bugün

Çok saçma.
Ne biliyim en azından bir kahvaltı yapıp, sıcak bir çay içip öyle gidebilirdik..
insanı derinden yaralayan bir zorunluluk. hayır yani kim dedi sabahın köründe işlere başlıyalım. ve bunu niye kabul ettiler anlamak zorluyor insanı.
emekli olmayan her şeye rağmen bir işi olan yurdum insanının ekmek kavgasıdır.
gecenin bir köründe herkes mışıl mışıl uyurken de gidebilirdin. pozitif yönünden bakmak lazım.
Sabah sabah küfür ede ede giyinir ve çıkarsınız evden.
başkasına çalışırken kaç saat mesai yapılacağı bellidir. eses kölelik insanın kendi işini yapmasıdır, ne gecesi bellidir ne de gündüzü.
Günlerden bir de pazartesiyse hiç çekilmeyen durumdur.
peki, biz ne ara şiir yazacağız.
sabahları kalkmaya bir türlü alışamadım la. gün boyu sersem dolaşıyom bu nedir lo.
doğanın kanunu değil. dedelerimiz tarlaya bahçeye inek otlatmaya gidermiş mümkünse beni ilk insanların yanına ışınlayın. sanayi devrimi, sınıf farkı vs. onları da görmeyeyim.
Tatilin orta yerinden caaarrrt diye işe gitmektir. Bugün için.
Sabah sabah değilde bayramdan sonra zor geliyor :(
ulan tabi sabah sabah işe gidecen,aksam gidersen ona başka iş derler zaten..
https://www.youtube.com/w...cNtE&feature=youtu.be
Yarından itibaren başlanılacak eylem. Bugün bir bahane ile yırttım.
iş olduğu gün uyanmak zordur, hemde çok... tatil günü olsa aynı saatte uyanmak daha rahat daha kolay oluyor be, psikolojik bir olay bu kesinlikle.
insan bayramda da çalışınca çok siklemiyor yok sabah gelmişim yok öğlen gitmişim diye. 4 gün yattığınıza dua edin pezevenkler.
Bugünlük yırttığım doğa olayıdır. Yarına kaçış yok ama maalesef.. Mesaisi olan herkese kolay gelsin.
Doğanın en saçma kanunu. Belki de bizleri köleleştirmek için bunu mecbur kıldılar. Bir insanın hayatını çalmak için, onu uykusunun en tatlı kısmından vazgeçirmek yapılan en mantıklı ve acımasız hamle olabilir.

Bu entryi girerken babam seslendi arkadan "işçisin sen işçi kal."
Nöbet usulü çalışmadığım için malesef başıma gelen durumdur. Cumartesi saat 1' e kadar çalışmaya devam. Çünkü hastaneler artık sağlık dağıtan, tesavi eden yerler olmaktan ziyade birer ticarethaneye dönmüş durumda. Her sokakta yüzlerce özel hastane olursa tabi ki aralarında rekabet olup personellerini yarım gün daha çalıştıracaklardır.
Çekilmez bir adam oldum yine. Uykusuz, aksi, lanet.
Gibi ruh hallerine sokar insanı. Evet.
cumartesi günü çalışan varmı hala bu ülkede diye güldürdüp düşündürmüştür. yaşasın 2 gün tatil.
güldüğüm eylem.
2 gündür yatmıyorum yatarsamda 2 gün boyunca uyumuş olacağım o yüzden.
vay ezikler.
gece gece gitmekten daha iyidir. en azından gündüz uyuyamayanlar için öyledir.
hep kafamı kurcalayan 2 sorunun müsebbibidir;

1-) sabahın köründe işe gitme fikrini kim buldu?

2-) onu neden dinlediler?