bugün

yaklaşık olarak 4 saat yol alıp gerçekleştirilebilecek eylem. samsunda starbucks olmaması ve arkadaşınızın hamile eşinin kahve aş ermesi durumunun sonucudur.
o kadar yolun boşuna tepileceği eylemdir.zira trabzonda da starbucks yoktur.
forum alışveriş merkezini bilenlerin kolaylıkla yapabileceği etkinliktir.
değil forum avmde karadenizin hiçbir ilinde yapılamayacak etkinliktir.
emperyalizm denen belanın kitleler üzerinde ne kadar hastalık yarattığını gösteren güzel örnek.

yapan var mıdır bilmiyorum ama burger king'de bayat hamburger yemeyi marifet sanan insanların var olduklarını gördükçe inanasım geliyor. o kadar yol tepeceğine yap evde bir türk kahvesi keyifle iç.
gülünç durum. küçük şehirlerin büyüklenmesi de bir başka komik oluyor. samsun' da yokmuş starbucks trabzon' da varmış, he. istanbul' da her adım başı bir tane var, ne oluyor yani marifet mi?

yalnız bu durumu sadece demeyeyim ama en çok trabzon' da gördüm. karadeniz' in diğer tüm şehirlerine aynı muhabbeti çevirirler.

-meraba ben trabzonluyum, trabzon' da mcdonalds var.
-ee?
-ordu' da yok.
trabzon da starbucks olmadığı için aptalca bir harekettir.
hakkariden lizbona gitmek gibidir. medeniyet lan boru mu.
Mallıktır.

Arkadaş ya mal ya da taklit yapıyor.
insanlar baya baya yaşıyolar bu hayatı dedirten olay.
Samsundan trabzona dönüp eve girmeden sıtarbaksa uğramaktır o. Ya da daha doğuda yaşıyordur samsunda işini hallettikten sonra dönerken yol üstünde uğrar içer. Aklı başında bir insanın bunu yapmasını, trabzona gitmesini başka şekilde açıklayamıyorum.