bugün

yazın gelmesiyle yaptığım eylemdir. her yaz bu zamanlar saçımı kestiririm.yazın uzun saçlıları görünce de kıskanırım. sanırım dengesizim.
berberin s.kini dirseğinde hissetmektir. bu konudan herkes rahatsızken berberler niye önlem almamaktalar anlamıyorum.
Coco Chanel demiş ki: "Saçını kestiren bir kadın, hayatını değiştirmek üzeredir."
haftalardır karar veremediğimden ötürü son güne kalmış bir olay benim için şu anda.

haftalardır bir türlü hazırlayamadım kendimi bu duruma, hadi sen kalk yıllardır uzun saçla gez dolaş o güzelim saçları yarım saat içinde kaybet, yok hacı öyle kolay olmuyor bu işler, psikolojik olarak kendini hazırlamalısın bu sürece yoksa depresyona bile girebilirsin bu olay sonunda.

o değilde şu an tam anlamıyla ailesi tarafından zorla ssünnet olmaya götürelen bir çocuğun psikolojisini yaşıyorum.
yusyuvarlak bir kafası olan ben formundaki insanların mütemadiyen sıklıkla yaptırmaları gereken eylem, nitekim ben de öyle yapıyorum.

sağolsun saç adı verilen kıllar arsız bitkiler gibi uzarlar kafamda ben de azar azar kestire kestire uzatırım, sonra bir daha kestiririm bir daha uzatırım vs.

tam headbang kıvamına gelen saçlarıma kıymaya gittim bugün yine, ve fark ettim ki insana arada bir lazım olan şey bu imiş.
berber stresi denen bir olguyu beraberinde getirir. stres oluyorum lan.
her seferinde kelliğe yaklaşmakta olduğumu hatırlatan eylem.
makas sesi, o makinenin çıkardığı ses, saçlarımla oynanması vs. bunlardan hiç hoşlanmadığım için bana eziyet gibi gelen eylem.
Saça sakız yapışması sonucu mecbur kalınan kahır bela durum.
kestirdikten sonra bi an once uzamasini isteme, uzayinca da bi an once kestirmeyi isteme dongusunun ilk asamasidir.
sadece kafası bitlenme riski olan eziklerin yaptığıdır.
Büyük sorunsaldır. insanı sert sahibi yapar.
25 yasindaysaniz radikal degisimler yapmamaniz gereken islemdir.

evet. 25 yasindayim ve radikal bi sac kesimi yaptim hemde nasil mi. bi arkadasin su lafiyla;
- abi kestir noolucak koku sende.

bugun cocukluk dramlarimdan birini tekrar yasamanin verdigi o anlatilmaz yasanir hal uzereyim. kucuk yaslarda yani belli bir yasa kadar sac 3 e vurulurdu ve bu ayda bir mutemadiyen tekrarlanirdi. bir level atlayip alabuluz diye adini tam bilmedigim bir kesim sekline gecmek bir mertebeydi. ama trass ne olursa olsun 1 ayin sonunda uzamis sac kesilince bi tavuk gotune donme hali yasar ve bu stresle bir iki gun gunes gormemis got beyazi kellelerle dolasilir sifat ve bakislar yere cevrilir - bi daa boyle kestirenin - hezeyanlari yasanirdi. bir iki gune halledilirdive alisilirdi.

yillardir unutup artik saclarimin uzayip kisalmasina lotrda ki sauron gibi hukmettigimi dusunurken bugun geldi catti.

sac uzatiyordum 4 aydir felan. uzadi mi. evet baya uzamisti. arkaya akiyor yanlardan kabariyordu. uzatan bilir cok sikik bi haldir. tarasan taranmaz. islatip bi seyler surup yatirsan krem santiyle parlatmis limon sikmis gibi durur. yani bokun boku. neyse bi gazla kescem abi azicik adama doniim dedim ve keske demez olaydim. hani sakal trasi olurken ordan mi aliim burdan mi kisaltiim derken tum sakal biyik kesip puru pak cikilir ya bazen banyodan. iste aynen oyle bassladim kestirmeye. uclardan yanlardan azicik derken. ordan biraz surdan falan. abi bi baktim buulutlarin uzerindeyim. saclar yok. sac var. alabulz mu ne boksa o var. gitmis abi saclar. aynaya bakamiyorum. sifatina siciim diyip yuzume kese kagidi gecirdim oyle dolasiyorum.

