bugün

ben pkk lı olmayanları da sevmiyorum, adam 20 tane çocuk yapıp ülke ekonomisini felç ediyor devletten dünyanın yardım parasını alıyor, gidiyor tarikat, hizbullah filan peşinde koşuyor. ne yapayım öyle insanı sırtımıza yük.
ırkçı bir söylem.
edit: ırkçılık kötüdür.
ırkçı bir söylem değildir. sevmek zorunda değildir. fakat bütün kürtlerden nefret ediyorum derse bu ırkçılığa girer.

kimse kimseyi sevmek zorunda olmadığı gibi birbirine saygı duymalı ve nefret beslememelidir.

ırkçılık kötüdür fakat ırkçılık ne demek onun bilincinde olmamız gerekmektedir.
irrasyonel bir şekilde yapılan ırkçılık, avamlıktır.
Hocam kusura kalmasın kimse bende sevmiyorum kürtleri buyrun eksileyin hümanistler.
Genellemeler insan yorar. Kürt ya da Türk. Pkkda ikisinden de hatta başka ırklardan da bulunmaktadır. Amaç bellidir. Burada önemli olan nokta onların oyununa gelmemek birbirimizden soyutlanmak yerine daha sıkı sarılmaktır. Türkiye'yi çekemeyenler böyle bir plana hepimizi kurban etmeye çalışıyorlar. Bunu göremeyecek kadar kör olmayalım lütfen.
yav hala aptal aptal kılıf uyduranlar var gayet de ırkçı bir söylemdir bu neyin kıvırması..evet kimse kimseyi sevmek zorunda değildir karışan yok herkes özgür sonuçta..ama mal beyanıdır bu,genelleme denilen olgu zaten başlı başına saçmalık..buarada hayatında doğuda yaşamamış herifler gelmiş burda vatan kurtarıyo,kürtler hakkında birşey bildiklerini sanıp ahkam kesiyo ya kahkaha atasım geliyo..ulan adamların ne şartlarda nelerle boğuştuklarını bi gör..ayrıca türkler misafirperverlikleriyle övünür ya hep,kürtlerin yarısı değiliz o konuda bunu da belirteyim..pkklı yada kürt sevici değilim,belli kesimini acımasızca eleştiren ırkcılığa varan entrylerim olmuştur benimde..ama ırkları toptan genellemek aptallıktır..

not : yarı çeçen,yarı karakeçili yörüğüyüm;kürtlükle alakam yoktur..
sevgide özgürlük ama saygıda mecburiyet vardır .
öyle sevmiyorum diyerek sonra arkasına bir sürü hakaret ve nefret suçu ekleyerek bu gizli faşizanlığını örtemezsin.

Örnek olarak .
Türkleri sevmiyorum çünkü çok çomar ve Barbar bir ırk hem son derece yobaz ve bağnaz çoğu.
bak burada türklere genelleme yapılarak hadsiz şekilde itham edilen bazı faşizan kelimeler vardır ama ben başına sırf sevmiyorum olgusunu ekledim diye peşi sıra herseyi deme hakkını kendimde bulamam dimi ?

son olarak sanırım arkadaşın topu Kürtlerin inşaatına kaçmış .
adamın işi gücü tespit sıçmak Kürtler ile ilgili
Kimseyi sevmek zorunda olmayan bir yazarın açtığı başlıktır.tabiki haklıdır kendisi.
algı operasyonuna rahatça düşebilen insandır. ayrıca sadece 9-10 çocuk yapmanın bir sebebi vardır. türkiye 50li ve 60lı yıllara gelene kadar çoğu türk ailesininde 5 den aşağı çocuğu yoktur. özellikle köylerde. çünkü üretim daha çok insan gücüne bağlıyken ve hayat koşulları bu kadar ağır değilken insanlar tarla işlerinde falan çalışıyordu ve emeklerinin karşılığını bugünkünden daha fazla alıyordu.

çokça çocuk yapılmasının sebebi tarım toplumu olmasıdır. nitekim doğu'da ki kürt halkı da büyük ölçüde bir tarım toplumu olduğu için çok çocuk yapılmasının sebebi de budur.
bizim izmirde ki karşı komşumuz sabri abi. şanlı urfalıdır kendisi. ssk dan emekli. karısı ev hanımı. 4 çocuktan en büyüğü 20 yaşında vefat ediyor. diğer çocuklarından büyük olanı ankarada avukat. kızı üniversite okuyor. küçük oğlu da lisede. evleri de kendilerinin. bunları neden anlatıyorum. senin dediğin gibi değil o işler kardeşim. bırakın şu kafayı bırakın. ver odunu yansın gitsin mantığı bu gezegende, bu zamana kadar asla ama asla bir fayda getirmemiştir. hepsini aynı kefeye koyamazsın. buna ne senin ne de bir başkasının hakkı var. seversin sevmezsin o ayrı mesele. ama hepsi böyledir diyemezsin. bu hiç bir şeye sığmaz.
sevmemek başka nefret etmek başka.

