bugün

kendisi dürüst bir insandır, direk konuya girer. konuya direk "gir"mesi size neler yapabileceğinin göstergesi olmakla birlikte göstermesi olası daha birçok şey vardır ortada.

biraz önce bim den 1.65 tl lik cipslerden alırken marketten içeri bornozlu biri girdi. bornozunda "i.a" harfleri yazılıydı. benimle birlikte cips reyonunda patito cipsleri almakla meşgul kız abla bu "lebowski" ayarında abeyi görünce elinde ki cipsleri düşürdü. şakirt olması muhtemel kasiyerlerden biri cipsleri kıza vermek için eğilirken kızın da aynı anda cipslere yönelmesiyle çarpıştılar. kız "bıyığınız ne kadar da güzel" dedi. kasiyer abi buna karşılık " saolun o sizin laikliğiniz" diye cevap verdi. bu arada düşen cips paketlerinden birinin ağzı açılmıştı. fırsattan istifade cipsleri avuçlayıp yedim. kız ve kasiyer ayağa kalkarken bornozlu sanık i.a. olay yerine yaklaştı. kasiyere dönen i.a. " selam sana tecavüz edeceğim" şeklinde ilginç bir cümle sarf etti. bunun üzerine kasiyer "burda mı istersiniz yoksa depoya mı geçelim" dedi. i.a. "depoya geçelim ulu bir dağ gibi hissediyorum kendimi" diyerek bir kez daha abazanlığıyla yeri göğü inletti. bu sırada kıza "izmirli misiniz " diye sordum. " hayır çorum luyum" diye karşılık verdi. aklımdan bu şehrin ismiyle iyi bir kafiye oluşturacak kelime grubu geldiyse de bunun yerine "sizi dost yoğurt yemeye davet edebilir miyim" dedim. buna karşılık kız "üzgünüm eve gidip arkadaşlarla le cola içip patito yememiz lazım" diyerek beni tersledi. son kez şansımı " ama sarımsaklı yoğurt " diyerek denesemde kızın elinde kitab- ı mukaddesle oradan uzaklaştığını gördüm. depoda şakirt " bıyığımı kopar " diye bağırdıktan sonra "hayır nutuk kitabını elleme o benim herşeyim" diyerek öfkesini i.a ya yöneltti. bu sırada ben cipsimi kasadan geçirdim. tabi ki ipne kasiyer poşet vermedi. neyse ki tedarikliydim. montumdan çıakrdığım m-16 yla kasiyeri etkisiz hale getirip tüm poşetleri aldım.bim den uzaklaşırken son kez bim serinliğini içime çektim ve eve gelip internetten akasya durağını açıp izlemeye başladım.