bugün

Fakir fukara işidir.
alışkanlık haline geldiğinde göbek yapacaktır.
tam 13 aydır kurtulamadığım durum.
annemi özledim eve gidicem.
Her gün yapılırsa gelsin kilolar kahvaltısıdır.
Uzun vadede devam ederse ve hareketli bir yaşantınız yoksa erken yaşta kalp krizinden gitmenize yardımcı olacak olan eylemdir.
Yanında bir çay varsa, havadar bir mekandaysan, bir de arkasında cigara tellendirirsen... Değme açık büfe kahvaltılara taş çıkartır.
mecbur kalınca yapılandır. kahvaltı denmez ona o ne öyle yağlı yağlı. insanın yedikten hemen sonra midesi bulanır.
şişkoluktur.
alternatifi börektir. poğaça daha ucuza gelir ama.
Güzeldir.kuru ekmek bir yere kadar. Ama tabi kalorisi hakkinda bir şey diyemem.
Bi borekle etmek değildir. Gidip yiyecem o böreği.
evde kahvaltı edemeyen acizlerin işidir.
mide fesatı yapabilir. anne poğaçası, tanıdık poğaçası olsa neyse de üçüncü sınıf fırınlarda pastahanelerden alınınca öyle.
akşama kadar birsey yemezseniz fit bir vücudunuz olur. aksam saat 7 gibi hafif bir yemek.
Acı çok acı olandır.
Neredeyse kendi yaptığım poğaça dışında dışardan yemem. Çünkü benim poğaçam başkadır.
mecburiyettir. sabahın 7 sinde evden çıkman lazım ki işe yetişesin. gönül ister ki evde demli çayın ile peynirli zeytinli kahvaltı edesin her sabah. ama olmuyor olamıyor.

genede poğaça yememek lazım. simit ye hatta açma ye ama poğaça yeme. kıvamı tutsun diye öyle bir margarin kullanıyorlar ki külçe gibi oturuyor midene.
Liseli olmaktır. Poğaçamı yiyip test çözdüğüm günleri özledim. Şimdi çoğu zaman kahvaltı bile yapmadan çalışıyoruz.
kahvaltı gibi bol çeşitli bir öğünü poğaça ile sınırlamak insanın kendine yapacağı en büyük kötülüklerden biridir.
Poğaça nedir ya mis gibi ankara simidi varken.
Poğaça gibi olmanıza neden olan aktivite.