sevmeyebilirsin ki hak da veririm. sevilecek bir yanları kalmadı artık kürtlerin. ki ben çok severdim. siirte gitmişliğim, tanımışlığım var. insanlık olarak kendi şehrimin insanından çok çok ilerdeler. ama son yıllarda bu değişmiş gibi görünüyor.

nefret ediyorum nersen malesef ırkçılık oluyor.
kürt toplumu tarım toplumu olduğu için çok çocuk yapılıyor demiş bir arkadaş.

hayatında hiç doğuyu bırak köye bile girmediği belli.
sene 1800 mü arkadaşım? arazi mi kaldı doğuda? miras bölünme olaylarıyla herkesin elinde bir avuç arazi kalmış durumda sadece, çoğu köylü kendi ailesine yetecek kadar bile besin alamıyor arazisinden. doğudan batıya göçün bir numaralı sebebi zaten bu değil mi? adamın arazisi olsa neden batıya göç edip ev alana kadar akrabasının evinde bir evde 20 kişi yaşamak zorunda kalsın?
bazı arkadaşlar kürt halkının hala büyük ölçüde tarım toplumu olduğunu belirtmeme ahmakça diyerek saldırmıştır. kesinlikle haklısınız bayım. çünkü tarım sadece tarlada yapılır değil mi? hayvancılık tarıma girmez. kimin köye girmediği gayet net bir şekilde açıktır.

ha bide batıya göç ediyorlar diyorlar. onun birincil sebebi pkkdır. ikincil sebebi ise gerçekten işsizliktir veya töre cinayetleridir.

şimdi diyeceğim şudur ki; hakkari'de her taraf fabrika da benim mi haberim yok? veyahut batı'da tarlalarda çalışanların çoğunluğunun mevsimlik kürt işçiler olduğunu bilmeyen mi var?
bir arkadaş da türkler de yobaz ben de onları sevmiyorum yazmış.

son derece doğrudur, peki neden türkler yobaz? bu ülkeye cumhuryeti getirip halifeliği kaldırdığımız andan itibaren doğudaki şeyh said, saidi nursi, şu tarikati bu tarikatı adı altında tonla şeriat baş kaldırıları yaptıkları için olabilir mi mesela?

arkadaşım gidip medeni insanlar olsanız zırt pırt yok etek giyen kızlar şöyledir yok başı açık kadınlar böyledir yok nefes alan kadınlar şöyledir diyerek yobazlık peşinde koşmasanız zaten ülke biraz kurtulacaktı yobazlıktan.

işin garip tarafı oluşturduğunuz yobaz zihniyet sayesinde oluşan akp bugün işidi besleyip sizin insanlarınızı öldürüyor.
hayvancılık işi hepten daha berbat arkadaşım bak türkiyedeki hayvancılığın durumu hakkında bazı programlar var onlara bak. doğuda orta gelirli aileler hayvancılıktan kâr elde etmiyor zarar elde ediyor. bunun sebebi doğuda çok ucuz fiyata aracıya malı sattıkları halde o hayvanın batıda iki kat fazla fiyata satılıyor olması.

bunun sebebi taşımacılığın kara yoluyla yapılmasından mı(malum benzin bizde çok pahalı) yoksa aracı kişilerin parayı cebe indirdiklerinden mi olduğunu bilemem ama sonuç olarak hayvancılıktan alt gelirli aileler zarar elde ediyor, ancak zengin aileler kar sağlıyor hayvancılıktan(yüksek hayvan sayısına teşvik yardım parası).

sonuç olarak hayvancılık için de çok çocuk yapma olayları varsa bu da saçma.
Yanlış ve provoke edici bir söylem. Şöyle ki vergisini veren ve ülkesine gönülden bağlı herkes bu vatanın evladıdır. Ülkesini en çok seven, onun için en çok çalışandır. Bir belçikalı şu soruya böyle bir cevap vermişti,

+ ülkeni seviyor musun? Ülkenizde Milliyetçilik var mı?

- Vergimi ödüyorum. Demek ki milliyetçiyim.

