bugün

Boyoz ve çay.
kaşarlı krep.
kahvaltı alışverişini ardahan'dan yapmak.

ben ki şahsen içinde peynir ve bal olmayan bir kahvaltıyı kahvaltıdan sayamıyorum arkadaş. bilmiyorum herkes sevecek diye birşey yok. mısır gevreği yiyene, ekmeğe sarelle sürene, çayla poğaça gömene de saygım var. ama peynir ve bal olmazsa olmaz benim için.

özet: peyniri balı ardahan'dan alın.
kızarmış ekmek tereyağ.
kekikli zeytin salatası.
Sabah kahvaltısı için verilebilecek önerilerdir. Kanımca; 1 bardak süt küçük bir dilim peynir, ve 5 tane siyah zeytin yanında bir dilim kepekli ekmek iyi gelecektir.
yarım dilim salatalık, bir tutam maydanoz, ince tel kalınlığında peynir, bir tutam zerdaçal...

şaka lan şaka mis gibi kol böreği, ardından su böreği bi de menemen, koyu çay eşliğinde yiyin yaşayın nasıl olsa yukarıdaki otları da yeseniz canan karatay gibi dobişko, buruşuk suratlı ve yaşlı olacaksınız yemeseniz de.
Kıymalı börek, sıcak çay eşliğinde. Ohhhh mis.
Sigara böreği.
Sucuklu yumurta
Peynir
Nutella
Ekmek
Çay...
zaman zaman; acı ve baharatı çok abartılmadan bir ciğer dürüm iyi gider.
Limon, yengen.
beyaz peynir ve domatesli tost ve tabiki çay.
tereyağlı ballı krep, omlet(süt ve un ile olanından), mantarlı omlet, roka salatası, peynirli çoban salatası, menemen, üzerine zeytin yağı gezdirilmiş kara ve kırmızı biber ekelenmiş haşlanmış yumurta, sütlü irmik lapası. edit: yeşil zeytin salatası da hoş olur.
buzdolabında yemeye hazır konumdaki her şey olabilir. yani kalan akşam yemeği bile olabilir. hazır ya.
geç kaldığında hemen alınabilen gerektiğinde yolda da yenilebilen poğaça.
1 dal sigara, akabinde sentenced * end of the road. ev de yol da kulaklıkta her yer de yeterlidir. yıllardır yaptığım düzenli şeylerden sadece biri, ya da düzensiz hayatımda düzenli olarak yaptığım nadir şeylerden birisi.
Patatesli, sucuklu, yumurta.
yurt dışında bekar yaşıyor, domuz yemiyorsan en babası, kaşarlı tost.
ama hiç bir tostum, o bodrum katlarında olan üniversitede yanlarında sigara dumanıyla dolmuş kahvehanelerin tostu kadar lezzetli olmuyor arkadaş.
su böreği ve çaydır.
başyazıcı'nın acılı özel evlik sucuğunu, işin içine yumurtayı sokmadan bir güzel kızartmak. fırından yeni çıkmış tırnaklı pide eşliğinde...
Fakultenın hemen kosedınde bulunan ufak pastahane den alınan sıcacıkkkk kaşarlı, ustu susamlı olan pogaca ve ıce tea sefralı . Daha ne olsun .
çay, simit, üçgen peynir.
Bu aralar tek favorim zeytinli açma + karışık meyve suyu.
Eğer ki bir önceki gece alkolü kaçırdıysam sabah ilk iş kola içiyorum.
domatis,salatalık,peynir,zeytin,az da kepekli ekmek.bide şekersiz çay tamamdır afiyet olsun.