bugün

düz adam olarak niteledikleri insanların filmlerine hakarette beis görmeyen kitledir. sizden bi ricam olacak. madem bu sanat filmlerinden herkes anlayamaz, birikim gerekir bana The Holy Mountain filminin ne anlattığını açıklayabilir misiniz? sevgiler.evet.
ağzı götüne girmiş kadın tablosuna bakıp "hımm" der bunlar. picasso ve tırt olaylar hep.
enteller inception çok kötü filmmiş deyince gişeyi önleyemiyor maalesef. entellik, beyin damarlarının tıkanmasıdır kardeşlerim. dünyanın en boktan ve götverence işidir. entel olacağınıza pezevenk olun. daha onurlu.
filmi az biraz anlamak için kabala, incil metinleri, budizm, yakin tarih, sürrealizm, sembolizm konularindan biraz haberdar olmak gerekiyor.
(bkz: fikir mühendisi fikri'nin ilgi alanına girmeyen konular)
saygı duyulması gereken kitle.
ben üç aydır izlemeye çalışıp da bitiremediğim filmin sanat filmi olduğunu yeni yeni anlıyorum.
meraklandıran kitledir.

şöyle ki;

sinema bir sanat dalı mıdır ? eğer cevap evet ise, içerisinde sanat filmi diye bir ayrım neden vardır ? yani bir hababam sınıfı neden sanat değildir ?

eğer cevap hayır ise, bu sanat filmleri sinema değil midir ?

biri bu cahili aydınlatsın.
içinde bulunmadığım, bulanamadığım kitledir.
film festivallerini kaçırmayan kitledir.
Mesela (bkz: un chien andalou) filmini izleyin. Çok uzun değil, biraz sıkabilir 1920'lere ait olduğundan ve sessiz bir film olduğundan. Ama izledikten sonra neden sanat filmi olduğunu anlayacaksınız. Çünkü işin içinde (bkz: salvador dali) var. (bkz: sürrealizm) in öncülerinden.
(bkz: aydınlık ruhumda var benim)
bir tinto brass hayranı olarak içinde bulunduğum topluluktur efendim. şaka bir yana sırf sophia loren hayranlığım için film festivallerini gezerek o eski makaralı bobinli projeksiyon cihazları ile tüm filmlerini izlemişliğim vardır. film arası verildiğinde diğerinin başlaması için 45 dakika beklemek gerekiyordu.

kendi tespitlerime göre sanat filmlerine düşkünlüğü olanlar biraz obsesyon taşımakla birlikte az biraz toplumun sıcak bakmadığı aykırı şeyleri seven insanlar.