bugün

sigaranın yanında yeşil çay içiyordur. evet o salak benim.
benden bahseden başlıktır. ben sporu da ihmal etmiyorum. sigara bunlara engel değil. ama tavsiye etmem tabii, içmeyenler içmemeye devam etsin.
yağort yiyip ayran için baylar. ak ciğerlere çok faydalı.
bol bol su için balgamı inceltiyor.
SAĞLIKLI BESLENiYORUM BÖYLELiKLE SiGARANIN ZARARLARINI AZALTIYORUM DEMEK DENiZE OKSiJEN TÜPÜYLE DALIYORUM AMA ISLANMIYORUM DEMEK GiBi BiR YANILGIDIR. NiKOTiNiN METABOLiZMADA YARATTIĞI YIKIM BESLENMEYLE TELAFi EDiLMiYOR. NiKOTiNiN SEBEP OLDUĞU C VE B ViTAMiNLERiNi KAYBINI ÖNLEMEK iMKANSIZ. KAYBOLAN ViTAMiNLERiN TAKViYESi iÇiN iÇiLEN TABLET ViTAMiNLERiN ( C VE A ) KANSER YAPTIĞI iSPATLANMIŞTIR. HATTA KAYBEDiLEN C ViTAMiNiNi YERiNE GETiRMEK iÇiN HER GÜN 5 KiLO PORTAKAL YEMEK GEREKiYOR Ki BU DA iMKANSIZ.
CiĞERLERE VE BRONŞLARA YAPIŞAN KATRANIN VÜCUTTAN ATILMASI KESiNLiKLE ÇOK UZUN ZAMAN ALMAKTADIR. 20 SENE EVVEL BIRAKILAN SiGARANIN iZLERi CiĞERLERDE GÖZÜKMEKTEDiR. ÖRNEĞiN BEN UFAK BiR AMELiYAT OLMADAN RÖNTGEN ÇEKTiRMiŞTiM VE DOKTOR CiĞER FiLMiNDE 15 YIL EVVEL BIRAKTIĞIM SiGARANIN iZLERiNi GÖSTERMiŞTi. ONUN iÇiN KENDiMiZi KANDIRIP"YAV NASIL OLSA KENDiME BAKIYORUM iÇMEYE AYNEN DEVAM " DEMEYiN.
"30 SENEDiR SiGARA iÇiYORUM BiR ŞEYiM ALLAH' A ŞÜKÜR" DEMEK APARTMANIN 15.KATINDAN ATLAYIP 10. KATA GELiNDiĞiNDE "BAK BEN DAHA ÖLMEDiM" DEMEYE BENZER.
SON BiR NOKTA DAHA HATIRLATAYIM; SiGARANIN BÖBREKLERDEN CiĞERLERE, DAMARLARDAN KALBE KADAR ZARAR VERMEDiĞi YER YOK. NEYi NASIL ÖNLEYECEKSiN? ZATEN ÖNLEYECEK O KADAR BiLGiSi OLAN KiŞi BiLiNÇLi OLDUĞU iÇiN BU PiSLiĞi iÇMEZ .AKLIN YOLU BiRDiR.
Esitlemeye calisiyordur.
Benim de aralarinda bulundugum kisiler. Sigaranin verdigi zarar tabiki beslenme ile yok edilemez. Ama ne yapalim, Sigara iciyoruz diye icimizden gelse de saglikli beslenmeyelim mi?
Hic kendinizi kasmayın ömrün ne kadarsa onu yasıycan sal kendini sigara icip uzmanların dedıgının tersine beslenip 90 yasını görenler var.