bugün

tanışmak istediğim insanların oluşturduğu ekol. aman allahım.

"aracım keyfekeder komple boyalıdır. ama keyfekeder. yoksa içip içip 28 takla atmadık. ben de böyle bir delikanlıyım be babako. geçen sene hanıma kızdım evi komple turuncuya boyattım. keyfekeder. anı yaşarım aga."

okurken kanım çekiliyor. ilan,

"benimle ateşli bir günah gecesine var mısın? keyfekeder..."

şeklinde bitecek diye.
Sahibinden de sahibinden ev araba olmaması kadar saçmadır. Boyamışsın aliminyum neyin keyfi neyin kederi ulan.
Bir de yedek anahtar ve kitapçık fetişleri var bu sitede. Yedek anahtarı mevcut cümlesiyle birlikte 5 bin lira fazla yazar bunlar arabayı. Kaç para lan bi anahtar?
90lı yılların başında daha çocukken hatırlıyorum araçlar sırf rengi hoşa gitmedi diye komple boyanırdı. hatta bizim sokakta bir her yaz yeni rengi ile gelirdi sokağa bir opak renk bir metalik renk. bu sene ne renk olacak diye sorardık murat abi ye.

sonrasında galericilik ele ayağa it kopuk mesleği olarak ele geçirilmeye başladıktan sonra üç kuruş daha fazla kazanmak için bu araba boyalı kaza yapmıştır ben buna 20değilde 15 veririm diyerek herkesin aklına boyalı araba kazalıdır diye işlediler. ne oldu kaza yapan araba sanayide toplandı komple macun önü 95 arkası 97 model oldu. boyandı tertemiz.

halbuki ben arabamı seviyorum tıkır tıkır çalışıyor ama renginden sıkıldım ya da boyası soldu yıllar sonra. araba olmuş 20 yaşında mk. hala boya var mı diye soruyorsunuz. canım sıkıldı boyadım sen boya var mı diye değil kaza var mı diye soracaksın.

hoş artık takıntılı olanlar da haklı çünkü ortada it kopuk üç kağıtçı dolu ama unutmayın canı sıkılıp boyatan da var. siz kazalı olup olmadığını anlamaya çalışın önce.

not: namuslu galericileri tenzih ede.. *