bugün

Muhtemelen briç oynamak varken de batak oynayacak olan yazardır.
şans oyunu seviyordur.
zekasında hiçbir sorun olmayan sözlük yazarıdır. tavla şans oyunudur ve herhangi bir hile hurdaya müsait değildir, fakat satranç zeka oyunudur ve karşılıklı oynamadan güvenirliği tavla kadar değildir. mesela; satranç oynar iken başka bir program sayesinde rakibin yaptığı hamleyi siz bilgisayara yaparsınız, bilgisayarın seviyesini de en zora alırsınız. bilgisayarın size karşı yaptığı hamleyi de rakibinize yaparsınız ve rakibinizin sizi yenebilmesi için, bilgisayarı yenmesi gerekmektedir. bilgisayarı yenmeyi başaran kişinin de sayısı çok azdır.
Bide satrancta yenilince, satranc taslariylan bi dama yapalim diyenler var ki hic sormayin.
sonuna kadar arkadaslara hak verdigim konudur.

heleki internetten oynacaksan hiç satranc oynama daha iyi.

soylemesi ayıp lisede üniversitede satranc hakkında baya bir yardırmıştım. lise sondada istanbul 2. si olmuştum.

fakat gel görki ne zaman mynet gibi sitelere girip satrancv oynasam adamlar beni yeniyor. o inanılmaz çatallar açmazlar nasıl oluyorda bu adamların akıllarına geliyor anlamış degilim.

hiç cakallıga vurmadıgım içinde hep yenildim. sonra bi gun pc de oynarken birden ampul yandı kafamda(akp ampulu degil) beni nası yendiklerini anlamıştım.

o beni yenen abiler ablalar ile bu sefer süreli oynamaya basladım. 5 dklık bir oyunda naparsa yapsınlar bir yerde bocalayıp kaybediyorlardır..

onun için nette oynicaksan tavla. yüzyüze oynayacaksan satranc derim.

not: tavlayı cok az biliom.
ne zaman satranç öğrendiğimi hatırlamıyorum ama sanırım ilk okula başlamamıştım. satrançta yendiğin zaman zeki ve dikkatliyim hissi oluyor karşıdaki oyuncunun zayıflığını görüyorsun, ama tavlada yendiğin zaman hem zeki hem şanslıyım hissine kapılıyorsun. çift gelse kazanacaktım falan filan bir çok bahane... ama gelmemiş işte.
tavlada şans faktörü oyunu cazip kılıyor.
samimidir.satrancıda babalar gibi bilir ama sıktığı için sevmez tavlanın heyecanını anca 101 e batağa değişecek kişidir.satranç ne amq satrancın babasını oynuyorum hergün 5 lira ile üniversitede hem karnımı doyurup hem yol paramı karşılıyorum 3 günde bir artan paralarla sigara alıyorum bundan kral satranç mı var piyon da benim şah ta .
amele tayfaya mensuptur.

sonra türkiye neden gelişmiyor.
satranç bilmiyor olabilir.
(bkz: )ambiguity