bugün

herkesin uygulaması durumunda dünyanın cennete dönüşeceği, empatinin kralını yapan hadis.
bi benzeri (bkz: nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak)
(bkz: men dakka dukka)
(bkz: Eden bulur)
o zaman cinsel ilişkiyede girmeyelim.
"benim hakkımda ne düşünürsen, on katı sana olsun" sözüyle kuzendirler.
(bkz: hz muhammed)
(bkz: empati)

+olm sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma
-hee anladım
+empati kur diyom mk empati
-tamam anlıyorum

(bkz: senin anana kız kardeşine baksalar iyi olur mu)
''sana yapılmasını istemediğini başkası sana yapmadan sen onlara yap!'' repliği vardır bir de.
sevişirken gayet de kulak arkası edilen motto.

empati falan diyordunuz hani ?! nooldu ?!
erkekleri seksten soğutabilecek motto.
Büyük bir o... çocukluğu alametidir. ikinci bir açıklaması kesinlikle olamaz. Rahatsız olduğunuz bir davranışı arkadaşına sürekli ve ısrarla yapan, ağzı burnu kırılası pisliğin en sevdiği davranış şeklidir. kişiye bundan duyduğunuz rahatsızlığı anlatamama çalıştığınız halde, inadına yapma pi...liği söz konusudur. Böylesi insanın ağzına s...çmak kanımca mubahtır.

(bkz: Ben yaparım sen yapamazsın)

(bkz: e oğlum sende yap Allah Allah)

(bkz: az bak şakadan damı anlamıyorsun ayıp ediyorsun ha)
gerçekten çok doğru bir sözdür. insanların çoğu bu cümleyi sık sık uygulasa, insan ilişkileri daha başarılı olur.
klasizim sanki çokta tınlıyoz ya .
" sana yapilani sen de baskasina yap" seklinde lafi gotunden anlayan kimselerle dunya asla cennete donmeyecektir. Birilerinin aslinin boyle oldugunu onlara hatirlatmasi gerekir.
Şimdi hikayemiz lise2 inci sınıfda sayısal okuduğumuz zamanlarda arkadaş yumurta getirmiş evde,almış eline sınıfın içinde koşuyor sonra sınıfta mülayim bir arkadaş var bunun kafasında kırdı.Sonra mülayim arkadaş cok kızdı ağlayarak evine gitti,bu ibne bir arkadaşına Video çektirmiş kızlarla videoyu izliyolar.Ben gittim dedim ayıp ettin,bu diyo şaka alt tarafı.ibne düşünmüyor ki cocuk eve gitcek duş alcak ögleden sonraki derse yetişcek.Hala gülüyor aq evladı kızlarla beraber bu tip oçları egitmek lazım empati konusunda.
mutlaka dikkate alınması gerekendir.
cok kullanilan bi laftir.
farklı bir versiyonu ise sana yapılmasını istemediğin davranışları başkası sana yapmayacak olan nükteli bir deyiştir.
tavaleti bulmak istediğin gibi bırak gibi bişey.
bir alman sözüdür.