bugün

hiç bi zaman istediğin gibi olmaz.
katliamdır. yapmayın yaptırmayın.*
çek o lanet ellerini saçımdan dostum neyin var senin böyle?
bildiğin traş olmaktır. bazı yerlerde tıraş olmaktır hatta bilemezsin yani.
berberde önüne düşüyor ya paçavra gibi tutam tutam

duru bir su gibi, bazen volkan gibi
bazen bir deli rüzgar gibi
gözlerinde telaş, yıllar sence yavaş
acelen ne bekle berber

her saç kestirme bir cinayettir suça ortak olma.
berber çükünü vücudunda gezdirmektir. sürekli saç kestirenlerden şüpheleniyorum zaten. bi ılıklık var gibi geliyor.
normalde iyi güzel hoşta arkadaşlarının gazına gelince kötü. arkadaşlarımın gazına geldim saçlarımı kestirdim kısacık. siz siz olun arkadaşlarınızla kuaföre gitmeyin.
bazen çok güzeldir. buradan boş boş konuşup kafa siken espriden bir boktan anlamayan mal ama işini iyi yapan berberime selam ederim. tam bir geri zekalısın ama seninle tanıştığım için çok mutluyum ellerine sağlık.
saçı çok kesmeyi seven gıcık kuaföre malzeme vermektir.
Saç tam kıvamına gelmişken saçı kestirmek zorunda olunan üzücü olay.
değişimi başlatmak.

yarın, bugünden farklı olacak.
yanlardan az, üstlerden az az, arka taraflara fazla girmeyelim abi diye yalvardığınız ve neticede berberin kökünü kazıdığı saçlarınızla sokağa çıkmayla son bulan eylem.
kızlar için: "offf çık sıkıntılıyım, depresyondayım, saçımı kestirmeliyim."
erkekler için: "kes gitsin ya."
kestirdikten sonra pişmanlık vermeyecekse ne aladır. yazın en vazgeçilmez ferahlığıdır.
7 aydır kesilmeyen biriciklilerimi 15 dakika önce kaybettim. insanı üzen hayatı tekrardan sorgulatan varlıktır.
Strese girdikçe aldığım karardır.
2 ay önce belimde olan saçlarım, şu an çenemin hizasında. Birden de yapmadım, nasıl bir stresse, aralıklı olarak kestirdim.
Pişman değilim.
Erkeğin dramı kadının zevki olan durum.
Biraz önce acaba kestirsem mi deyip yaptığım eylem. Sıcağı sıcağına anlaşılmayan ağrılar gibi henüz hissetmesem de ne yaptığımı her aynaya baka baka geçiyorum. Sanırım saç kestirdikten sonra depresyona giren bir ben olacağım. Aklıma eseni yapmasam iyi olacak. Yau geri istiyorum saçlarımı.
isyan öncesi hazırlıktır. Çünkü "bir başkaldırma ancak saçlarından tutulur".
saçınızın çok uzayıp kontrolden çıktığını düşünmüşseniz ve 1 ay sonra da memlekete kuzenin düğününe gidecekseniz bari şimdiden kestireyim de o zamana kadar kendini toparlar diye giriştiğiniz işlem. çok fazla kısaltmazsınız ki hemşehriler sizin saçınızın özelliğini görebilsin. ayrıca ferahlama, rahatlama hissi de duyarsınız. lakin saçı uzun ve çok güzel olanlara bunu önermezsiniz. kestirme düşüncelerine de şiddetle muhalefet edersiniz.
kulağının dibinde, kırt kırt sesler duymaktır. ıslak bir histir. suratında kurbanlık koyun ifadesi belirir insanın. kafanı eğ, kıpırdama, yukarı bak der durur kuaför kişisi.
bir o yana bir bu yana evire çevire keser saçı. saçlarından şıpır şıpır su damlarken yapar işini. her taraf saç olur. çok kestin, az kes kırık makas abi dersin. dinlemez. heye der geçer. kesim biter, kırık makas abi gider, çıraklar gelir. saçma bir fön çekerler.
kısacıktır. en küçük çırak gelir. kuaförlerin en ezilen çocuğudur.
nüfusuma geçirmek isterim. o da yerdeki saçlarını toplar. kafandakinden çoktur.
böyledir saç kestirmek.

(bkz: berber çırağı nın hor görülmesi)
kendini bilmez kuaförler yüzünden çoğu zaman işkenceye dönüşen eylem.
makasla kesilen saç insana güzel bir his verir.
berber değdirmesi olmasa fena sayılmayan ıslak uzun saçların toplu şekilde gözünün önünden düşmesini görmenin zaman zaman keyifli bile olacağı durum.
erkeğin dünyasını karartan eylem.

ulan yine en aptal berber bana denk geldi. subay traşı dedim, ilkokul çocukları gibi yaptı *mk. mahallede geçit töreni yaptım, esnafın kahkahaları eşliğinde tabii. bir de yakışmış diyor *mın evlatları. allah'tan bir tane dürüst bir abi geldi de götüme benzemişsin dedi(götünü s*ktiğim).
güncel Önemli Başlıklar