bugün

genelde sokakta ya da herhangi bir ortamda size selam veren kisinin taninamama durumudur ki bazen hakkaten kimse birbirini tanimiyordur tanidiga benzetmistir..

-aaa abi naber?
-iyidir be nolsun senden naber.. gecen gittigimiz mekan diyorum cok bombaydi dimi abi yapalim bidaa akalim ortamlara yani..
-öyle be kanka wallahi.. bööle eller havaya falan..
-ee murtazacan, yenge nasil?
-ne murtazacani nükrettin.. abi iyi misin sen..
-ne nükrettini lan ne diyon sen..
-murtaza diildim bende zaten..
-evet ben de nükrettin degilim
-mekanda bi b. ka benzemiyodu zaten..
-öyle walla..
-e tamam o zaman..
-e tabi murtaza degilsen devam etmenin mantigi yok, hele de ben hic nükrettin degilken..
-yanliz hic tanimamisim seni abi yeri gelmisken söyliyim..
bolca başıma gelen olaydır. nedendir bilmem annemi babamı bile tanıyamam bazen*
karşısındakinin ismini bilmediğimizden dolayı sık sık şahıs zamiri kullanmamıza yol açan bir olay.

+ o cem ne haber ya
- iyilik abi ne olsun ya
+ cem bak semih burda görmek ister misin (semih?)
- hadi ya gelmiş mi görürüm abi kem küm ....
selam veren kisiyi kisa sureligine g.t eden durumdur.
hiç bozuntuya verilmeden aynen devam edilmesi gereken durumdur. zira çaktırıldığında iki taraf da kötü hiseder kendini. akıl bir yandan harıl harıl kimdi bu kimdi bu diye düşünürken, ağız ve yüz mimikleri tamamen samimi bir hava içinde ama her ihtimale karşı da mesafeli bir tavırla sohbete devam edip herkese sorulabilecek şeyleri sormaya devam etmek çözüm olabilir. o sırada hatırlanabilirse derin bir oh çekilir içten ama baktın ki hala mavi ekrandasın, eyvallah deyip gitmek gerekir ki muhabbet uzadıkça foya çıkmasın.
bu olay telefonda olunca karşıdaki tanımadğını anlayıp ben x abi falan diyor ama yüzyüze karşılaşılıp tanımayınca genelde anlaşılmıyor nedense. Yapılması gereken de bozuntuya vermeden devam etmek ki genelde muhabbet biraz ilerleyince nerden tanındığı çıkarılır, o zamana kadar karşıdakinin ismi yerine kullanılması gereken laflar şunlar olabilir mesela:kişiden kişiye değişir tabi (bkz: abi) (bkz: kanka) (bkz: bro) ya da (bkz: sen)dersin işte.
- oo iyidir abi sen nasılsın
- vaay iyidir kanka seni sormalı
- idare eder brosen nabıyosun..
-iyidir seni sormalı..*
lens yoksa kaçınılmaz olan durumdur.
bende hep oluyor bu olay çok utanıyorum özellikle bir kız ise.
selam veren kişinin sizi birine benzettiği için selam verdiği durumdur.
--spoiler--
-selamün aleyküm
-tanışıyor muyuz?
-yok.. öyle allah'ın selamını verdim
-niye, ben selam alıcısı mıyım?
--spoiler--
*
soyut padişah oyununda, ferhan şensoy ve münir özkul arasında geçen diyalogtan...
-çıkaramadım?
+uludağ sözlük.