bugün

güzel kitaptır. ismi de bir o kadar şahanedir. okunması tavsiye edilir.
bir solukta okunursa yazarın mükemmel anlatımı sayesinde kısa bir süre için deborah olmak denen şeyi okura yaşatan kitap.
anlaşılması güç ve bir o kadar usta kurulan cümlelere sahip kitap. sevdiğim bir kitap.
bir kitap
bir mısra
bir haykırış,
vaadetmedim sana gül bahçesi
ellerine aşığım
kırmızı gül dikenleri.
kitabını okuma fırsatım olmadı ama günümüz ilişkilerinin çoğunun bitiminde ardına sığınılan söz.
vaad dediğin sadece sözle olurmuş gibi... üstelik dikenlere de razıyken.
okuyan herkesin tavsiye ettiği kitap. uzun zamandır düşünüyordum ve az önce sipariş verdim. bakalım..
Tavsiyemdir, farklı, bir şey okumak istiyorsanız kesinlikle okuyun. Deborah adlı bir şizofren kızın, iyileşmesini anlatıyor;ama kitaptaki bir söz aklıma kazınmıştır, hiçbir zaman unutmam.

"Ben kendim gözümün içindeki saç teliyim"

Deborah
adı bile yeterince iddialı psikolojik roman.
okumakta olduğum kitaptır. tavsiye olunur.
psikolojiye ilgisi olanlara şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap. hiçbir zaman eskimeyecek.
şizofreni bir kızın içindeki dünyasını (YR) aile ve çevre baskısını anlatıyor.
okunmalı.
(bkz: sana söğüt gögelsi vadetmedim)
okunmaması gereken kitap türü. felsefi, edebi kitaplar okunmamakta da böyle aşk sevgi üzerinden pıtırcıklar açan kitaplar okunmakta. yazık.
Akil hastasi insanlarin gozlerinden gorebilmek,onlarin hissettiklerini anlamak icin okunmasi gereken muhtesem bir kitap. Hazmede hazmede okunmasi gerekenlerden.
güzel kitaptır. tavsiye ederim.
(bkz: olenna redwyne)
kullanıcı adımın da isim annesi olan kitap. bir zamanlar boğulurken kendime yoldaş arayışındaydım ve bu kitap tutmuştu elimden.
Popüler bir roman. Ve bu popülaritesini, isminin çekiciliğine borçlu olabilir. Lakin burada boş içeriğe sahiptir gibi boş ithamlarda bulunmuyoruz pek tabii.
--spoiler--
Hastalarla çalışmayı seviyordu dr. Fried. Bu insanlar hastalıkları sayesinde, pek az "aklı başında" insanın yapabileceği biçimde, ruh sağlığı olgusunu inceliyorlardı. Sevgiden, paylaşımdan, hatta basit bir iletişimden bile yoksun kalmış olan bu insanlar çoğun, ona güzel gelen katıksız bir tutkuyla dolu bir özlem duyuyorlardı bu olguya.
--spoiler--
Joanne Greenberg sevenin çok sevdiği sevmeyeni ise pek sarmayan kitap. uyumsuzluk üzerine karalanmıştır.