bugün

ilk 4-5 ay uzak durulmalı telefonu. klasik samsung. ilk aylarda fiyatı 3 asgari ücret düzeyinde olacak sanırım biraz beklerseniz düşer baya düşer hem de. bugün 1300-1500 arasında değişiyor s5 daha senesini doldurmadı telefon yeni dolduracak fiyatı bin lira düştü. azıcık sabredin.
onun dışında s3 ve dengi veya üstü telefon kullananlar için direk israf bu telefonu almak. gerek yok. tabi ortalama kullanıcılar için geçerli bunlar işi bilen adamlar burayı okuyup telefon almaz zaten.
özetle mevcut telefonunuz akıllı ise almayın çok külüstür artık bu değiştirecem derseniz bir kaç bekleyip s6 ya da şuan bugün g2 alın.bütçenize göre.hadi eyvallah.
Piyasalara önsipariş formatı altında düşmüş olan telefon, edge versiyonu kısaca piyasada.

S4 ve s5 arasında pek fark yoktu ve apple'ın yanında ezik kalıyordu bu modeller.
Ama s6 bambaşka bir şey. Korkutucu derecede modern bir telefon.

Ve nihayet aşırı derecede chip görünen "plastik design"ından vazgeçmiş samsung. Hiçbir galaxy'yi almamış olmamın belki de baş sebebi o basit ve ucuz görünüşleriydi.

Tek gıcıklıgı, apple'dan araklama satış yöntemleri. Evet samsung da hafıza kapasitesine göre telefona fiyat biçiyor bu modelde.
Ama apple kadar pintilik yapamayıp 32 go den başlatmışlar. Bu pozitif bir nokta.

Bu güne kadar samsung ve apple den uzak kalmayı seçip hep sony ile takıldım. Ki çok sağlam telefonlar. Ama sony Xperia z3'teki üretim hatalarını üstlenmeyip çoğu müşterisini mağdur bırakarak gözümden düştü. Ve sony bu problemi Xperia S, z ve z2'de de yaşamıştı. Test etmeden "olmuştur o olmuştur" mantığıyla mı sürüyorsunuz bu telefonları siz piyasaya allahsız japonlar?!

Kısaca Bu modelle samsung belki fikrimi değiştirir, 1-2-3 ay piyasada yer edinsin, nesi var nesi yok dökülsün meydana, sadece sonra tabi.

Not: koca seçer gibi telefon seçtiğim doğrudur. "en az üç sene sürecek" prensibim var.
gözümde hala bir z3 değildir.
Yeni samsungun yeni telefonu. An itibari ile reklamı tvye düşmüş telefon. Belkide hemen alan tikiler tarafından ilgi çeker.
efendim mükemmel bir kamerası vardır. 1.9 diyafram ne demek lan? shutter hızı acaip hızlıdır
detaylı incelemesi mevcut

https://youtu.be/lDcD5QJUsb8
Arka arkaya çıkarırken yakında unutup aynısından bir tane daha çıkaracaklar. Durun millet bir alışsın. Sizde biraz sabır yeni özellikler geldi diyorlar bir kamera yükselmiş bir hız. Hadi yeni telefon çıkardık.
Dün elime geçen telefon. S3'ten sonra yağ gibi. 2 gün içinde tabii ki tüm ıncık cıncığını inceleme fırsatı bulamadım ancak, günlük olarak kullanıma dair elimden geldiğince detayları aktarmaya çalışacağım.

ilk olarak cihazın en büyük dezavantajları ile başlıyorum. Çok konuşulan hafıza olayı. Eğer telefonun baz modeli 16 GB olsaydı derdim ki gidin ya note 4 alın ya da htc, sony, lg g4 gibi bir cihaz alın. Ama 32 GB cidden gayet yeterli. Şimdi hiç sayısal verileri hesaba katmadan düz mantık bir hesap yapalım, neden yeterli olduğu konusunda siz de hak vereceksiniz.

Şimdi bu telefonun 32 GB'ı 2500 TL. 64 GB'lığını almak için 2800 TL veriyorsunuz. Bu sefer sınırları zorlayıp 200 TL daha verip edge olanını mı alsam diye bir soru oluşuyor insanda ister istemez. O zaman da değişen bir şey olmuyor, sonuçta 32 GB'lık edge modeli, 64 GB'lık düz modelden daha alımlı geliyorsa burada demek ki hafıza o kadar da dert edilen bir şey değil. Çünkü cidden 32 GB bir telefon için yeterli.

Sayısal hesaba gelirsek, cihaz yaklaşık 25 GB boş hafızayla geliyor. Ortalama olarak bir fotoğrafın 5 MB, bir filmin 2 GB, en kallavi oyunun 2 GB, 320 kbps müziğin (spotify'da falan inen müzikler) 10 MB düşünürsek, düz hesapla bu cihazda 1000 adet fotoğraf, 3 adet 1080p Film , 5 adet büyük oyun ve 200 adet şarkıyı rahatlıkla saklayabiliyoruz. Düz hesapla da 23 GB tutuyor yaklaşık. 2-3 GB kadar da averaj diyebileceğimiz boş alan kalıyor. Bu kadar dosyayı bir arada tutabilmek için de sanıyorum, sabah kalktıktan sonra 10 dakikada bir fotoğraf çekinmek, tüm boş vakitlerde oyun oynamak, eve giderken sürekli film izlemek ve çalışırken sürekli müzik dinlemek gerekir diye düşünüyorum. Kısacası hafıza rahat rahat yetiyor da artıyor bile...

