bugün

topun sadece rakipte olduğu zaman koşmak değil, topun takım arkadaşında olduğu zaman da koşup pas almak olduğunu en iyi bilen gs li futbolcu. keşke herkes bunun gibi olsa.
schalke maçında şöyle bir durum vardı;dakika doksan...schalke oyuncuları orta sahanın sağında üç kişi aralarında paslaşırken, selçuk denilen aslan parçası neredeyse iki saniye içinde üç oyuncuya tek başına baskı yapıyordu! işte, takımını sahiplenmek böyle olur, kazanmak için nefessiz kalmayı göze almak böyle olur, yürekle oynamak böyle olur. milan bilirde pirlo'nun yerine bu adamı izliyor. ayrica kendi takımımda izlemek isterdim kendisini.
ronaldinho: fenerliyim.
dünkü maçta kendini izlemeye gelenler varsa sıçtık. performansı ile transfer olur.
geçen seneki selçuk olması gereken adam. boş koşu yapması ya da baskı yapmasından ziyade top tutarak, çalım atarak, ara top atarak katkı yapması gereken adam. ama sorumluluk alma noktasında devamlı geri çekilen adam aynı zamanda.
sahada attığı her adımdan gurur duyduğumuz, iyi ki galatasaray'da dedirten futbolcu.

hatta evimizdeki schalke maçında inşallah izlememişlerdir yoksa kesin alırlar bunu dedim kendi kendime. o maçta belki toplu oyunda çok yoktu ama yanındaki ruhsuz herif* yüzünden 90 dakika 3 orta sahayla tek başına mücadele etti. her maçta takımın en çok koşan oyuncu sıralamasında 1 veya 2 olması da tesadüf değil demek ki.

birinci kaptan olarak görmek istiyoruz kendisini. dakikaya bakmadan rakip defansa kadar koşup baskı yapan başka adam bulamazsınız.
galatasaray'ın pirlosu..
en iyi türk orta saha oyuncusudur. geç tanıdık kendisini.
veli kavlaktan daha iyi olmayan topçu.
it gibi kıskanılan oyuncu. galatasaray'ımızın pirlosu..
muslera'dan gelen süper bir asistle kıçıyla kendi kalesine harika bir gol atmıştır.
abartılmış topçu.
şişirilmiş balon.

edit; genç bebelere baloncular rahatsız.
Her şeyimiz. Vazgeçilmeyecek tek oyuncumuz.
ligdeki en iyi şut atan futbolculardandır, tartışmasız.
varını yoğunu terini azmini her şeyini vermiştir bugün. (bkz: 25 şubat 2013 galatasaray orduspor maçı) helal olsun sana aslanım.
harika bir futbolcudur.

iyi bir futbolcu için "balon" "abartılmış" "overrated" deme trollüğünün modası geçmemiş sanırım... yurdum insanı hiç özgün değil. hep bi ipnelik, puştluk peşinde lan...
volkan demirel avcısı.
iyi futbolcu fakat galatasaraylıların abarttığı kadar değil. sadece iyi futbolcu o kadar.

edit: ne amk xavi mi iniesta mı? neyin kafasındasınız ya. altı üstü selçuk lan. kötü mü dedik iyi işte.
Hayır anlam veremiyorum Selçuk gibi bir oyuncuya ne akla hizmet balon denir ki. Gol onda asist onda duran toplar onda, türkiye standartlarının çok üzerinde bir orta saha oyuncusu. Yerli futbolcular sıralamasında da arda turandan sonra selçuk gelir bende.
balon oyuncu. galatasaraylıların gözünde bir xavi, adeta bir iniesta. ama objektif bir gözle bakılınca bizim selçuk işte.
Türkiye standartlarının üstünde bir oyuncudur. Galatasaray'ın yerlileri arasındaki en iyi oyuncudur. Burak ile çok iyi işler yaptığı da yadsınamaz bir gerçektir.
beyni nohut büyüklüğünde olan insan kardeşlerimizin kendi takım oyuncusuyla karıştırdığı futbolcu. iyi okuyun hacılar, "selçuk şahin" yazmıyor orda, "selçuk inan" yazıyor.
volkan demirel'in gözünde zinedine zidane, david beckham, andrea pirlo ustalığında olan futbolcu.

inanmayan sorsun bakalım volkan'a ehehe
o golü başka kim atardı diye düşünüyorum; aklıma sadece alex geliyor. yani evet selçuk bir alex.
hırsıyla, azmiyle, karakteriyle, yeteneğiyle süper futbolcu.
Elinden gelen her şeyi yapıyor, elinden de çok fazla şey geliyor.
Iyi ki varsın iyi ki bizimlesin.