bugün

yeni çıkardığı hymn albümünde Hz. isa çarmıh olayını ana tema yapmış, fly to paradise ve follow me albümün en iyi parçaları ses herzamanki gibi muhteşem.
on beşinci albümü hym i çıkarmıştır. avrupada eski popülerliği yoksada latin amerika ve asyada hayran patlaması yapmaya devam etmektedir.
dün doğum günüydü canımın içi müziğin meleğinin.
uzaya çıkacak yakında güle güle git güle güle gel ama şu geçen ki ülker arena konserini bir telafi et hiç yakışmadı senin kalitene.
hıncal uluçun çok ağır eleştirdiği istanbul konseri diğer konserlerini dvd den ve internetten izlediğimiz kadarıyla epey yavan kaldı, resmi sitesindede çok bahsetmiyordu, benim gibi taparcasına sevenlerde biraz burukluk yaşadık doğrusu. o kadar paraya çok daha iyi sahne gösterisi izlemeyi hakediyorduk öylesine baştan savma bir prova değil. genede dünya gözüyle gördük diye teselli bulmaya çalışıyoruz.
verdiği istanbul konserinde 1 kez bis yapmıştır.
9 kasımda ülker sports arena'da olacak ingiliz soprano. merakla bekliyoruz kendilerini.
dreamcheaser albümüyle son albümlerindeki pop a kayan tarzını tekrar yumuşatmış. Petersondan ayrıldı herhalde.
2013 yılında çıkaracağı albüm ve yeni turnesinin yanında Ali Şen inde katılacağı Uzay turuna turist olarak katılacakmış, yakışır müziğin meleğine.
23 ocak 2013 te yeni albümü çıkıyor, sabırsızlıkla şafak sayıyorum.
Eczacıbaşının 60. yıl etkinliklerine gelmiştir. Eczabaşı ailesi kaliteden sanattan anlar her zaman zaten. Ama kırgınım Sarah Brightman istanbul a geliyor, şehrin altın anahtarını alıyor ve ben izleyemiyorum.
gregorian keşişleriyle yaptığı düetleri enfes olan güzel sesli şarkıcı.
Antonio Banderas ile düeti de dinlenesidir.

http://www.dailymotion.co...and-antonio-bandera_music
ülkemizden şöyle bir yetenek, ses çıkmadı ya neyse. millet müzik yapıyorum, müzik yaşam kaynağım hayatım diyerek dolaşıyor. ben böyle insanlara gülüyorum, çünkü hiç birinin müzikten bir b.k anladığı yok. gerçekten hissetmek, acı duymak yaptığın müziğin sesiyle, sevinmek meydana çıkardığın melodilerle. şimdiki zamanların müziğinde sesler, hareketler uyumlu gitmiyor. hissederek okunmuyor. şarkının içinde ağır sözler var bunlar şıkıdım şıkıdım oynuyor. bu mu hissederek yapılan müzik. hangisi sarah brightman'in söylediği şu iki şarkıda ki duyguyu verebiliyor;

http://www.dailymotion.co...an-anytime-anywhere_music
http://www.dailymotion.co...rah-brightman-harem_music
seslendirdiği Con te partirò yu dinlerken, çimlerde yalın ayak koşmak artık daha bir huzur verici.
çok dinlendirici bir sese sahip olan aktris, ve ses sanatçısı. soprano sanırım.
sarah brightman - eden adlı parçasını ilk duyduğumdan beri defalarca dinlesem de bıkmadığım ve
şarkıları mükemmel olan bir sanatçıdır.
ave maria ve jesu joy of men's desiring yorumlarının fevkalade olduğu bir sanatçımızdır.. sanatçımız diyorum, bilinir ki sanat evrenseldir.. dolayısıyla sanatçı da evrenseldir.. yani hepimizin..

her neyse, kesinlikle huzur vericidir kendisi...
karşıma geçip bana şarkı söylemeden bu dünya yı terk ettirmeyeceğim duru sesli sanatçı. sesi o kadar güzeldir ki sizi o an için melodiye göre bir yerlere(heryer) götürür.
yine Frank Peterson prodüktörlüğünde yeni albümü Symphony gönüllerde taht kurmuş sanatçı.

1. Gothica
2. Fleurs Du Mal
3. Symphony
4. Canto Della Terra
5. Sanvean
6. I Will Be With You (Where The Lost Ones Go)
7. Schwere Träume
8. Sarai Qui
9. Storia d'Amore
10. Let It Rain
11. Attesa
12. Pasión
13. Running
bana faşizmi çağrıştırıyor bu "sevilen sanatçı" ablamız. bi an "sevilen sanatçı" tarzı bir kalıp kullanınca kendimi elifname'nin haber textlerini yazan eleman gibi hisettim.
fransızca parçaları ingilizce ye çevirip aynı şekilde söyleyerek eski versiyonlarından daha meşhur eden ve olduğundan çok daha güzel olduğunu sanan bayan sanatçı...
2003 çıkışlı harem albümünde doğuyla batıyı şahane şekilde sentezleyen ve arabian nights ile büyüleyen ses. bir de 6-7 dk.lik bir you take my breath away söyler ki evlere şenlik. seviyorum.
konu ile alakalı ayrıca;

(bkz: andrea boccelli)
(bkz: vivo per lei)
adına türkiye'deki hayranları tarafından şöyle bir de site hazırlanmış ingiliz sanatçı; http://sarahbrightmanturkey.googlepages.com/