bugün

son 15 yıldır memlekette çeşitli siyasi ve kültürel olay oldu. isyanlar, gezi eylemleri, direnişler vs. her aile ve şirket grubu kendisine bir taraf edindi, taraf oldu; ister yandaş olsun ister muhalif hiç farketmez. ama fikir belirtti, tavır koydu bir şekilde.

düşman edinme riski, maliye müfettişleri riski, kayyum atanma riski olmasına rağmen herkes konuştu!

bir tek bunlar sustu ulan, hep sustular hep, bana dokunmayan yılan bin yaşasın dediler.zenginliklerine zenginlik kattılar, şirketlerini büyütmeye devam ettiler. ah

tanım: ülke gündemine duyarsız kalan ultra zengin bir ailenin acınacak durumudur.
zenginliklerine zenginlik katmaları göz önüne alınırsa demek ki çok da tarafsız kalmamışlardır .
Sermaye asla devletle çatışmaz. (bkz: kapitalizm)
Akp'nin ayağının tozuyla Uzanlar'a verdiği ayardan iyi bir ders çıkardığını gösterir.
kraldan çok kralcı olduğunun farkına varmamızı sağlayan tutum.

paranın esiri olmuşsunuz ulan!
binlerce insana is verdikleri icin cok onemsenmeyecek bir tutumdur. karsi dursalar ne degisecek diye kendilerine de sormuslardir belki. belki bir gun. belki.
Amk kim kimin çocuğu kimin babası kim belli değil. Ben yüzünden alıklık akan hacı sabancıyı sakıpın çocuğu sanıyordum fakat babası kimmiş bilemedim.
Sermaye karlılık peşindedir. Dini imanı paradır. Hala öğretemedik. Bunlara özgürlük havarisi gözüyle bakılmaz. Tam tersi son derece totaliter bir zihniyettedir. iki savaş arası avrupa faşizminin arkasında da sermayedarlar vardı. Velhasılıkelam burjuvaziye hiçbir manada bel bağlamamak gerek. Bir ara aydın doğan reisle kavgaya tutuşmuştu, o zamanlar dha, hürriyet, cnn falan var doğan’da. Memleketteki Bütün Muhalifler cnn izliyor. Sonra aydın doğan baktı, bu iş bana para kaybettiriyor. ne var ne yok sattı. Bizim muhalifler de g.t gibi affedersiniz. Cnn, hürriyet gibi mecralarda Doğan’a güvenip hükümet aleyhinde bulunan bir Sürü muhabir ve köşe yazarı işsiz kalmış oldu. Çoğu hala bir dikiş tutturabilmiş değil. Sermayenin ipiyle kuyuya inerseniz böyle olur. Özgürlük alınacaksa bu sermaye ile değil, ona rağmen olur. Yıllarca buralarda bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz burada. Evd.