yapmayin etmeyin 25 yasinizda radikal sac sakal kesimi yapmayin. bi kez de sakalimi kesmistim oda ayri bi hikayedir. hocalar bile gotuyle gulmustu.
gunumuz kuaforleri yuzunden cekindigim eylemdir. en iyisı kendi kendine sac kesmek, becerilebilirse harikadir.
Kuaförden fönlü ve kendinden emin bir sekilde ciktiginiz halinizle,ilk dustan cikip normal halini gormeniz arasinda buyuk hüsran farkı vardir.
bır kırıklarnı aldırmak degıldır.
Zaten kenarlar dökülüyor ise yapılmaması gereken eylem sonra alnınızı ayna gibi kullanırlar.

Mükemmele yakın baroni saçımla memnun olan ben de arkadaş kurbanıyım. Şu sıralar ise uzama evresinin en kritik, en sabır gerektiren anındayım. Maymunla aynı anda doğmuş gibiyim.
mutsuz olan kızların hakkaten yaptıkları ilk eylem. sanırsın o saçı kesince tüm hayatı değişecek. izlediği üç beş romantik filmdeki hatunlara özeniyor. elinden gelse bavulunu hazırlayıp tek başına tatile de gider bu.
yazık lan olan saça oluyor, o kadar uzat bak sonra sevgilin seni terk etti diye hıncını saçından çıkar. gidin adam gibi bunalıma girin sizi niye terketti diye düşünün saçınızı kırpana kadar. *
eziyettir.

yaklaşık 1 yıldır uzayan saçlarıma artık tahammül edemediğim için gittim kestirdim bugün. değişiklik olsun dedim. yaz geldi, kısacık rahat ederim dedim. tabiki 2 haftadır aklımdaydı. bugün tüm cesaretimi toplayıp gittim berbere.

gitmez olaydım. 5 dakika boyunca adama nasıl kesmesi gerektiğini anlattım. cümlemi bitirdiğimde adam suratıma bakıyordu boş boş. anladın mı abi dedim, anladım yeğenim dedi. anlayışını sikeyim. herneyse. kendimi 3 numara saçlı beğenmediğim için kısalt dedim adama. kısalttı o da. bi ara uykum bile geldi. yarım saat uğraştı. en son yıkayıp kuruttu ve aynaya baktım. favorilerimi ve ensemi görünce gözlerim büyüdü bir an. ensem apaçilerinki gibi, favorilerim de yahudilerinki gibiydi. favori mi faul mu favul mü bilmiyorum, izmirli olsaydım çiğdem der geçerdim. neyse. sonrasında abi şunları azcık daha kısalt dedim. her şey bitti ve tekrar aynaya baktım. gavur olsaydım holy shit derdim o an. ama türküm, hayırlı işler abi dedim ve ayrıldım oradan.
her traştan sonra içime dolan dayanılmaz 'vay ben senin tipini sikeyim' hissi.
sonrasında "Kestirmek güzeldir." dedirten eylem.
= Pişmanlıkların en büyüğü. Birkaç saat öncesine dönmek için Allah'a yapılan yakarış!
benim 1ayda 3 kere yapmak suretiyle bunalımdan çıkmamı sağlayan şey.
ayrıca saçı çabuk uzatır.
ama kafamda saç kalmadı bakalım bunalıma girince napıcam artık.
mahalle erkeklerinin rhatca dedi kodu yağtıkları tek yer ramis berber..
24 yaşına girmişsindir yıllardır canından çok değer verdiğin kömür karasını saçlarına elveda dersin.Önce ateş basar sonra ağlarsın sonra susarsın kökü sendedir büyür uzar.Daha güzel saçların olur yaşayarak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar