bugün

(bkz: #6570467) sözkonusu entryde ne kadar ileri görüşlü bir yorumcu olduğu açıkça görülmektedir.
belirleyici unsurun, herhangi bir yazar olduğunu düşünürsek, benim "serdar ortaç rak ilahıdır" dememle eş değer bir görüştür.

zaten bu kişisel fikri, gerçeği kelimesiyle bitirmek veya toplumdaki elitist mutena tutum böyle şeklinde kesin yargıymışcasına addetmeye de hastayım. aq tek kişinin söylediği "fikir" nasıl su götürmez gerçek oluyor hayret.
(bkz: bsgaq)
(bkz: yoo dostum yoo)
(bkz: selçuk yulanın bir gün objektif olma ihtimali)
(bkz: selcuk yula kim lan derdirten başlıklar)
ilginç bir şekilde doğruluğu ispatlıdır.

nasıl mı?

lan, hıncal uluç'ın yazarlık/yorumculuk yaptığı memlekette elbette ki selçuk yula en iyi yorumcudur.

yazılarını bi okuyun derim.

peşin edit: gözünüzle demek istiyorum.
selçuk yula'nın yorumcu olmamasından kaynaklanan bir hatalı tespit.

rambo'ya kravat takıp oturtsak o masay o da ancak o kadar yorum yapabilirdi.
türkiyedeki spor kıtlıgının ne kadar ileri oldugunu görememizi sağlan durum.
beşiktaş derbisi

bu hafta son derece önemli bir derbi daha oynanacak. aslına bakarsanız, maç beşiktaş açısından daha da önemli. çünkü arada 7 puan fark var. eğer yenemezse lig biter, içerideki var olan sorunlar maç sonrası çok daha büyür. yani şu maç; beşiktaş açısından "ya tamam ya devam" niteliğini taşıyor. kadıköy yakasında ise durum daha farklı olsa da onlar da galibiyet istiyor. 5 maç kaldı. inönü, eskişehir, trabzon deplasmanlarına gidilirken iki maç içeride seyircisiz oynanacak. yani iş zor. yalnız bu manzaradan ilk devre sonunda liderlik çıkarsa, büyük avantaj sağlanır. çünkü inanılmaz bir fikstür avantajı olacak. inönü'den galibiyetle gelinirse bence ilk devre lider bitirilir.
18/11/2009 fotomaçtaki köşesi. maç öncesi yazısı.

aydınus katletti

çok da fazla önem taşımayan bir derbiydi. ama birileri bu derbiye fazla önem taşıttı. belki istediklerini de elde ettiler. sahaya siyah-beyaz çocuklarla çıkan f.bahçeli futbolculara, yabancı madde yağdırdılar. gün yüzü görmemiş küfürler ettiler. aslında şaşırılacak bir şey yok, her zaman yaptıklarını yaptılar. bir de "fırat aydınus" diye bir hakemi koydular, iki tane yüzde yüz penaltıyı vermeyip, maç başından beri tekme yiyen kazım'ı çıldırtıp oyundan atan fırat aydınus'a ben bir şey söylemeyeceğim. bunları, hani ikide bir sürekli f.bahçe'ye sallayan beşiktaşlı kalemşörlere bırakalım. bu yorumları onlar yapsınlar. ne yapacaklar merak ediyorum doğrusu, objektifler ya!.. beşiktaş maça iyi başladı. fırat aydınus'un yarattığı serbest vuruşlarla f.bahçe'nin üzerine geldi. bu arada serdar'ın bulduğu çok net bir pozisyon var. ama 15. dakikadan sonra f.bahçe, üstünlüğünü kurdu. gökhan, alex ve kazım'ın kaçırdığı pozisyonları gözlemledik. fırat aydınus'un kazım ve gökhan'a vermediği penaltıları da gözlemledik. ardından alex'in direkten dönen topuyla ilk devre tamamlandı.

Bu da 22/11/2009 tarihli maç yorumu. ulan biz insan bu kadar mı kaypak olur. üç yeyince, o kadar da önemli bir derbi değildi diyor. işte selçuk'un tarafsız futbol yorumu.
kime göre ve neye göre iyi olduğu tartışmaya açık olandır. febeli olması bile bu tartışmayı alevlendirmeye yetecektir, artığı bile kalacaktır.
osman tanburacı gibi gs camiasına yakışan,tarafsız,yazıları zeka kokan yazarları hayranlıkla takip eden gs taraftarına göre, selçuk yula nın amigo yazar olmasından ötürü doğru olmayan tespit.

(bkz: tam buramdan)
muhtemelen ardından ercan saatçi geliyordur.

(bkz: komik fb taraftarı)
selçuk abimizdir,canımızdır her yazısını zevkle okuruz lakin amigo tarafları varsa da,bunun kaynağını fenerbahçe den sonra formasını giydiği takımda aramak lazım. osman tamburamdan , levent tüzemen gibi objektif(!) yazarların desteklediği takımda forma giyince ucundan kıyısından bulaşmış olabilir*
antu tarzında iddiadan başka bir şey değildir.
selçuk yula gibi antu tadında bir yorumcu (!) en iyi yorumcu ise o ülkenin futbolundan ümidin kesilmesi gerekir. biri hem fenerbahçeli olup hemde nasıl tarafsız olabilir bunu ulu yüce insan selçuk yula göstermiştir.
selçuk yula, osman tamburacı, sanli sarıalioğlu gibi takım yorumcularını futbol yorumcusu sanmayın ayrıca uğur meleke tarzı yorumculara haksızlık etmeyin.
bu tür düşüncelerin rabet göreceği tek yer taraftar forumlarıdır.
gençliğinde türkiye'nin en iyi futbolcusu ve hatta messisi, zidanı, ronaldosu olan adamın yorumculuk da da en iyi olduğunun göstergesi. ne kadar ciddiye alınabilir yazıları olduğunu tartışmıyorum bile.
(bkz: dur götümle güleceğim)
(bkz: yaran başlıklar)
yani göreceli bir durumdur. en iyi olmadığı bir gerçek. belki çok fazla fenerbahçe fanatikliği yapabilir, yapıyor da orası kesin. filhakika olaya baktığımız zaman bir hınçal, bir deniz, bilgin gibi adamlar futbol konuşuyorsa o zaman bu hakkı kendisine teslim edelim. beğenmezsin o ayrı tabi...
vefat etmiştir artık değildir.