Ben değilimdir, sadece yerli olanları izlemiyorum.
Nbc, zeki demirkubuz, kubrick ve daha birçoğu birşey ifade etmez. Oysa bunlardan keyif alan insan azdır.. Değeri bilinmelidir,nesilleri koruma altına alınmalıdır.
daha önce seyrettiği sanatsal filmlerden deneyimlidir. sıkılıyor, film boyunca oflayıp pufluyor, yanındaki sanatsevere de filmi zehir ediyordur. o yüzden de kendine uygun olmadığını bilir, seyretmez. yeminlidir hatta. lezzet değil hareket arar hep.

saygı duyuyorum bu insanlara ama sevgi duymuyorum. sayınız o kadar çokken tercihlerinizi duygu sömürme esaslı, bayağı ve kalitesiz filmlerden yana kullanmanız ve bu işi ticaret olarak görenlere para kazandırmanız, sanatçının hakkını vermemeniz kanıma dokunuyor.
üstad tarkovski ile bir başlangıç yapmasını tavsiye ederim ben bu arkadaşa.
okuyani sksinler.
bazı filmleri izlemeyen insandır. benim anlamdğım "sanat filmi" nedir ulan? sinema bir sanat değil mi? "uzak" filmi sanat filmiyken " a clockwork orange" sanat filmi değil midir?
sanat filmlerini sevmeyen insandır. herkes sanat filmi sevecek diye bir şey yok sonuçta.
(bkz: aa benim lan o)

normal insandır. bazı insanlar huzuru komedi türü filmlerde arar, ya da kovboy filmlerinde. o da olmadı jackie chan izler. lan zevk bu zevk... kimisi hala çizgi film izler.