bugün

lavabo, duş, araba vb yerlerde görüldüğünde özellikle de uzun saçlıysa, mide bulantısına sebep veren durumdur. önüne geçilebilir mi bilinmez ama dökülmeyeni makbuldür.
bilyesi dağılan jant göbeği'ne benzer.
kadını güzel gösteren şeylerin başındadır saç, iş böyle olunca sonbahar manzaraları gelir gözler önüne.
Genellikle taradıktan, banyo yaptıktan, saçı şekillendirdikten sonra dökülür. Kimi için sık karşılaşılan bir durumdur, kel kalacağım düşüncesi bile gelebilir insanın aklına.
garsoniyere iz bırakan kadındır.
kanser veya daha değişik bir hastalığa yakalanmış olabilir.
eger son zamanlarda strestir yea diyerek, taradim boyadim ondan olduyla aciklanamayacak miktarda sac kaybi varsa, cevresindekiler de farkindaysa durumun, hemmen kosup bir dermatologla gorusmesini tavsiye ediyorum. kan testi yaptirsin. buyuk ihtimalle kansizlikla beraber cinko eksikligi yasiyordur, kendiliginden gecmez. sac onemli lan.
erkekte olan durum kadınlarda olmaz, yani kafanın tam ortasının kel kalması.
ama saçların arasında saçların seyreldiği bölgeler göze çarpar, o da çoğunluk yaşlılıkta olur.
kemoterapinin etkisi olabilir...
demir eksikliğinden, kansızlıktan da kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca çok sıcak suyla yıkanması sonucu da saçlar seyrekleşebilir, dökülür.
saçı tutam tutam dökülen kadındır. taradığında taraktan bir topak saç yumağı çıkan kadınla aynı kadındır.
''akıl kel de, saç delide olur.'' (erkekler için) derler.
kadınların çekiciliğin %40 saçtan gelir.
saç ekme olayı sadece erkeklere özeldir. bayanlara ekim yapılmıyor.
bu sebeplerden ötürü saç önemlidir. saçlarınızı tarayıp, topladığınız halde sırtınızda yapışan bir sürü saç varsa acilen doktora gitmenizde fayda vardır.