bugün

kış günleri en sevmediğim olaydır. insanın o sıcacık yatağından çıkmak istemez canı.
öğrencilik yıllarını kalorifersiz ve kışları çetin geçen yerlerde kalanlar bililrler derinden bu duyguyu.allahtan o sabah yataktan çıkmaya korkutan soğuğun içine zorla atan biri yoktur artık başında.
okulu kırma nedenidir.
uludağ iibf nin soğuk koridorlarında hem titremek hem tostu kemirmek.*
cam acık kalmış ve yağmur üstüne yağmış ise sizden şanssızı yoktur.

ayağımdaki patikleri kim çıkarttı sorusu ise daha önemli gibi...
Sobalı evde maalesef mümkündür ve hayattan soğutur.
çok üşüyorum sözlük havadan mı yoksa ruhum mu üşúyor belli değil.
Yanında O yoksa üşürsün...
Çok güzeldir aslında.
sabah sıcacık yataktan kalkınca gelen hafif ürperti bu tanıma uyuyor bende. Yoksa dondurucu soğuk benim de tercihim değil.
sorun değil de. Sarılacak birinin olmaması işte bak asıl sıkıntı bu. Düşünsene üşüyorsun ama sarılacak kimsen yok.
şuan içinde olduğum durum, biliyorum yorganı tekmeliye bilsem kalkabilicem ama olmuyor yatağımın dışı güvenli değil..
Cam mam ozlu sozlu bi hikayedir. gercek olan, sevdiginin yaninda olmamasidir bu saatlerde ozellikle.
Her yer karanlik ve sen usuyorsan, iste bu o'nun yoklugudur.
kış gelmiş demektir.
Derhal çorap ve hırka giyilip kaçınılmaz sona, soğuk su ile yüz yıkamaya gidilmelidir. Sıcak çay herseyi çözer.
gün açmadan yani gün ısısının en düşük olduğu saatte evden çıkıp işe gitmek zorunda kalan bünyelerin yılın 8 ayı yaşadığı acı.
Cehennem gibi sıcak olan Mersin'de an itibariyle yaşanan durum.

Oyhşş çogzel ya.
ısı kaybından kaynaklanan durum. havanın tekrar aydınlanmasıyla birlikte yanmaya devam edeceksiniz.
ankara'da bir klasiktir.
son bir kac haftadir yasadigim olaydir. yataktan kalkinca hemen kazak giyiyorum amk.