www.youtube.com/watch?v=adH359xt8l4
Ankara'da "sincanlı oturuşu" diye bilinen oturuş ve bir heijan şarkısı. Ahahah bağımlılık yaptı allah kahretsin.

Kalbimin üzerine semt oturuşu yapıp içimdeki ayanı çıkaran sen...

Yalnız herkes ayağını denk alsın angara bebesiyiz bizim kalbimizi fethetmek için sincanlı diyeceksiniz.
Iki gündür nedensizce odada oturacak yer olmasına rağmen ısrarla bulunduğum oturuş şekli. Kendime eziyet etmeyi mi seviyorum yoksa tedirginliğin dışa vurumumu bilmiyorum.