bugün

aqladım.

şehidin ailesine ev alınma haberidir.
haram para ile fakir fukaraya ev almak, kara para aklamak ve show yapmaktan öteye gitmez.

Eğer mağdur aileye ev alınması gerekiyorsa bunu yapacak devlet olmalıdır.
üşüşmüş memnuniyetsiz akbabalar. ulan sizin yaptığınız gibi adam klavye başında vatan kurtarmıyor. şu millet uğruna faydalı bir şey varsa onu yapıp icraatta olmak için elinden geleni yapıyor.

birde yazılan yok işte söylemeseydi felanlar akıl var mantık var bu adam medya önünde devamlı ne yaptığı sorulan bir insan. size biri çıksa sana ne yaprağım diyebilirsiniz, ama bu adamın öyle bir şansı yok.
"alın teriyle" kazandığı parayla hayır(!) yapmasıdır.

yani ben şimdi gidip banka soysam, gariban esnaftan haraç kessem, parayla adam vursam ama, o paranın minnak bir kısmıyla hayır hasenat islesem benden iyisi yok!
ne âlâ memleket amk!
Gösteriştir. Bunu yapıyorsa kimse bilmeyecekti. Tamamen şov amaçlı. Açık ve net.
Bunlar reklam kokan hareketler mike bunlara gerenk yok.
sizene ulan andavallar dedirtir adama.

yok neymiş haram paraymış , kara para aklamaymış.

sanki kendine almış gibi tırı vırı yapıyonuz.
olabilir, normal şeyler. bu ülkede atatürkü oy kapmak için kullanan dini oy kapmak için kullanan insanlar varken, adam ev almış millet gösteriş yapıyor demiş iyi ne güzel. hangi evrende yaşıyorsunuz anlamış değilim.

bu şekilde devam ederse belki şu kara lekeler kalkar üzerinden, bana öyle geliyor. bir hayli doğru bir hareket. tebrik ettim.
eski milliyetçi yeni şakşakçı bir kişinin yapmış olduğu yardım.

yardımın gizlice yapılanı makbuldur.böylece yardım eden kişinin gösterişe kaçması, yardım edilenin mahcubiyeti önlenir.

ama hey maşallah babamız çarşaf çarşaf ilan etmiş.

uyuşturucudan, silahtan kazandığın o pis paran sana kalsaydı keşke.
belki haberimiz olmasaydı daha büyük sevap kazanacağı kaçınılmaz bir gerçekti.
hayırlı bir iştir.
haram para olayına gelince, bildiğim tanıdığım kadarı ile uyuşturucu ile ilgisi olmayan,
aile tarzı bir iş yapısı ile gelirlerini artıran biriydi.
Sağ elin verdiğinden Sol elin haberi olmayacak
Bu söz yanlış anlaşılmış olmalı ki internet sitesinden herkese haber verilmiş.
sağ elin verdiğini sol el görmemeli,
hareket güzel ama açıklama kötü olmuş.
basında iş adamı olarak lanse edilmesi daha ilginç.
Haram parayla hayır yapmak.
Son türk hakan'ı, ulu reyizz.
Robin Hood'luk yapıyor madem keşke bunu duyurmasaymış.
Ne şimdi yani bu yaptığı iyligi dünyaya bildirmek seni tanırdık sedat peker ulkucuyum derdin ama sonradan davasını satan bir kahpeye dunustun ulkucu dediğin yaptığı iyligi dünyaya duyurmaz,sen adamlığını nerde unutun.
illegal kazanılan paralarla yapılan eylemdir.

topluma ne kadar da şirin göründün böyle? yer mi anadolu çocuğu bu numaraları?

nereden geliyor bu derenin suyu sedat efendi?
Mafyalıktan iş adaylığına geçişin bir diğer tezahürüdür. Reklamdan başka bir şey değildir. Şehit ailesine ev de alsa bu değişmeyecektir.
normalde, yapılan hayır yada iyiliklerin duyurulması gibi bir gelenek yok

burda hayırdan daha çok reklam amacı taşır. ayrıca hayır yaptığını iddia eden kişinin de mafyacılık ve örgüt suçlamalarıyla hapiste yıllarca yattığını bilmekteyiz.