bugün

an itibariyle hissettiğim yoğun duygu.
babana gel evladım.

-beni beğenmedi eksiliyor. ne ayıp!
(bkz: anneannenin sırtı sıvazlamasını özlemek)
biz çok gördük öyle omzumuza yatıp ağlayanı, özleyip sarılanı onun için artık pek etki etmiyor bende denilebilir kişisel bir görüş isteniyorsa. Ayrıca;

kızlar için alternatif;
(bkz: ayıcık)
(bkz: sarılalım sıkı sıkı)
bugünlerde bendede pek hakim olan istek
zaten ne istediysem olmadı bunada alışırım.
özlem gidermenin fiziksel durumudur.
ağlatandır.
hele sarılmayı özlediğiniz insanlar uzağınızda yaşıyorsa iliklerinize kadar özlenen duygudur.
can acıtır. Bazen göz yaşartır. Bazen anırarak ağlatır. Cok derin bir duygudur, her bünye kaldıramaz.
çok kötüdür.içi acır insanın içinde tuhaf bi duygu oluşur ama günler sonra belkide aylar sonra sevgiliyle buluşulduğunda yada ne biliyim barışıldığında sarıldığınızda ona içinizden bişey kayar gider.
özlemlerin en büyüğüdür. tam da içinde bulunduğum durumdur. *
Aslında ilk olarak sevdiğine sarılmayı özlemek, sonra sarılmayı özlemektir.

Kötüye giden durumun habercisidir. Zaten yalnızsınızdır, yürekte de özlem kaldıysa berbat bir durumdur o. Benim için en güzel duygu nerdeyse bi sene geçse de hala küfredemediğim o insana sarılmaktı. O mükemmel kokusunu içime çekerek, saçlarına gömülerek, sıcaklığını iliklerime kadar hissederek, sırtını sıkarak, tek vücut olarak sarılmak... ah be yar, hala en güzel duygu bu benim için, lakin artık bunu yapamıyorum; ne kadar kilometreler aşıp arasam da bulamıyorum seni. Son bir kez daha sarılabilseydim sana, emin ol ki hiç bırakmazdım yorgunluktan bayılana dek. Ellerine sarılıp bakardım beni eriten gözlerinin derinliğine. Her olumsuzluğu def eder geçirirdim saatlerimi seninle umarsızca. işte, Öyle özledim seni, öyle sarılmayı özledim sana.
babam her işten geldiğinde sarılırım hiç hissetmediğim bir özlem umarım hiçbir zaman da özlemek zorunda kalmam.
görsel
Şöyle bi etkinlik yapabilirsin muhterem.
Herkeste bir sarılma eğilimi var anlaşılan. Ben de kimseye sarılmıyorum mesela, sonra rüyama tanımadığım biri giriyor ona sarılıyorum.

O değil de, sarılmak gerçekten anlamlı bir duyguyu ifade etme şekli. Ben de özledim.
Sarılmak kolay ama içtenini bulmaktır mühim olan.
Sanırım yaşadığım duygu.
başlığı görünce fark ettim. özlemişim ya ben. ama öyle sıradan değil. böye kokusunu çekerek, saçlarını yüzünde hissederekten uzun uzun.

insani duygular işte.
(bkz: Anne)
Tek kelimeyle mükemmel anlatım.
Dünyadaki en güzel eylemlerden birisi olduğu için gayet doğal olan bir özlemdir.
Sarılmak hiç aramadığım bir eylemdi. Sonra dört farklı tecrübe sonucu insanların neden sarıldığını anladım.
Edit: Doctor who'daki bir replik aklıma geldi: sarıla insanlara güvenmem. Sarılmak yüzünü gizlemenin en iyi yoludur.
Siz mesela sarıldığınız birine sarılmayı özlüyorsunuz, oysa ben daha önce hiç sarılmadığım birine deliler gibi sarılmayı özlüyorum.
(bkz: bilmemek) ve belki de hiç bilemeyecek olmak...
Özlemek değilde bazen ihtiyaç duyuyor insan.