bugün

Ramazanda basimiza gelecek olandir!
hatta ogrenciyken basima gelen, soforle kavga etmeme neden olan olaydir, kardesim yola cikan adam oruc tutar mi yaw, bunun bi cozumu vardi, boyle borclu oluyordun falan. Oruc tutan vatandaslarimiz yuzunden is gorusmesini kacirmisligim vardir, hala sinirleniri
yogun istek uzerine edit: efenim guzide yazarlarimizin tepkilerini okudukca, ani degerlendirme yanlisina dustuklerini gormekte ve gulumsemekteyim! iftar vakti son on yilda kac saat kaymistir diye de hani bi sorayim diyorum canim!
ramazan ayında şehirlararası otobüslerin zaten mola zamanlarını iftar vaktine ayarladıklarını bilmeyen zeka özürlü bünyelerin provakatif yakınmalarıdır.
yemek yemek, sigara içmek ve osura osura sıçmak için mola verilmesini normal karşılarken... yolculukta da olsa oruç tutmayı tercih etmiş insanları kendi plansızlıkları için suçlamaya çalışan insanların, kendilerini komik ve acınası bir duruma düşürdükleri bir mızmızlıktır.
mola zamanini 10 dakika uzatarak, 20 değil 30; 15 değil 25 dakika mola verilerek yapıldığında sorun yaratmaz. hatta iyidir. fakat daha 10 dakika önce mola verilmişse yahut yolun ortasında durulmuşsa iftar arası vermenin hiçbir alemi yok.

özel örnekler olabilir. örneğin 2 3 saatlik bir yolculukta normalde tek ara verilirken iftar ayağına 2 ara verilmesi nedeniyle oluşan zaman kaybı gibi. bunlar yanlıştır ve dinen haram kılınmıştır. yapmayın etmeyin arkadaşlar! bakın fetva verdim.
- otobüs içindeki dincilerin dinsel hava basma taktiği * *
- otobüs içindeki dincileri belirleme taktiği
- otobüs içindeki zındıkları belirleme taktiği
- otobüs içinde iran havası yaratma taktiği
- (bkz: islam cumhuriyetine geçiş belirtileri)
- (bkz: şehirlerarası otobüsleri namaz için durdurmak)
- ''bizi beklemek zorundasınız'' şeklinde oruç tutmayanlara güç gösterisi (bkz: demokratik hak)
yemek yemek, sigara icmek, osura osura sicmak eylemlerinin butun insanlar icin gecerli oldugu bir otobuste, sadece islam dinine mensup olanlara yapilan ayricaliktir efenim!
basit benzetme :
otobus devlettir
yolcular da halk!
ve yonetim kesinlikle teokratik değil demokratik olmalidir!
iftara yetişmek için gaza basan şöför durumlarına yol açabilecek eylem
(bkz: bu otobüs kaza yapmaz)
(bkz: efsunlu otobüs)
(bkz: sehirlerarası otobüslerde 31 molası)
(bkz: du bi attırayım da öyle abdest alayım)
edit: (bkz: o yeah)
yemek yemek, sigara icmek, osura osura sicmak eylemlerinin butun insanlar icin gecerli oldugu bir otobuste, sadece islam dinine mensup olanlara yapilan ayricaliktir efenim!
basit benzetme :
otobus devlettir
yolcular da halk!
ve yonetim kesinlikle teokratik değil demokratik olmalidir!
yerinde bir olaydır. desteklenmelidir.iş görüşmesi saatlerini bu durumu gözönünde bulundurmadan gidenlerin başarılı olmasıda pek mümkün görülmemektedir.
(bkz: otobüsleri ateist yazar doğramak için durdurmak)
otobüsler zaten kendi durur o saatlerde ey beyni olmayan varlıklar diye kimi yazarlara seslendiğim durumdur.. izin verinde şoförler en azından iftarlarını açsın. allahım ne kadar zekisiniz ya. bu kadar bencil olmayın.
polis: burada durmaman konusunda ihtar etmiştik seni. hala aynı bok.
şöför: ihtar değil iftardır o.
polis: bana laga luga yapma lan.
şöför: gora.
polis: otogargara otoo garga gargaraaa.
önümüzdeki ramazan ayında bu konuda yasa çıkmasını beklediğim gayriyasal eylem. Türban kamusal alanda da serbest kaldıktan sonra, iftar saatinde trafikte seyreden araçlara ceza verilmesi hususunda bir yasa çıkması çok olağan ve sıradan olacaktır.
(bkz: #2441440)