bugün

yumrukla ağzı burnu kırılması gereken ideolojik manyak tespiti.
http://ilkoyumsarigule.co...ojeler/ilk-oyum-sarigul-e
--spoiler--
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 973 bin üyesi varken, istanbul Belediye Başkanı yapılmak üzere CHP’ye yeniden üye yapılan Mustafa Sarıgül, katıldığı bir radyo programında Başbakan Erdoğan’ın dünya lideri olduğunu söyledi.

“Diyelim ki aday oldunuz ve seçimi kazandınız, iBB başkanı oldunuz. Başbakan ülkeyi yönetiyor, AK Parti hükümeti var. istanbul’da işler aksar gibi durum olur mu? Şişli’deki belediye başkanlığı döneminizde böyle bir aksama yaşadınız mı?” sorusuna, “Ben 14.5 yıldır belediye başkanıyım, uzun yıllardan beri AK Parti ile çalışıyorum. Sayın Başbakan dünya lideri artık, istanbul’la ilgilenmez. Bu zaten doğru bir şey değil” diyerek cevap veren Sarıgül, içişleri Bakanlığı’nın kendisi ile ilgili soruşturma izni vermemesine dolaylı bir izahat getirmiş oldu.

Bilindiği üzere Mustafa Sarıgül iki defa partiden ihraç edilmiş ve sonrasında Adnan Keskin ile Kaan Salıcı’nın belediyeye gidip kendisini bizzat davet etmesi üzerine, üyelik başvuru dilekçesi vermişti.

Sermaye çevrelerinin desteklediği bilinen Sarıgül’ün CHP’deki ilk icraatı, Tayyip Erdoğan’ı övmek oldu.
--spoiler--
mübarek olsun denilesi açıklamadır.
Layıgınızı bulmussunuz dan başka yorumu haketmeyen oy verme çağına gelmemiş kişi beyanı.
elinizden geleni ardınıza koymayın dediğim başlık ennfazla %25 alırsınız oda bu kafayla biraz zor.
denize düşüp yılana sarılan chp li cümlesidir. bunlarartık iyice karakterlerini,onurlarını bir kenara çıkartıp koymuşlardır. öyle ki; cemaatlerle kol kola girip onları savunur hale gelmişlerdir, birde laiklik der bunlar cumhuriyet derler. pkk lı aday çıkarırlar, cemaatten üç beş oy kapmak için ne ergenekonu savunurlar ne de atatürk ün adını ağızlarına alırlar, ülkücülerin oylarını alabileceklerini sanıp eski mhp lileri transfer ederler, mal-koyun ve aptal dedikleri kap li seçmenden oy dilenirler.
kardeşim sizin akp ye oy vereceğim dediğiniz gün akp yi bırakırım çünkü o zaman bilirim ki şerefszler bu partiye oy veriyorsa bu işte bir iş var.
akıl vaki olan kişinin söylemeyeceği söz! dikkatinizi çekerim aynı şeyi şu anki hükümet erkanından biri yapmış olsaydı infial olurdu. biraz insaflı olun.
Biz ananı al da git diyenlere, kendini halktan yüksek görenlere karşı değil miyiz? Vatandaşı dövmek ne demek bre karakter yoksunu siyasetçiler.

Oy mevzuuna gelince:

http://galeri7.uludagsozl...%C4%B1l%C4%B1r_356539.jpg
gerizekalı seçmen beyanatı. kendimi dovdurtmeyi cok sever bu zihniyet.
Molotof atan seçmenin yumruk atan adayı olur zaten.
akp li değilim, genel seçimlerde de bizzat karşıyım onlara.. lakin şöyle bir gerçek var ki; istanbul özelinde konuşmak gerekirse eğer, mevcut yönetim* istanbul u iyi idare ediyor.. trafik sorunu* dışında neredeyse her konuyu çözmek için pek çok uğraşı veriyor.. bunu yaparken de siyasete hiç bulaşmıyor.. hatta kimi durumlarda -gezi olaylarındaki gibi- başbakanı ile ters düştüğü durumlar bile oluyor.. ve hatta rte istanbul için tekrar topbaş ı aday gösterdiyse bunun sebebi, karşısında güçlü bir rakip olarak sarıgül çıkarıldığındandır.. kimse mükemmel değildir ve tabi ki topbaş da mükemmel değil ama en azından genel akp zihniyetinde değil.. belediyecilikte iyi kanımca..
e yavrum bu memlekette götüme kazık soksa da oyum onun diyen adamlar var. yumruk ne ki?! olur öyle şeyler takılmayın çok.
"hüloooooğ", "sarıgül'ün gotunun gılıyız" nidalariyla beklenen soylem.
Tv de izlediğim kadarıyla pek yumruğa benzemiyor. Sanki biraz itmiş akpliyi.
Sizin mitingde o gence yaptığınızın yanında okşamak gibi birşeydir. Sizden daha gaddar kim var ulan.
Sarıgüle oy vermeyeceğim fakat siz ondan daha betersiniz akp.
dayak atan adamlara oy verilmez. kendini kandıran paralı chp lilerin lafı olsa gerektir.
o yumruk geleceğin habercisidir. Bugün gücü bir kişiye yetiyor ama başa geçerse istanbullular daha çok dayak yer.
dayak yemekten zevk alan şakirty beyanı.
yumruk attığı bile tam görünmeyen biri bir yanda diğer yanda her gün korumaları en az 2 kişiyi darp ederek göz altına alan biri.
güldürmeyin insanı!
hem sarıgül yumruk atmamış bilakis vatandaşın yanaklarından masumane bir makas almıştır. yandaş medya olayı abartmaktadır..

sarıgül olay sonrası yaptığı açıklamada; ağzınızı yüzünüzü sikerim, ben yumruk mu attım? diyerek olayın abartılmaması gerektiğini belirtmiştir.
Sarıgül, "Benim yaşadığım acının büyüklüğü ve altında ezildiğim o yük yetmezmiş gibi bir de insanlara kendimi inandırmak zorunda bırakıldım. Çok ağır bir yük, çok büyük bir acı" dedi. Bir televizyon kanalında yayımlanan görüntünün ardından, kendisi hakkında bir karalama kampanyası başlatıldığını ifade eden Sarıgül, tepkisini "süreç, medyada öyle bir hale ulaştı ki, sanki böyle bir olay yaşanmış, bir adam darp edilmiş, bir siyasetçi zarar görmemiş" şeklinde dile getirdi.

Sarıgül "Bunu kimseye ispat etmek durumunda değilim. Bana zaten inanmak istemeyen inanmayacaktır. O görüntüleri ilahi bir kamera olup tepeden kaydetse bile inanmayacaklardır" ifadelerini kullandı.

"Bu görüntüler zaten belli belirsiz, olay yerini doğrudan görmeyen görüntüler. Dolayısıyla olaya ve görüntülere bakıp böyle bir olay yaşandı demek mümkün değil. Fakat bu algı oluşturma çabası içerisinde, bir takım ifadeler de kullanılmak suretiyle, sanki bu olay yaşanmış, bu görüntüler de bunu ispatlıyor gibi kullanıldı" dedi.

Bence siyasetçinin beyanı esastır. Niye inanmıyorsunuz, sizin de başınıza gelirse görürsünüz.

(bkz: siyasetçinin beyanının esas alınması)
en azından kimsenin anasına giydirmiyor. (bkz: ananıda al git)