1. 1.
  Türk sanat müziğinin değerli seslerindendir. 1969 Yılında Çanakkale Eceabat'ta doğdu. ilk Orta ve Lise öğrenimini Eceabat'ta tamamladı. istanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünden "Nuri Halil Poyraz'ın Hayatı ve Eserleri" konulu tez öalışmasını tamamlayarak 1994 yılında mezun oldu.

  Konservatuarda Bekir Sıtkı Sezgin, Dr.Alaaddin Yavaşça, Yavuz Özütsün, Nurten Erpek, Güher Güney, Tülin Korman gibi çok değerli üstatlardan solfej, nota, nazariyat, usul, şan, repertuar, ve üslup dersleri aldı.

  1994 Yılında TRT Ankara Radyosunun açmış olduğu Yetişmiş Sanatçı Sınavını kazanarak göreve başladı. Kuruma bağlı bölgesel radyolarda, Halk Konserlerinde ve sayısız Televizyon programlarında görevler alan sanatçı, yerel radyolar, amatör korolar, özel CD çalışmaları, Belediye Konservatuarları ve özel televizyonlarda çeşitli anma törenlerine katılarak ödüller aldı.

  1999 Yılında kurulan "Mavera Türk Müziği Topluluğu" ile ülkemizde ve Amerika Birleşik Devletlerinde Üniversitelerdeki konserlerle solist olarak yer aldı.

  2004 yılında TRT kurumunun hazırladığı "Alaturka" Beste yarışmasına solist olarak seçilen Ak yarışmada çeşitli ödüllere layık görüldü.

  2004 yılında TRT Ankara radyosu kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu'nun sanat yönetmenliğini yaptığı "Erguvan Türk Müziği Topluluğu" ile yurt içinde ve yurt dışında konserlerde solist olarak yer aldı.

  TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda canlı yayınlanan "Hoş Seda" adlı programı hazırlayıp sundu.
  ... kyliegs