Yani çalışan ve üreten herkes bu ülkenin milliyetçisidir, gerisi fasadır fisodur. inşaatlarda mala vuran kürt kardeşlerimize allah kolaylıklar versin, alın teriyle ekmek yiyen her vatandaşımıza hayırlı işler inşallah.
hakkaride fabrika yoksa da bu benim suçum değil güzel kardeşim bu yine kürtlerin suçu

devlet batıya yatırım yapıyor da benim mi haberim yok? izmir yılda 17 milyar dolar vergi veriyor devlete, buna karşılık olarak sadece 350 milyon dolar bütçe payı alabiliyor. bu zannedersem verdiği verginin yüzde 3 ü oluyor.

sizce izmirin verdiği verginin yüzde 3 ünü alması çok yüksek bir rakam mıdır daha ne kadar azalsın istersin yüzde 1 mi olmalı? batı şehirlerinde insanlar kürtlerin cahilliği yüzünden 12 saat çalışıyor günde, daha ne kadar çalışsınlar istersin 20 saat mi çalışsınlar yeter mi o sana o zaman sabahtan akşama kadar türkler bizi sömürüyor demeyi keser misiniz?
birincisi hakkari'de fabrika olmamasının sebebi kürtler değil pkkdır. pkk ile kürt halkını ayırt edemeyen bir zihniyetten bunu anlamasını beklemiyorum ama yine de şansımı denemek isterim.

devlet batıya yatırım yapıyor doğrudur ama doğuya yapılan yatırımlarda pkk tarafından engelleniyor. batı illeri ile doğu illerini kıyaslamak da gereksiz diye düşünüyorum.

ek olarak kürt değilim ve doğup büyüdüğüm yer bursadır. konu siz-biz veya sen-ben meselesi değildir. bu konuya vakıf olmamın tek sebebi ırkçılığa karşı olmamdır. ayrıca doğu'da sömürülecek birşey de yoktur. doğu'da hayvancılık gelişmiştir. kimse 1-2 tane koyunla bunu yapmıyor zaten. aşiretler çoğunlukta olduğu için çiftlikler onların elindedir. sıradan bir kürt vatandaşı marabalık yaparak geçimini sağlamaktadır.
Sevmekle, beğenmek; değer vermekle, önemsemek arasındaki farkı bile bilmeyen insanlarla, acaba ne konuşulabilir. Sevmek, tümüyle duygulara ilişkindir. Beğenmek ise, ölçütler ister. Siz birini önemseyebilirsiniz, ki önemlilik yalnızca bir pozisyondur. Adam başbakandır, önemlidir. Mevkisi, pozisyonu önemlidir. Ama bu, onun değerli olduğu anlamına gelmez. Nobel kazanan tıp insanını düşünün, hiç bir önemi yoktur. Ancak, çok ama çok değerlidir. Çünkü, hayata ve insana değer katmış, yarar sağlamıştır. bütün yöneticiler önemlidir, değil mi? Ama, değerli midirler? Sevme sen kürtler'i kardeşim, ama onlar insandırlar ve yalnızca insan oldukları için, senin kadar değerlidirler. Haaa, onlar seni, ne kadar seviyorlar, merak ettin mi hiç?
kürt sevmeyen yazar söylemi.
terörün ırkı dili dini olmaz kürt terördür denemez. sokakda bağıran değil
"bu ülkeye ve insanıma zarar veren herkes terör örgütüdür yada üyesidir."
bir pkk ya bakıyorum bir de kürde... "bu işte bir gariplik var" diyorum.

hakikaten uymuyor. şimdi bizim birlikte yaşadığımız kürt vatandaş arkadaşımız dostumuz sevdiğimiz olan kürt insanı başka birşey. bu adamlar namazını kılar kılmasa da inançlıdır. çoğu içki içmez hatta bize kızar içiyoruz diye. işine gücüne bakan sıradan nahif kendi halinde insanlardır...

fakat pkk dediğimiz güruh bir kere ateist katil terörist veya osmanlı döneminde 100 küsur isyan yapmış eşkiyadır. yani bunlar bildiğiniz vahşi batının haydutları gibi yaşayan ve geçmişte de öyle yaşamış bir güruhtur. şimdi sokakta birşeyler satan dükkanında kebap yapan inşaatta çalışan o bildiğimiz kürtle bu herifler zaten benzemiyor.

yani bizim bildiğimiz kürt nasıl olur da pkkyı destekler bunu cidden çözebilmiş değilim.
(bkz: siktiğim kızlar hariç hiçbir hdp liyi sevmiyorum)
Abartmayin amk.
doğuda pkk yı destekleyenlerin oranı yüzde 95 değil mi?

orada insanlar askerlerin hepsini sevmiyoruz, tc yi sevmiyoruz deyince bu nasıl fikir özgürlüğü oluyorsa benimki neden fikir özgürlüğü olmasın?