bugün

fanerbahçe başkan adaylarından hulusi belgü'nün başkanlık vaadi.

ancak derbilerde ve avrupa kupası maçlarında full olan bir stad için biraz fazla bir rakam sanki.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/24977908.asp

edit:n sanki ben çıkarıyorum kapasiteyi 75 bine de eksiliyorsunuz. ahahaha. la bu kadar komik olmayın.
Türkiyenin en büyük klübü olan Fenerbahçemize yakışacak stadtır. bu sezon itibariyle tr de 1.olarak yüzde 67 doluluk oranıyla oynuyoruz yeni stad daha da arttıracaktır.
Stadı başka bir yere taşıyacaksa olur. Mevcut stadda bupek münkün gönünmüyor.
kucak kucağa oturulursa kapasitenin 150 bine çıkacağı muhtemel kapasitedir.
güldürmüştür. öyle bir anlatıyor ki stad 15 yıllıkmış yenilenmesi lazımmış. ulan zırtapoz dünyada 15 senede bir stad yenileyen var mı? duyan da sanki stad 70 senelik sanır.

ayrıca o salı pazarı arazisine akp'nin nasıl göz diktiği ortada. sana yedirirler mi o araziyi.ben yandaşım cemaat gülüyüm fenerbahçeye tahsis ederler diyorsan söz konusu rantsa gözü hiçbişeyi görmez bunların istediği kadar ele geçirilmiş olsun o fenerbahçe yine de hiçbişey rantın yerini tutamaz.

hadi diyelim ki sana tahsis ettiler o salı pazarı arazisini.o zaman stadı niye yıkıp 100 metre yanına sıfırdan yapıyorsun mevcut stadın kapasitesini arttır sağındaki kulübe ait okul arazisine o diğer projelerin bir kısmını ve salı pazarı arazisine de projelerin kalan kısmını yap. boş yere niye fazladan masraf yapıyorsun?

gerçek şudur ki; bu hulusi adaycıktır. 3 gün sonra maa'ın listesine dahil olacaktır.maa'ın da benzer bir stad projesi var.ülkenin en güzel 2 stadından birine sahip bir kulübe niye yeni stad yapılmak isteniyor sorusu haliyle her aklı başında insanın kafasını kurcalar.

cevabı basit; asıl amaç o saraçoğlu ve dereağzı arazilerini ranta açmaktır. yeni stad salı pazarına filan yapılmayacak.akp orayı yedirmez.asıl amaç stadı da tesisleri de akfırat bölgesine taşımak ve saraçoğlu,dereağzı hatta samandıra arazilerini de değerlendirmek...

plan bu. maa'ın da kimlerin maşası olduğu ortada.bu hulusicik de belirttiğim üzere yakında maa lehine çekilip onun listesine girecek.bunların kongreden alacağı oy 100'ü geçmez ama bunlardan biri başkan olsaydı fenerbahçe 2 sene sonra tıpış tıpış allahın uğramadığı yer olan akfırata geçecek ve stadın,dereağzının olduğu o paha biçilmez araziler de ranta açılacaktı.

ama boş hayaller bunlar.fenerbahçeyi hiçbir güç ne o staddan ne dereağzından koparamaz.ama işte rant için cami bile yıkacak kadar gözü dönmüşleri bu açık gerçeğe ikna etmek kolay olmuyor.bitmek bilmez bir açlıkla gözlerini nerede rant var oraya dikiyorlar ve asla geri adım atmıyorlar ama işte fenerbahçeli de geri adım atmıyor.2 sene oldu 1 hafta sonra kongre var bir türlü alamadılar anahtarları.halbuki türlü bedeller de ödettiler.her bedel sonrası herhalde bu sefer diz çöker diye beklediler. ama olmadı.hala inadı inat fenerbahçenin...
inandırıcı olmayan ve seçilemeyeceği kesin olan başkan adayının projesi, yahu neyin kafası bu... zaten yeterince dolu olmayan(özel maçlar ve önem arz eden maçlar hariç) fenerbahçe stadının kapasite arttırılması yanlış... bakın italyan kulüplerine adamlar kapesitelerini düşürüyor misal juventus... sanmayın ki öyle bir şey olduğu takdirde bilet fiyatlarında azalma olacağına, fenerbahçe'den bahsediyoruz burada...

gerçekçi olmayan bir hayal...
desteklediğim uygulamadır. 40 bin fenerlinin önünde kupa almak sıradanlaştı, bi de 75bin fenerlinin önünde kaldıralım kupaları.
1 milyon yapın da rahatlasınlar.