Hafıza konusuna başka bir bakış açısı da var. Bu cihazda güya bilmem kaç MB okuma/yazma oranına sahip süper sonik bir bellek falan kullanılmış, bunun yanına sd kart takmak cahillik olurmuş vs. Çok da takılmamak lazım bence dimi ama? Sonuçta bok altın olsaydı fakir götsüz doğardı. Bu cihazı 16 GB + SD kart girişi ile satsalardı biz yine de gidip en baz modelini alacaktık en nihayetinde, uzatmanın anlamı yok...

Gelelim batarya konusuna. Burada Samsung malesef sıçmış. Hafıza hadi tamam, kurtarıyor da bu cidden olmamış. Hadi batarya sökülemiyor anlarım. Ama arkadaş 2550 mah pil nedir ya bu devirde ? Ciddi ciddi şarj marj dayanmıyor arkadaş bu telefona. S3 de falan da böyleydi. Şarj hızlı bitiyor, hızlı da doluyordu. Tamam bunun şarj cihazı cidden çok ama çok hızlı şarj ediyor ama arkadaş 5-6 saatlik seyahate gitsen yandın. Hayatta dayanmaz, güzelim aleti otobüslerin boktan koltuk arkası LCD'lerine sokmaya da kıyamazsın, kısacası Samsung cidden bu konuda sıçmış.

Sadece kötü özellikleri yok tabi bu cihazın * Hali hazırda android cihazlar içinde en yüksek donanıma sahip olması sebebiyle takdir edersiniz ki 2k ekran falan filan dinlemeden her türlü oyunu çatır çutur oynatabiliyor, yağ gibi akıyor telefon. Bir zahmet öyle olsun da zaten... Bu telefonu alan adamın en azından 2 sene oyunlarla ilgili derdi, tasası olmaz. 1-2 saat Modern Combat 5 oynadım, ne bir takılma, ne bir kasma hiçbir şey yok. Ama baştan söyleyeyim, bu cihazı sadece oyun oynamak için alıyorsanız almayın. Gidin ya iPad alın ya da Note 4 alın en azından 500 küsur TL'niz cebinizde kalır. Bu ekran boyutuyla FPS falan oynamak hiç ama hiç zevkli değil. Ama idare de ediyor işte.

Fotoğraf çeken birisi olmadığım için kamerası hakkında pek bir yorum yapamayacağım ancak 1-2 deneme çekiminden sonra en azından düzgün çektiğini gördüm. Eskiden telefonlarda fotoğraf çekerken nefesini falan tutman gerekiyordu, en ufak şeyde fotoğraf bulanık çıkıyordu. Bunda o yok, çat diye çekiyor, bu güzel. Ama gece çekiminde falan nedir ne değildir bilemem. Sonuçta fotoğraf çekmek için fotoğraf makineleri var...

Son olarak telefonu diğer telefonlarla kıyaslayacak olursak bence çok da bir fark yok. Sonuçta hangi telefonu alırsanız alın maksimum 3 sene ömrü oluyor. Gidin görün deneyin, hangisi hoşunuza giderse onu alın. Bu sefer Samsung'un yaptığı telefonlar en azından güzel olmuş tipiyle, kağıt üstündeki performansıyla vs. Bence para varsa alınır.
sony'nin eline su dökemeyecek olan, insanlar tarafından abartılan telefon üreticisinin son çıkan telefonu. xperia z2 ile kafa tutarım. saygılar.
iphone'dan sonra 1100 tl ye sifirini edindigim telefon. Ablam sagolsun. Bataryanin cikmamasiyla, hafiza karti destegi olmamasiyla ve tasarimiyla iphone u aratmayacak gibi.
samsung ne mk.
Iphone kullanicisiydim onceden ve samsung a cok onyargili yaklasiyordum ama oldukca memnun kaldim. Telefonu ele alinca telefon oldugunu hissettiriyor tasarimi evet iphone a asiri benziyor ama bu beni ilgilendirmiyor, guzel mi? Guzel. Gerisi onemli degil.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

tasarımında iphone s6 dan fazlaca esinlenilmiş koca oğlan görsel
Sadece dizaynda değil bilumum tüketici sikme dümenlerinin tamamında ayfonu taklit eden ciyaz. Aynı ayfon gibi bunun da şarj kablosu hemen kopuyor ve orjinali olmayınca hızlı şarj özelliği kullanılamıyor. O ufacık kablonun yenisi de elli kaat hıamına.
alalı 1 ay olmasına rağmen pek sıkıntısını görmedim ısınmasından başka. ancak geçenlerde telefonda yarım saat oyun oynadıktan sonra facebook'a girdim ve birden dondu bir kaç saniye sonra kapandı.
asla bir note 5 olmayacaktır.
Benim çok sevdiğim bir telefon modeli.
s6 edge tavsiye etmem, s6 güzel.
Kamerası çok iyi, hızlı sarj oluyor, görsel olarak da gayet şık ve estetik.
Tek sorun; çok uzun süredir kullanılmamasına rağmen, telefon donmaya başladı.
kullanmadım ama s6 edge kesinlikle tavsiye ederim sar değerinden ötürü *
Dün itibarıyle android nougat 7.0 güncellemesini alan harika telefondur.9 aydır bu lüks sürüyor.
S6 edge kullanicisiyim. 10 mart sabah 05.30 da android 7 guncellemesini de aldi ve cok guzel oldu. Ilk ciktigi zaman aldim ve halâ ayni hızında. En son s3 kullanip android samsung kasıyor diyen çomarlar var. Cok guzel telefon. S8 de cikicak inceledim imkani olan almasini tavsiye ederim.
Linç yemeyeceksem;

2014'ten beri aktif kullandığım telefondur.

Maşallah diyeceksiniz.
güncel Önemli Başlıklar