bugün

görüntüsü ürkütücü bir hayvandır. teröristlerin korkulu rüyasıdır. zehirli olmasıyla beraber sokması halinde çok ciddi hasarlara yok açabilmektedir.
http://www.youtube.com/watch?v=PA5nKiFDnV4
(bkz: lanet olsun dostum ben hemen buradan gidiyorum)
Insan örümceği değildir. Seni beni yer bu pezevenk.

http://www.youtube.com/watch?v=PA5nKiFDnV4
(bkz: sarı ömer)
(bkz: mehmetçik örümceği)
bugün gece 5 sularında ankara etimesgut da da görülen et yiyen iğrenç örümcek. kocaman terlikle üstüne bastım bana mısın demedi hızlıca kaçtı 15-20 dakika kovalamacadan sonra pekmezini akıttım o.ç nin. uzunluğu 10-15 cm genişliği 7-8 cm var. ıyy aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor her tarafta bu böcekten var ha dikkat edin. http://www.ensonhaber.com...yiyen-orumcek-alarmi.html
kayseri de kayniyor bunlardan. yerleşim yerlerinde dahi var. apartmanin bahcesinde öldürmus bir tane görevli abi. soktu mu iyi sokar aman dikkat.
Zehirli mi. Olduruyor mu acaba. Nereden gelmiş terbiyesiz bir kırım Kongo olayı daha.
normalde iç Anadolu bölgesinde görülmez. genelde Güneydoğu'da vardır. ancak hava sıcaklığının uzun bir süredir 35 derece ve üstünde seyretmesi bu hayvanların yayılmasını kolaylaştırıyor.
Pkk lı itlerin korkulu rüyasıdır. Keşke hepsini isirsa yavaş yavaş can verseler.
Örümcek değil kocaman canavarımsı bir yaratıktır. Buraya Latince ismini yazıp havalı görünmek isterdim ama unuttum. Akrep, çıyan hatta bazen küçük kuşları yakalayıp yer.

Hakkari’de askerlik yaparken komutanlar çok uyarıyordu bunun hakkında, hayvanın affı yok. rengi de bölgenin örtüsü ile bire bir olduğu için dışarıda farkedilmesi çok zor, özellikle yazları heryerden çıkıyorlar. Birgün koğuşa kadar girmiş, 42 numara botla üzerine basmama rağmen ayakları dışarda kalmıştı, varın siz hesaplayın büyüklüğünü.
Dünyada Camel Spider olarak bilinen ülkemizde de Sarı Ömer ya da Sarı kız olarak adlandırılan örümcek türü.
şırnak bölgesinde sıkça görülmektedir.
haberlerde ikide bir dehşet-ül vahşet şekilde tanıtılan canlı.
kadının biri bodrum'daki evinde bir tane görüp öldürmüş, sonra korkudan evi terk etmiş. Diyor ki: "akrep sanıp öldürdüm, önemsemedim. sarıkız olduğunu görünce korkup evi terkettim."

şu hayvanın bol miktarda cirit attığı Antalya Güllük dağı milli park alanı içinde aylarca gece gündüz bulundum, daha bir insana zarar verdiğini ne gördüm, ne duydum. böyle bir vaka da okumadık hiç. nereden uyduruyorlar lan bu hikayeleri. akrep tarafından sokulan sayısız vaka vardır. var mı bu hayvan tarafından ısırılıp hastanelik olan bir kişi? varsa biz de öğrenelim.

tırsmayın bu kadar. kendi halinde bir eklembacaklı.
Bir sarıkız ineği değildir, asla da olamayacaktır. Sarıkız ineği bunun gibi yavşak değildir ve çok tatlıdır.
kayseri yöresinde bolca bulunuyor sanırsam. babam köyde öğretmenken çok görmüştük buna benziyordu ama bu mu emin değilim. böyü diyorlardı. ama köylüler asla öldürmüyordu bu örümceği. sebebi daha zararlı olan akrepleri yemesiymiş. izledim akrep vs sarıkız örümceği videolarını. gerçekten de akrebin canına okuyor, lime lime ediyor.
Duruşu akrebi andırıyor. Kıskacı iri olan bir böcek el kadar olabiliyor ve fare avlayabiliyor.
güneydoğu ve doğu anadolu bölgelerinde sıkça rastlanan eklembacaklı.

bir yakınım bu böcek tarafından ısırıldı ancak çokta bir şey olmadı. sadece ısırılan bölge her hayvanın yapacağı morarmayı yaptı sonrada geçti. ancak ışık hızlarına ulaşabiliyorlar ve karanlıkta ortaya çıkıyorlar.
Oldum olası örümcekler bana masum gelmiştir. Kıyamam.
Tarantula dahi görmüşlüğüm vardır onun bile canına kastetmedim.

Son noktaya kadar hayvan öldürmek bana göre vahşettir. Ha insan öldürmüşsün ha hayvan. insan öldürmek bana daha kolay geliyor.
bütün örümcekler gibi orospu çocuğudur.
Isminden de anlasilacagi uzere kazdağları yöresinden bir canlı. Edremit'in bir köyünde oturan arkadasim anlatmisti. Bunlar kindar diyor birini oldurursen 10 tane gelir diyor. Gelincik gibiymis anlayacaginiz. Uzak durunuz.
acayip hızlı bi şey. sırf bunu vurmak için airsoft tabanca almıştım. şöyle 10 a yakın öldürmüşüzdür.

görsel
Onı gördüğüm zaman sokmasına gerek yok. Bilinç kaybı yaşayıp bayılır sonrada kafamı biyerlere çarpat ölürüm.
Namı diğer scorpider.
sokar
her anlamda.
iç anadolu bölgemizde özellikle yozgat ve çevresinde "bö" böceği olarak bilinir.