bugün

şüphesiz ki türkiye cumhuriyeti vatandaşı değildir.
neden?
çünkü bizde başbakan mı var amünyum?
ha olsaydı başbakanı kimse azarlayabilir miydi? tabi ki hayır.

ama bakın şurada bir kanada vatandaşı başbakanı azarlıyor;
https://streamable.com/jl04p

hem de ne azarlama.
sel felaketinden başbakanı sorumlu tutuyor adeta.
"kimse gelip balçıkları, kumları toplamadı" diye bağırıyor başbakana. fırçalıyor resmen.

bu arada başbakan korumaları adama müdahale etmiyor, ağzını kapatmıyor, kimse adamı dövmüyor, gözaltına almıyor...

sel felaketi için "takdir-i ilahi" demiyor başbakan.

vatandaş seçtiği başbakanını azarlıyor...
başbakan kendini padişah zannetmiyor, kaf dağında görmüyor...

işte bu yüzden orası kanada ve bizden fersah fersah ileride.
adam vatandaşa "sir" diye sesleniyor. ananı da al git demedi. sör dedi lan.
Azarlamakla kalmıyor “siz buradayken kumu ve balçığı kimse toplamıyor” diye inceden sktir de çekiyor. Bizde olsa 4 kez falan söküp takarlardı o adamı.
kanadaya bakışımı değiştiren vatandaştır.

ne kadar ezik bir ülke. ben, böyle yakışıklı olucam bir de başbakan seçecekler, üstüne felaket bölgesinde azar yiycem he? gaz maskesiyle dolaşırım lan orda halkla aynı havayı solumayayım diye. yazık yazık! allah işte, dağına göre kar veriyor.
Mutlumusun ekrem imamoğlu.
Abi one ya...
Emminin ağzında bi de sakız var iyi mi?
Ağzında sakızla bir başbakanla konuşan bi emmi?... Resmen varlık kuyruğunda kendini holding ceo' su sanan yalaka emekli gibi muhtereme imrendim...

Not: Hani yurtsever bir cumhuriyet yurttaşı olmasam " ver adresi tengir ben orada emmi olacam..." derdim... Okadar yani...
Başbakan'ın yanında ki kadın, adamı konuşturmamak oradan uzaklaştırmak için dokunmaya kalkınca adam anayasayı hatırlattı ve kadın olduğu yerde kaldı.
Bu nasıl bir ülke?
Başbakan'a sen ne biliyorsun diyebiliyor.
Orada kimse bağyana garşı nassı gonuşuyon ne bağrıyon diye de adama yüklenmedi, orada bir erkek bile yok.
Unutmadan; başbakan da taşşaklı adam yani.
Binlerce koruma olmadan sadece yanında kadın var ve adamla tartışıyor.