bugün

her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa insanın hoşuna gidecek durumdur. birden bire surata huzurlu bir gülümseme yayılır. insanın içi gider, mayışır. hiç bitmesin ister, sürekli saçlarıyla oynansın. özellikle sevgili tarafından okşanıyorsa zaman o an dursun, akmasın...

yatakta sevgili ile yüzyüze uzanırken sevgilinizin parmaklarının saçlarınızda gezdiğini düşünün. o kocaman gülümseyiş ile gözlerine baktığınızı ve onun yüzündeki gülümseyişi gördüğünüzü... işte mutluluğun resmi.
insanı kedi gibi mayıştıran ve guruldatan eylemdir.
uykunuzu getirir.
laktik asitin kana karışıp beyne ulaştığı anda yarattığı uyku etkisinden daha şiddetli ve daha hızlı uyku getirisine sebep olan, ayrıca tarafınca yapılan kişiye göre sevimlilik kazanan eylemdir.
uykuya dalmak için özlenen yöntemdir. belkide ilgi görmenin yarattığı şimarıklığın etkisiyle, bilinmez ama insanı gerçekten bulutların üzerinde hissettiren durumdur.
Kalmadi azizim kalmadi oksayacak kimseler..
acaba kediden soyumuz mu var diye düşündüren olaydır.bi mırlayıp kafa sürtmediğimiz kalır.hoştur.
genellikle kadınları uyutabilen yegane harekettir.
en naif eylemdir.
babanın yapması halinde,huzurlu bir uyku hala çocuk ve masum olduğuna yürekten inanç hissi getiren eylemdir.
en son ne zaman bir kadın saçlarımı okşadı hatırlamıyorum belki de hiçbir kadın eli saçlarımda gezmemiştir.

tutkunun saflığın simgesi.
karşılığına "mırıl mırıl mırıl" gibi bir karşılık alınınca er kişinin mütemadiyen devam etmek istediği eylem.
(bkz: kedi canını senin)
Binlerce güzel sözcüğe kifayet edecek eylem.
şefkat göstermektir. şefkatli kişiler sevilir.
güzel histir.
ozellikle saclar ince telli ve yumusak, duzse yapilmasi da yaptirilmasi da haz veren.
Dayanamadığım bir şeydir. Asla sevmem. Ve inatla herkes kıvırcık olan saçlarıma elini daldırmayı çok sever!
genelde saçlarıma dokunulmasından nefret eden ben onun dokunmasıyla gerçek anlamda eriyordum, tüm vücudum ürperiyordu. umarım tekrar böyle hissettirebilecek biri olur hayatımda.
Uyku getirir. Kızlar saçlarımı okşayarak beni rahatlıkla ele geçirebilirsiniz.
mutluluk bu, abidin.
Uyumamda büyük etkisi vardır kabul ediyorum.
sevdiğin kişi tarafından yapılıyorsa, oldukça huzur veren eylemdir.
zevk verir, nevet.